نحوه معامله در بورس کالا چگونه است؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت سیزدهم گفت: براساس قانون بودجه ما اجازه تخصیص ارز ترجیحی در نیمه دوم سال را نداشتیم که این موضوع را خود شما تصویب کردید که تصمیم درستی نیز بود، زیرا تخصیص این ارز موجب خلق پول می شد و بخش قابل ملاحظه ای از تورم 50 درصدی مربوط به این موضوع است. رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت سیزدهم تصریح کرد: پیش از این بسیاری از پایه های مالیاتی اخذ نمی شد که در بودجه سال آینده مقرر است از این پایه ها مالیات اخذ شود. رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت سیزدهم ادامه داد: دولت باید منابع مصوباتی مانند همسان سازی که پیش از این تصویب شده است را تامین کند، در حال حاضر صندوق ها 6 الی 7 درصد را پرداخت و مطرح می کنند که نمی توانند پرداخت کنند، بنابراین دولت آن را پرداخت می کند. رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه نباید بار را به دوش محرومین انداخت، تاکید کرد: ما می خواهیم باری که به دوش محرومین افتاده را برداریم ضمن آنکه درآمد نفتی ما 26 میلیارد دلار است که صرفا 62.5 درصد آن را می توانیم تبدیل و استفاده کنیم. روند کلی وام های شرکتی به چه صورت است ؟

فرار مالیاتی به صورت جدی در حال پیگیری است. 175 همت فقط مربوط به سررسید اوراق است که پیش از این استفاده شده و ما باید آن را پرداخت کنیم. وی با بیان اینکه 200 همت برای صندوق های لشگری و کشوری و 200 همت برای بازپرداخت اوراق و بدهی ها در سال آتی باید تامین شود، افزود: باید 400 همت برای صندوق ها و بازپرداخت اوراق در نظر گرفت. میرکاظمی ادامه داد: در سال آینده باید 650 همت برای حقوق تامین شود. میرکاظمی با بیان اینکه تمام مالیات پیش بینی شده حدود 450 همت است، گفت: برخی مطرح می کنند که علت رشد این میزان مالیات چیست؟ باید به این نکته توجه کنیم که 270 همت برای مالیات در سال جاری مصوب شد که عملکرد امسال بین 310 تا 320 همت خواهد بود، در واقع براساس این عملکرد منابع مالیاتی را افزایش دادیم و نه براساس مصوبه. از سوی دیگر باید 200 همت بابت بازپرداخت اوراق و بدهی گذشته تامین شود.

وی درباره سازوکار اجرایی شدن رمزریال عنوان کرد: در حال حاضر مجوز این امر از شورای پول و اعتبار دریافت شده و در واقع یک زیستبوم و فضای فنی جدید نیز در حال طراحی است. وی با اشاره به پیش بینی رشد 8 درصدی اقتصاد در لایحه بودجه بیان کرد: این عدد براساس قانون برنامه پیش بینی شده و شما نمایندگان نیز باید از ما تحقق این رشد را بخواهید، چرا که قانون برنامه ما را ملزم به رشد 8 درصدی کرده است. باتوجه به این که این کدها درحال حاضر دو رقمی هستند، تا اطلاع ثانوی از صفر در سمت چپ این کد برای تمام بانکها و موسسات اعتباری استفاده شده است. بانکهای مرکزی مسئول تعیین نرخ بهره خود و دیگر نرخهای بهرهی ناشی از آن در جریان وامهای شخصی، وامهای خرید ملک، کارت اعتباری و غیره هستند. احمدزاده اصل تصریح کرد: وزارت صمت باید به سرمایه وارد شده در بازار توسط مردم باید مورد احترام واقع شود چراکه این سرمایه قرار است در پروژههای بزرگ تولید و توسعه مورد استفاده قرار گیرد و باید به احترام منافع این ۶۰ میلیون سهامدار باید جلوی هرگونه رانتخواری در بازار سرمایه و بورس کالا گرفته شود و احتمال دارد که این تصمیمها تا چند روز آینده از سوی وزارت صمت مشخص شود.

مرحله هفتم: مشخصات کامل چک صادر شده را مشاهده خواهید کرد و در صورت تایید گزینه ی ثبت و تایید چک را انتخاب خواهید کرد و بدین صورت چک شما در سامانه ی صیاد ثبت خواهد شد و فقط گیرنده ی مورد تایید شما می تواند چک را نقد کند. تبصره 3: صرفاً مدارک تحصیلی موسسات آموزشی عالی که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری میباشد ملاک عمل قرار خواهند گرفت. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 19 واحد پائین آمد و در سطح 17 هزار و 661 واحد قرار گرفت. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 163 واحد پائین آمد و در سطح 18 هزار و 431 واحد قرار گرفت. شروع فعالیت کارخانه ها، راه اندازی خط تولید، تامین منابع انسانی و یا گسترش واحد تولیدی، نیازمند نقدینگی کافی است که بخشی از این نقدینگی از طریق دریافت وام برای کارخانه حاصل می شود. به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه، 13 بهمن 1400، شاخص کل بورس تهران پس از پنجمین روز متوالی، افت کرد و با کاهش اندک 26 واحدی نسبت به روز سهشنبه به رقم یک میلیون و 301 هزار و 208 واحد رسید.