ایکس بادی چیست - مزایا و معایب استفاده از ایکس بادی

ایکس بادی چیست - مزایا و معایب استفاده از ایکس بادی   اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که انواع راه ها

توسط مدیر سایت در 14 تیر 1402

ایکس بادی چیست - مزایا و معایب استفاده از ایکس بادی

 

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که انواع راه ها را برای لاغری و تناسب امتحان کرده اید حتما اسم متد ورزشی ایکس بادی را شنیده اید. خوشبختانه تکنولوژی ایکس بادی که با علم ایکس بادی مرتبط است به کمک بشر آمده است تا افراد بتوانند به سرعت و در کمترین زمان به اهداف تناسب اندام دست یابند. در ایران نیز این روش ورزشی طرفداران پر و پا قرص زیادی را توانسته جمع کند که در بیش از ۷۰ مرکز در تهران و شهرستان ها به فعالیت مشغول اند.

 

جدول محتوا                                                              

 

    تعریف اجمالی ایکس بادی

    در چه مواردی از دستگاه ایکس بادی استفاده می شود؟

    مدت زمان استفاده از ایکس بادی

    نتایج کلی ایکس بادی

    دلایل استفاده از ایکس بادی

    مزایای فعالیت ورزشی با ایکس بادی

    مقایسه ایکس بادی با سایر تمرینات ورزشی

    عضله سازی با ایکس بادی چگونه است

    کاهش وزن با ایکس بادی چگونه اتفاق می افتد

    دلایل چربی سوزی بالا در ایکس بادی

    میزان کالری مصرفی در ایکس بادی

    چه مدت طول می کشد اثرات ایکس بادی بر بدن را ببینیم؟

    نحوه انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی

    موارد پیش نیاز برای ورزش با ایکس بادی

    امکانات مورد نیاز برای راه اندازی استودیو ایکس بادی

    تجهیزات ایکس بادی

    مقایسه کارآیی تمارین EMS و فعالیت های ورزشی سنتی

    افراد مسن و ایکس بادی

    تاثیر جنسیت در نتایج ایکس بادی

    عوارض احتمالی ایکس بادی

    سخن پایانی

 

تعریف اجمالی ایکس بادی

 

ایکس بادی از جمله متد های جدید ورزشی است که بر پایه EMS یا تحریک الکتریکی عضلات (Electric Muscle Stimulation) عمل می کند. از مزیت های منحصر به فرد ایکس بادی افزایش سرعت عضله سازی (حدود ۵ برابر) و سرعت سوخت چربی (حدود ۳ برابر) است که در نتیجه دریافت مستقیم پالس های شبیه سازی شده بدن رخ می دهد.

 

اثرات مثبت این تکنولوژی سبب شده که از آن برای افرادی که نیاز به ریکاوری عضلات دارند، در فیزیوتراپی نیز استفاده گردد.

 

به گفته کارشناسان با توجه به اینکه تمامی عضلات اصلی بدن به طور همزمان درگیر می شوند می توانید آن را جایگزین نیاز ورزشی خود کنید. طبق بررسی های صورت گرفته میزان چربی سوزی در زمان انجام تمارین ورزشی با این روش ( در بازه ۲۰ دقیقه ای)،  بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری است.

در چه مواردی از دستگاه ایکس بادی استفاده می شود؟

 

با توجه به پیامد های مثبتی که از اثر تمارین ورزشی با Xbody گزارش شده، افراد زیادی در اماکن و مشاغل مختلف از آن استقبال کرده اند به طوری که در سالن های ورزشی، مراکز سلامتی و زیبایی و هم چنین در ورزش های رقابتی، توانبخشی و پزشکی کاربرد زیادی پیدا کرده است. اگر چه هر یک به فراخور نیاز خود از آن استفاده می کنند:

 

    مربیان شخصی، ورزشگاه ها و مراکز زیبایی: برای کاهش سایز و چربی سوزی جهت تناسب اندام کاربرد دارد.

    ورزشکاران حرفه ای: بهبود سطح مهارت های جسمی مد نظر این افراد است.

    مراکز درمانی و توانبخشی: جهت انجام فعالیت های اختصاصی و تقویت ماهیچه های مجاور مفصل ها از این تکنولوژی استفاده می شود.

 

مدت زمان استفاده از ایکس بادی

 

یکی از سوالات رایج درباره روش ایکس بادی، مدت زمان استفاده از آن برای انجام تمارین ورزشی است. برخی فکر می کنند که این روش محدودیت های را برای فرد به وجود می آورد.

 

به طورکلی با توجه به اینکه ایکس بادی نیز در گروه انواع روش های ورزشی دسته بندی می شود، در صورتی که تمارین و فعالیت های ورزشی همراه با نظم و ممارست باشد، می توان شاهد رشد و شکوفایی استعداد های ورزشی بود.

 

خوشبختانه اثرات مثبت این روش موجب شده که فدراسیون ورزش های همگانی نیز نه تنها آن را به عنوان یک رشته ورزشی بپذیرد بلکه در صدد آموزش بهتر و همگانی کردن آن باشد.

نتایج کلی ایکس بادی

 

    همانطور که اشاره شد، از جمله نتایج چشم گیر و قابل ملاحظه در ایکس بادی، زیبایی و تناسب اندام است که بر اثر چربی سوزی رخ می دهد. چربی سوزی فقط به تغییر سایز منتهی نمی شود بلکه حتی می تواند عملکرد دستگاه قلبی - تنفسی فرد را نیز دچار چالش کند به طوری که فرد از نظر آمادگی جسمانی به رشد برسد.

    ورزش کردن با متد ایکس بادی زمینه ساز افزایش سوخت و ساخت بدن است به طوری که افرادی که اغلب از این روش استفاده می کنند در مقایسه با سایرین سرعت متابولیسم بیشتری دارند.

    چنان چه در انجام تمارین ورزشی با این روش مداومت صورت گیرد، فرد از نظر زیبایی و سلامت پوست نتایج مطلوبی را مشاهده خواهد کرد. درمان سلولیت از جمله این موارد است.

    توصیه می شود افرادی که دارای آسیب های ناشی از ضعف عضلانی مانند کمر درد، درد زانو، گردن درد و یا بی اختیاری ادرار هستند از انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی غفلت نورزند.

    افزایش وزن و اصطلاحاً بهم خوردن هیکل مادر، پس از زایمان یکی از عواملی است که سبب می شود فرد حتی دچار افسردگی شود. پیشنهاد می شود برای بازیابی تناسب اندام بعد از بارداری حتما تمارین و فعالیت های ورزشی با ایکس بادی را امتحان کنند.

    از دیگر کاربرد های EMS، در فضانوردی است که جهت پیشگیری از آتروفی عضلانی به کار می رود زیرا EMS کمک می کند که رگرسیون عضلات بدن رفع گردد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن