نگاهی به مصاحبه سیدمحمد خاتمی و سی ان ان بعد از 24 سال

پدر ملکه الیزابت اولین سگ نژاد کورگی را در سال ۱۹۳۳ به خانواده ی سلطنتی آورد. نیروی دریایی انگلستان خواهان این بود که ناو کلاس الیزابت اتمی باشد ولی در نهایت به دلیل کسر بودجه ناو غیر اتمی شد. رییسی روحیه انقلابی و خطرپذیری را سومین نکته اقتدار دانست و ادامه داد: نیروی با اعتقاد به خدا و برای خدمت به مردم، آمادگی خطر پذیری دارد و خود را در همه جا سپر قرار میدهد تا به مردم لطمهای وارد نشود و امنیت مردم در خطر قرار نگیرد که این خطر پذیری جانفشانی و ایثار، اقتدار میآفریند. رییسی در ادامه با اشاره به جریان توابین در زمان پس از قیام عاشورا، خاطرنشان کرد: جریان توابین جریان مهمی در تاریخ است و درسهای بسیاری دارد و درس مهم آن زمان شناس بودن است. یک عضو هیات رییسه مجلس در حمایت از کابینه پیشنهادی رییسی گفت: شاید در خصوص تک به تک وزرا میاحثی مطرح باشد ولی با اصول و خط مشی کلی کابینه رییسی موافق هستم. با حکم رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس جدید سازمان نقشه برداری کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،کابینه پیشنهادی رئیس جمهور این روزها در بهارستان مستقر شده است تا بعد از بحث و بررسی برنامه هریک از وزرای مطرح شده و دفاعیات آنها در مقابل نمایندگان در نهایت تکلیف 19 وزارتخانه دولت سیزدهم با رأی نمایندگان مشخص شود. تراب محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همه وزرای پیشنهادی آقای رییسی، مجرب و کارآزموده هستند، ضمن اینکه جوانی از جمله خصیصه های بارز اعضای کابینه پیشنهادی است. مولوی گفت: عزیزانی که معرفی شدند افرادی متخصص و مرتبط با مشکلات امروز هستند، کمترین سن کابینه ۴۰ سال و بیشترین سن کابینه ۶۰ سال است و میانگین کابینه او ۵۳ سال است که به نسبت دولت های قبل، جوان تر است. با در نظر گرفتن جميع اين مسائل، اين جمعبندي بهدست ميآيد که احمدينژاد از نظر سياسي در دوره دوم رياستجمهورياش در لغزندهترين حالت ممکن است. به گزارش اقتصادآنلاین ؛ مجلس شورای اسلامی از دقایقی پیش وارد رأی گیری از نمایندگان برای کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم شد. حالا جوزف بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا اعلام می کند قصد دارد به برجام بازگردد.

دولت احمدی نژاد با شایسته سالاری فاصله زیادی داشت حالا چه اتفاقی رخ داده؟ احمدينژاد در انتخابات، شعار مبارزه با مفاسد، آوردن پول نفت بر سر سفره مردم و عدالت را داده بود و به اين سبب، کل تيم اقتصادي دولت به جز رئيس کل بانک مرکزي را تغيير داد که البته او نيز دو سال بيشتر در پست خود باقي نماند و جاي خود را در سال 86 به طهماسب مظاهري داد. رئیس جمهور با بیان اینکه صداقت در درخواست مذاکره با اعمال تحریم معنی ندارد، گفت: تحریم علیه کودکان ، بیماران، بزرگسالان و در مجموع علیه مردم ایران، با درخواست مذاکره با هدف رسیدن به نتیجه، متناقض است و صادقانه نیست و مصداق این ضرب المثل ایرانی است که”آیا باید قسم حضرت عباس(ع) را باور کنیم یا دم خروس را”. رییسی با بیان اینکه دومین مولفه اقتدار، توجه به مردم، مردمداری و مردم باوری است، تصریح کرد: بدانید که قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است؛ آنچه دشمن را از هرگونه اقدامی علیه مردم ما و از هرگونه حمله و تعرضی بازداشته است، عبارت است از مهمترین مولفههای قدرت که مردم متدین هستند. رییسی اذعان کرد: یکی از مولفه های اقتدار برای مردم و نیروهای مسلح وجود رهبر معظم انقلاب است که امروز عمود این خیمه است و این جایگاهی است که ایشان با رهنمودهای خود نیروهای در صحنه را هدایت میکنند.

در دولت دوازدهم که بحث آب و برق پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیار جدیتر شد، مردم از خاموشیهای بسیار و بیآبی رنج میبرند تا جایی که سازمان بازرسی و رئیسجمهور منتخب هم به این مساله ورود کردند برای همین انتظار این است که رئیس دولت جدید فردی را در این وزارتخانه بگذارد که بتواند از پس مشکلات ریز و درشت کشور در این زمینه بربیاد. روحانی با اشاره به حمایت دولتهای یازدهم و دوازدهم از شركت های دانشبنیان در كشور، گفت: ۴۴۰۰ شركت دانش بنیان را حمایت كردیم كه علاوه بر اشتغال آفرینی برای 300 هزار نفر ، ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی ایجاد كرد و این نشان میدهد كه علم و فناوری ما میتواند تحول بزرگی در كشور ایجاد كند. رییسی تاکید کرد: این روحیه همان روحیه انقلابی است که همواره فرماندهی معظم کل قوا از همه نیروها و از همه دستاندرکاران در کشور مطالبه دارند که باید نیروی انتظامی، قوه قضاییه، مجلس، دولت و همه بخشهای در کشور باید انقلابی بیاندیشند و عمل کنند. رییس دستگاه قضا خطاب به جوانان برومندی که امروز در نیروهای مسلح، در بین مردم عزیز و در نیروی انتظامی ما آماده خطر پذیری و جان فشانی هستند؛ افزود: روز اول ربیع الاول روزی است که یادآور جان فشانی امیرالمومنین (ع) در بستر پیامبر است؛ این روز بسیار مبارک بوده و روزی است که جلوه یک ایثار بزرگ و جان فشانی ماندگار به نام امیرالمومنین (ع) ثبت شده است که برای حفظ جان پیامبر جان جانان عالم هستی، جان خود را در خطر میاندازد.