و مشتری میتواند لغو سفارش کند

هر روز بر تعداد طرفداران سبک راک در ایران افزوده می شود و کاوه یغمایی از اولین هنرمندان رسمی موسیقی راک پس از انقلاب اسلامی است. «کاوه یغمایی» پس از حدود ۱۳ سال دومین آلبوم رسمی خود با نام «منشور» را در سال ۹۵ پخش کرد که توانسته به رتبه پنجم پرفروش ترین آثار شش ماه نخست ۹۵ برسد.

این آلبوم در مرداد سال ۹۴ با تبلیغات فراوان پخش شد و بلافاصله پس از پخش آلبوم، برگزاری چندین کنسرت به پرفروش شدن آن در سال ۹۴ کمک شایان کرد. یعنی شما با انتخاب کانال ها و صفحات مرتبط می توانید تبلیغات خود را تا حد ممکن هدفمند کنید. در این صورت شما باید برای قرار گرفتن در صفحات نتایج جستجوی گوگل به ازای «هر کلیک» بر لینک سایت شما، مبلغی پرداخت کنید. اگر در فیسبوک تبلیغ میکنید، سعی کنید برای آشنایی با فالوئرها، ماهی یک بار با آنها ارتباط زنده داشته باشید.

حضور حافظ ناظری در برنامه «خندوانه» باعث شد که آلبوم او بار دیگر مورد توجه قرا گیرد و اکنون بیش از یک ماه است که «ناگفته» در میان ۶ اثر پرفروش، توانسته در جمع شش ماه به رتبه چهارم برسد. انگیزه (پاداش ارجاع)، علاقه فرد نسبت به کسبوکار (تجربه مثبت کاربر از خدمات و محصولات شما) و ایجاد ارتباط مستقیم با کاربر، باعث میشود که آنها، افراد را به شما ارجاعدهند و درنتیجه، کسبوکار شما رشد کند.

یکی از راههای فوقالعاده برای تبلیغات محصول و جذب فالوئر، دادن پاداش است. تبلیغات جستجوی پرداختی یکی از بهترین راهها برای هدف قرار دادن مشتریان بالقوه است که به طور فعالی در جستجوی یک محصول یا خدماتی مانند خدمات شما هستند. اما پس از یک سال چگونه بار دیگر در رتبه چهارم پرفروش ها قرار گرفته؟ اما با نگاهی به آمار پرفروش ترین آثار شش ماه نخست سال ۱۳۹۵، با نکته ای متفاوت مواجه می شویم.

«امیر بی گزند» با فضایی متفاوت از آثار پاپ رایج کشور در صدر جدول قرار گرفته است و در این آلبوم از موسیقی راک تا هاوس را می توان شنید. پرطرفدار بودن خوانندگان موسیقی پاپ بر هیچ کس پوشیده نیست، اما مخاطبان سبک هایی مثل موسیقی ایرانی بیشتر مایل به پرداخت مبلغی برای خرید موسیقی و حمایت از خواننده مورد علاقه خودشان هستند و همین دلیل باعث می شود که آلبوم «دخت پری وار» اثر «علیرضا قربانی» در رتبه هفتم پر فروش ترین ها قرار گیرد. تنها سه آلبوم «امیر بی گزند» اثر «محسن چاوشی»، «سی سالگی» اثر «احسان خواجه امیری» و «خوشبختیت آرزومه» اثر «سیامک عباسی» از سبک پاپ در میان ده اثر پرفروش نیمه اول سال قرار دارند.

همچنین با نگاهی دقیق تر متوجه می شویم که حتی همین سه آلبوم هم کاملا در سبک پاپ قرار ندارند. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، «موسیقی پاپ»، چندین دهه است که پرطرفدارترین سبک در میان ایرانیان به شمار می آید. آلبوم هایی از همه سبک ها، در میان ده پرفروشِ ۶ ماه نخست حضور دارند. «ناگفته» اثر «حافظ ناظری» که آلبومی در سبک کلاسیک با بارقه هایی از موسیقی ایرانی است نیز در رتبه چهارم قرار گرفته. همه این عوامل باعث شد که نگاه طرفداران موسیقی راک و حتی سایر سبک ها برای مدتی به سوی این آلبوم باشد و در نتیجه به آلبومی پرفروش بدل گردد.