نیازمندی های طرح مسکن چطور تامین می شود؟

خاتمی برای گذراندن شبهای قدر به کربلا و نجف رفته بود. رییس جمهوری با اشاره به وصیتنامه امام علی (ع) اظهار داشت: پیام امام علی (ع) در روزهای آخر عمرشان در وصیت نامه شان این بود که وصیت من به همه فرزندان، اهل بیت و همه کسانی است که تا روز قیامت پیام مرا خواهند دید و شنید. نکته دوم آنکه برخلاف ادعای علیزادهطباطبایی مبنی بر مصونیت قضایی حسین شریعتمداری، همین چند روز پیش دادگاه در پرونده شکایت گروهک شارمین علیه مدیر مسئول کیهان رای صادر کرد که البته صدور این رای در جای خود قابل تامل است. مقابله استکبار با اسلام با این عمل، به صورت یک اعلام جنگ غرب با اسلام بوده و صدور حکم حضرت امام(ره) فرمان مرگ بر استکبار و مرگ سلطه غرب بر زندگی مسلمین و مستضعفین جهان بود. يکي ديگر از سياستهاي اقتصادي سيد محمد خاتمي، يکسان سازي نرخ ارز بود که به اعتقاد برخی اين مساله جلوي بسياري از رانتها گرفت که معمولا بدين شکل ايجاد ميشد.

معمولا کسانی که دوره اسفند یا همزمان با ماه رمضان اعزام میشوند خوش شانس ترند. وی ادامه داد: یعنی از قشرهای پایین بیشترین میزان اضافه، قشرهای متوسط، هم متوسط، و در مجموع ما در طول این ۶-۷ ماه از بهمن سال ۹۸ تا مهرماه سال ۹۹ حساب کنیم به طور متوسط ۳۴ درصد حقوق، اضافه شده است. علیمحمد نمازی ، درباره دیدار رهبر انقلاب با حسن روحانی رئیس دولتهای یازدهم و دوازدهم گفت: اگر میشد از جزئیات این دیدار مطلع شد بهتر میتوانستیم قضاوت کنیم، نمیدانم درخواست دیدار چگونه مطرح شده امت آن طور که من شنیدهام ظاهراً آقای حجازی برای هماهنگی از سوی بیت با آقای روحانی تماس میگیرند و ظاهرا این دیدار تنظیم و اتفاق میافتد. دومین حادثه که ظرفیت داشت امنیت ملی را به خطر بیاندازد، رحلت امام(ره) بود که دشمن حساب جدی بر فروپاشی انقلاب باز کرده بود، اما ظرفیت مجلس خبرگان رهبری را در رفع این تهدید دیدیم که شخصیتی را در استمرار انقلاب اسلامی در جایگاه ولایت فقیه قرار داد که امت را در سختترین تکانههای نظام جمهوری اسلامی به سلامت گذراندند. روحانی با اشاره به اینکه همواره عملکرد بنیاد مسکن تحسین بر انگیز بوده است، افزود: در ساختمان سازی و بهسازی و نوسازی بناها باید فرهنگ ایرانی در نظر گرفته شود و مسکن های ما باید همواره با تمدن و فرهنگ اسلامی همراه باشد.

روحانی با اشاره به رویکرد کشورهای منطقه غرب آسیا نسبت به توافق هستهای تصریح کرد: کشورهای منطقه امروز میگویند ما با برجام مشکلی نداریم و باید این توافق اجرا شود. وی با بیان اینکه از شما میخواهم به همدیگر نزدیک و وصل شوید و فاصله بین شما نباشد و نسبت به همدیگر، جود، بخشش و عطا داشته باشید، خاطرنشان میشود: در وصیتنامه ایشان تاکید میشود برادری و اخوت را کنار نگذاریم. وی گفت: اینکه نگوییم دولت های قبلی چه کرده است یعنی معوق کردن مراجعه به تاریخ؛ ما همیشه باید در رسیدگی به مسائل، مسائل تاریخی را درنظر بگیریم، نمی شود از یک مقطعی ببریم و بگوییم از این مقطع دیگر باید خوب بشود. البته برخورد با کسی که به اعتقادات و مقدسات ما دشنام میدهد، فرق میکند. دکتر خاتمی در مورد انگیزه انتشار کتاب مذکور گفت: این قضیه با توجه به اینکه در سراسر کتاب به پیامبران الهی و مقدسات اسلام توهین شده است، از جرم یک فرد عادی بیرون رفته و به صورت یک جریان حساب شده علیه اسلام در آمده است. سال بدون کرونا و تحریم را حساب کنید.

امتیازنامه شاهی به شکلی مؤثر کمپانی هند شرقی را از یک بنگاه تجاری جاهطلب به چیزی تبدیل کرد که در عمل زمام امور هندوستان را تا سال ۱۸۵۸ در دست داشت. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای بانکداری مطلوب باید یک مقداری جدی تر برخورد کرد وگرنه ما به جایی نخواهیم رسید، در اعطای وام های کوچک به مردم کلی مصیبت درست می کنید، در مقابل در وام های بزرگ به راحتی در اختیار افراد قرار می دهید چرا؟ روحانی افزود: قولی که به مردم دادیم این است که در این ماههای پایانی که حدود ۳ ماهی که از دولت مانده همچنان ما اهدافمان را دنبال میکنیم. امام جمعه موقت تهران در ادامه اضافه کرد: اصل مردم سالاری دینی بر همین قانون اساسی است لذا قانون مداری یک تکلیف و وظیفه است و کسی که قانون را زیر پا بگذارد خودمحور است بنابراین خودمحوری در قانون اساسی نیست و جایز نیست لذا با پاسداشت عملی این قانون میتوانیم میثاق انقلاب را حفظ کنیم. وی با بیان اینکه مسیر برای پایان تحریم امروز هموارتر است، خاطرنشان کرد: امیدواریم طرف مقابل هرچه سریعتر در برابر قانون سر فرود آورد. در پایان این میزگرد آقای دکتر خاتمی گفت: در حال حاضر قطعاً غرب متوجه شده که در این جریان باخته است.