2. محتوای خوبی برای وبسایتتان بسازید

اگر به شما بگویم تحقیقات نشان دادهاند که در بین بزرگسالان، استفاده ثابت از اینترنت طی سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته و هر روز تعداد آنها بیشتر میشود باور میکنید؟ با توجه به گستردگی فضای مجازی و آسان بودن استفاده از این فضا دیجیتال مارکتینگ روز بهروز در حال گسترده شدن و افزایش است و این روشهای بازاریابی بهمرور و البته سرعتی غیرقابل باور در حال جایگزینی با روشهای سنتی بازاریابی مانند بازاریابی تلفنی، آگهی و تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، آگهی و رپرتاژ آگهی در روزنامهها و نشریات است.در ادامه مواردی که میتوان برنامهریزی کرد تا نتایج بهتری در دیجیتال مارکتینگ کسب کنیم را یادآوری میکنیم- کارهای اولیه و مقدماتی و آمادهسازی متن: نام دامنه، طراحی سایت و اندازه صفحه از کارهایی است که باید انجام شود.- زمانبندی تولید محتوا برای انتشار مطالب.- چگالی کلمات کلیدی: استفاده از واژه کلیدی در قسمتهای مختلف متن بهخصوص در بخش ابتدایی آن و همچنین تعداد تکرار این کلمات کلیدی بین یک تا سه درصد متن باشد و نه بیشتر.- لینکهای ورودی و خروجی: از دیدگاه گوگل سایتهایی که به سایت شما لینک میدهند و یا سایتهایی که شما به آنها لینک میدهید مهم است؛ و این لینکها را معرف شما میداند.- لینکهای داخلی بین صفحات سایت، آنلاین بودن سایت، معرفی سایت به موتورهای جستجو و همچنین معرفی به دایرکتوریهای محلی و یا کشوری از کارهایی است که باید انجام شود تا بتوان از دیجیتال مارکتینگ نتایج بهتری کسب کرد.

ما تمام این بخشها را به طور مفصل در مقالهای به نام بازاریابی اینترنتی چیست؟ در بحث طراحی وب سایت و سئو مفهومی به نام تجربه کاربری وجود دارد که تقریباً مشابه همین مفهوم است. این تغییرات باعث به وجود آمدن تغییراتی در مفهوم بازاریابی نیز شده است تا جایی که امروزه بیشتر کسب و کارها برای حفظ ارتباط خود با مشتریانشان تلاش میکنند تا در بستر اینترنت فعالیت داشته باشند و برند تجاری خود را به مخاطبان هدفشان معرفی کنند. با این وجود ، پیش بینی میزان هزینه های پرداختی در پایان ماه نیز دشوار است.

از سوی دیگر بر روی بازاریابی درونگرا و تولید محتوا نیز تمرکز زیادی داشتند. توضیح کاملی دهند. تقریباً دو دهه از زمانی که این واژه عمومیت پیدا کرده، میگذرد اما مفهوم دیجیتال مارکتینگ عمری به قدمت یک قرن دارد. یک اشتباه رایج این است که گمان کنیم بازاریابی محتوا به معنی وبلاگنویسی است. اولین و مهمترین مزیت این است که به کار شما نظم میدهد و روند کار (workflow) شما را مشخص میکند.

متخصصان بازاریابی تلفنی را تماس سرد یا cold call می نامند و بازاریابی از طریق تلفن دارای متدها و روشهایی است که در پکیجهای متفاوتی از افراد مختلف دنیا آموزش داده میشود. در واقع کسب و کارها از طریق تولید محتوا های متنی، صوتی، ویدیویی و گرافیکی اقدام به جذب افراد به قلعه خود میکنند، همانطور که در مقالات متعددی ما قلعه یا مقره یک کسب و کار را وبسایت آن می دانیم. این دسته شامل نمونههایی از بازاریابی آفلاین است، که توسط ابزارهای دیجیتال بهبود پیدا کرده است. اگر بخواهیم به زبان خودمانی تعریف دیجیتال مارکتینگ را توضیح دهیم، میتوانیم بگوییم: به برقراری ارتباط با مخاطبین و مشتریان از طریق ابزارهای الکترونیکی و دیجیتال را دیجیتال مارکتینگ میگویند.

یکی از سادهترین تعاریف این است که دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتال و آنلاین برای تحقق اهداف فروش و بازاریابی. آموزشگاه آریا تهران برای آموزش انواع روش های بازاریابی دیجیتال در دنیای دیجیتال مارکتینگ پکیج های جامع ای را تهیه دیده است که در قالب پکیج آموزش دیجیتال مارکتینگ برای علاقه مندان عرضه می شود و شما می توانید با شرکت در این دوره آموزشی هر آنچه را که به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ لازم است بدانید به شما آموزش داده می شود.

ولی اینکه چه چیزی از تماشای این دوره به دست میآورید به هدفی که پشت این ماجرا دارید بستگی دارد. مثلا با دادن هدیه به آن ها می توانید از آن ها درخواست کنید که شما را به دیگران معرفی کنند. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.

زنده ماندن در چنین رقابتی تنها در صورتی امکان پذیر است که بتوانید یک استراتژی بازاریابی طراحی کنید که منحصر به فرد بودن محصولات و خدماتتان را نشان دهد و به مشتریان دلیلی برای انتخاب شما از میان هزاران شرکت مشابه ارائه دهد. این سایت متعلق به شرکت راکت اینترنت است. پس از اینکه سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود در ۲۲.۶۴ تریلیون واحد رسید هش ریت بیت کوین به دلیل این رکورد شکنی کاهش یافت. این تراکنشها در شرایطی انجام شد که بیت کوین نتوانست ناحیه ۵۱,۰۰۰ دلار را حفظ کند و بهای آن با افت ۵ درصدی مواجه شده بود.

این به این معناست که به جای اینکه شما به دنبال مشتری بگردید ، آن ها با جست و جو کردن در گوگل شما را پیدا کنند . با انجام صحیح تولید محتوا و تکنیکهای سئو، موتورهای جستجوگر ممکن است اولویت بیشتری برای نمایش وبسایت کسبوکار کوچک شما قائل شوند.

این سبک از باریابی برای کسب و کارهای بسیار بزرگ و با صرف هزینههای بسیار زیاد همراه خواهد بود و عملاً کسب و کارهای کوچک امکان چنین بازاریابی را ندارند. برگرفته از کانال آپارات آماج. در زمستان ۱۹۱۰ یعنی ۱۵ سال پس از اولین ارسال سیگنالهای رادیویی توسط مارکونی، اتفاقی جالب رخ داد.