پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت-اصلی/میادین نفت و گاز(آمار و اطلاعات)

اگر گردشگری تا این اندازه درآمدزا است، پس چرا در ایران با خواهش و تمنا به دنبال فروش نفت ۲۰ دلاریاند؟ بدیهی است که ایران میتواند یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری جهان باشد. گردشگری در سالهای اخیر به عنوان یکی از صنایع خلاق در جهان بسیار رونق گرفته است. هر چند که تحلیلگران چینی نیز اعتراف میکنند که وابستگی پکن به گاز کانبرا بسیار فراتر از آن است که بتوان در کوتاهمدت آن را به شکل چشمگیری کاهش داد، اما از سوی دیگر امید به جریان گاز خطلوله قدرتسیبری۲ از روسیه به چین ریسک ژئوپلیتیک وابستگی به استرالیا را کاهش میدهد.

دو هفته قبل، اتاق تهران گزارشی منتشر کرد که نشان میداد در هفت ماهه گذشته ایران به چین تنها ۱۱ میلیون دلار نفت فروخته است. در چنین وضعیتی چین بهدنبال کاهش وابستگی خود به منبع گاز کلیدی استرالیا است.

1989)، در مطالعه خود نشان می­دهد که یک عدم تقارن در واکنش متغیرهای کلان اقتصادی به افزایش و کاهش قیمت نفت وجود دارد. بنابراین، مدل (5) دو ساختار پویای مختلفی را نشان می­دهد که به مقدار متغیر وضعیت st بستگی دارد. بنابراین، منطقی است که لولهکشی کردن آب آشامیدنی تنها در انحصار یک شرکت باشد. بنابراین، بین فروشندگان برای تصاحب سهم بیشتر در بازار، رقابت وجود دارد.

نفسِ حضور نظامیان آمریکایی در سوریه اقدامی اشغالگرانه علیه حاکمیت و تمامیت ارضی یک کشور مستقل به شمار می رود اما واشنگتن به این حد اکتفا نکرده و در اقدامی که نقض آشکار قوانین و عرفهای بین المللی محسوب می شود، رؤیای تسلط بر چاههای نفت سوریه را در سر می پروراند. تعهدات گازی بین ایران و ترکیه طولانیمدت بوده و قیمت آن هم بالا است، همین موضوع منجر شده ترکیه برخی مواقع از راههای دیگری گاز طبیعی مورد نیاز خود را تأمین کند.

به امید که روزی ایران سرتاسر گردشگر باشد. فردوسی روزی گفت: «نگر تا چه کاری همان بدروی». به گزارش همشهریآنلاین، رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با فارس، با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق گفت: در جلسه امروز که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونین وی و وزرای اقتصاد و نفت برگزار شد بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۱ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لاوروف گفت: اصل موضوع این است که هر گونه استخراج غیرقانونی منابع طبیعی از یک کشور مستقل بدون اجازه دولت آن، غیرقانونی است و این دیدگاه ماست. فعالیت عملیاتی این شركت در گستره 75 درصدی كشور میباشد و در حال حاضر در 11 استان كشور دارای تاسیسات نفت و گاز است. از این رو اثرات تغییرات قیمت نفت در این کشورها دارای اهمیت بیشتری می­باشد (ابریشمی و همکاران، 1388: 97). در این بخش ابتدا به تحلیل مسیرها و مکانیسم­های اثرگذاری درآمدهای نفتی و نوسانات آن بر تولید می­پردازیم و سپس علل عدم تقارن شوک­های نفتی مورد بررسی قرار می­گیرد.

راستی درآمد نفتی ایران هم در این سال ۸ میلیارد دلار بود. یعنی اگر فردی بخواهد برای تجارت سفر کند و بعد از تجارتش در طبیعت غرق شده و در نهایت از چشمههای معنویت سیراب شود، کافی است به ایران بیاید.

در بازار رقابت انحصاری، خریدار تنها میتواند کالای موردنظر خود را از یک تولیدکننده تهیه کند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز به کنایه گفت که ظاهرا آمریکا میماند تا از نفت مراقبت کند… وزرای خارجه ایران و روسیه در جریان نشست مشترکی در ژنو، طرح ایالات متحده برای اعزام نیروی نظامی و حفاظت از میدانهای نفتی سوریه، را مورد انتقاد قرار دادند.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در جریان نشست مشترک با محمد جواد ظریف و مولود چاووشاوغلو، همتایان ایرانی و ترک خود، در ژنو، ایالات متحده را متهم کرده قصد انجام یک اقدام غیرقانونی دارد. دروغ نیست اگر بگوییم برای گردشگری ایران کاری انجام نشده است. ساختار یک قراردادنفتی را می توان از نظر مضامین و پی ریزی اصول و مبانی انجام فرایند های سرمایه گذاری از جنبه های مختلف مالی و اقتصادی، فنی و ساختارهای مناسب عملیاتی و همینطور حقوقی و قانونی ملاحظه کرد.

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که درآمد نفتی سوریه به 30 میلیون دلار در ماه می رسد و در صورت کشف چاه های جدید و بازگشت تولید این کشور به میانگین طبیعی خود قبل از جنگ یعنی 380 هزار بشکه در روز می تواند به ده برابر نیز افزایش یابد. اگر سعدی بود، در جواب این سوال میگفت: بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. در ایران اگر در گردشگری سرمایهگذاری شود قطعاً پربازده خواهد بود.