عضله سازی با xbody

اگر از روند کند لاغری ورزش های سنتی خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم با xbody در جردن، چربی سوزی لحظه ای را داشته

توسط مدیر سایت در 17 تیر 1402

اگر از روند کند لاغری ورزش های سنتی خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم با xbody در جردن، چربی سوزی لحظه ای را داشته باشید. پزشکان سال های زیادی است. xbody go توانبخشی، تقویت روند حرکتی، بهبود عضلات اطراف مفاصل این متد را به کار می برند.همچنین بدنسازان نیز علاوه بر ورزشکاران که در ورزش های رقابتی فعالیت می کنند برای تقویت فرم و شکل عضلات از این متد بهره می برند.در ایکس بادی هم چنین بر خلاف سایر روش های سنتی، عضلات کمر، شکم و کف لگن به راحتی در معرض جریان الکتریکی قرار می گیرند و فرد می تواند به نتایجی همچون افزایش قدرت بدنی، فرم دلخواه بدن و رشد عضلات باشد. مغز ما هر روز برای دستیابی به حرکت، تکانه های الکتریکی را به عضلات می فرستد. خیر، پالس های دستگاه xbodyهیچ نوع خطری برای سیستم عصبی و مغز ندارد، این پالس ها به صورت امواج ناچیز انتقال می یابد و خطری انسان را تهدید نمی کند. اگر ترس و نگرانی بابت جریان الکتریکی به کار رفته در ایکس بادی سبب شده که برای شروع ورزش با این روش دچار تردید شوید بهتر است بدانید که سال هاست که از این متد در فیزیوتراپی برای هدف های درمانی استفاده می شود و عارضه خاصی گزارش نشده است.مربیان حاذق فقط فرکانس تعریف شده را برای افراد و متناسب با شرایط و فیزیک بدنی آن ها تنظیم می کنند و خطرناک نیست.البته باید یادآوری کنیم در بدن نیز مغز دستور جریان مشابهی برای انقباض عضلات صادر می کند و این پالس های xbodyاز این فرآیند الگو برداری شده اند پس نیاز به نگرانی نیست.

این روش ببهترین و تنها سیستم مدرن با تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA ) است که با پوشیدن جلیقه مخصوص و ارسال پالس های الکتریکی به تمام عضلات بدن کالری بسیار زیادی سوزانده میشود. دستگاه های مختلف xbodyدر بازار موجود هست اما تنها 3 برند غالب در اکثر نقاط دنیا دیده می شوند : xbody و  هر دو تولید مجارستان و  تولید آلمان. هر 20 دقیقه تمرین این جلیقه معادل 6 ساعت تمرین حرکات ورزشی با دستگاه های قدیمی باشگاه ها است. به همین دلیل در ورزشگاه ها و مراکز زیبایی ایکس بادی کارایی بالایی دارد و به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفته است.مزایا بسیار ایکس بادی بر تناسب اندام و تندرستی سبب شده که نه تنها در سالن های ورزشی بلکه در ورزش های رقابتی و درمان های پزشکی نیز از این متد استقبال شود.بهبود قدرت و سرعت نیز از دیگر دلایل محبوبیت این روش است. سازمان غذا و دارو آمریکا (FAD) نیز برای جلوگیری از هر گونه پیشامدی تنها به دستگاه های xbodyکه بتوانند مقررات و قوانین را رعایت کند، مجوز می دهد.رابرت هربست (قهرمان وزنه برداری و ناظر بازی های المپیک ۲۰۱۶) نظری متفاوت در این باره دارد و اگرچه نتایج این متد را تایید می کند ولی تاکنون شواهدی که بتواند بهبود قدرت و عضله سازی ورزشکاران را نشان دهد پیدا نکرده است.در کشور های اروپایی، استرالیا و آمریکا این روش آن چنان محبوبیتی پیدا کرده است که روز به روز بر تعداد افرادی که خواهان لاغری سریع و تناسب اندام هستند افزوده می شود.

در واقع دستگاه xbodyپالسهای الکتریکی تولید میکند و به وسیله الکترود به عضلاتی که مد نظر است وصل میشود و به این شکل تعداد و شدت انقباض در ثانیه افزایش پیدا میکند. EMS مخفف تحریک الکتریکی عضلات است. در تمرین، یک دستگاه پالس های الکتریکی را ارسال می کند که انقباض عضلانی را تحریک می کند. این نکته را فراموش نکنید که درمان با استفاده از جریان الکتریکی بخشی شناخته شده از تکنیکهای فیزیوتراپی است. این حالت معمولاً زمانی اتفاق میافتد که افراد شدت تحریک عضلانی دستگاه را به طور غیرعادی بالا میبرند و غافل از آسیبی که ممکن است برایشان ایجاد شود، درد را تحمل میکنند تا عضله بسازند! ایکس بادی را می توان متد ورزشی دانست که برای تمامی افراد با نگرش ها، سلایق و علائق مختلف مناسب است.در روش های سنتی با توجه به اینکه باید وقت و انرژی زیادی صرف کرد تا نتایج را مشاهده کرد، افراد بسیاری پس از مدتی آن را رها می کنند.اما در ایکس بادی علاوه بر زود بازده بودن نتایج، وقت کمی از فرد گرفته می شود (۲۰ دقیقه).

امن و بدون خطر بودن متد ایکس بادی این امکان را فراهم کرده است که می توانید برای طولانی مدت نیز برای برطرف کردن نیاز ورزشی خود از این روش استفاده کنید.باید بدانید که جریان الکتریکی که در EMS به کار می رود دسترسی به سایر اعضای بدن مانند قلب ندارند و فقط عضلات اسکلتی رشته ای در معرض این پالس ها قرار می گیرند. زود بازده بودن نتایج یکی از اصلی ترین دلایلی است که موجب شده این متد نه تنها در بین ورزشکاران حرفه ای و قهرمانان بلکه عموم مردم بسیار محبوب باشد.در صورتی که جلسات ایکس بادی به طور منظم دنبال کنید در طی ماه اول نیز می توانید شاهد از بین رفتن چربی ها، افزایش قدرت، بهبود ظاهر پوست و… خبر خوب برای این گروه از افراد این است که می توانند با متد ایکس بادی در زمان کوتاهی به این هدف دست یابند.درگیر شدن تعداد زیادی از گروه های عضلانی به صورت همزمان در ایکس بادی اتفاق می افتد تا نه تنها فشار روی مفاصل کاهش یابد بلکه رشد عضلات نیز تسریع یابد. است. این درد ها اغلب حاصل عدم تحرک و ورزش نکردن است.در ایکس بادی عضلات موثر بر کمر درد همچون عضلات پوسچرال پشتی، شکم یا کف لگن نیز در معرض پالس های الکتریکی قرار می گیرند که کمک به کاهش درد می کند.اما با کمک متد xbody نه تنها می توان شاهد کاهش درد بود بلکه همزمان با ورزش کردن روحیه و احساس شادابی بیشتری نیز فرد احساس می کند.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن