نحوه محاسبه سود وام های بانکی – سیدرضا بازیار

متاسفانه برای استخدام بانک ملی نمی توان زمان دقیقی در نظر گرفت، چرا که برپایی فراخوان استخدامی تنها به نیاز شعبه های مختلف آن بستگی دارد و ممکن است در هر سال متغیر باشد. ۸-انجام ثبت نام هیچگونه تعهد استخدامی برای بانک ایجاد نمینماید. ۲-آزمون استخدامی در روز جمعه مورخ۲۷/۲/۱۳۹۲ راس ساعت ۹ صبح برگزارمیگردد. گرفتن وام به خودی خود چیز بدی نیست و حتی بزرگترین شرکت ها در دنیا برای راه اندازی و یا حتی ادامه بقای خود وام میگیرند . اگر شما می خواهید وامی را دریافت کنید بهتر است قبل از گرفتن وام با یک سری مطالبات بانکی آشنا باشید . وام یابی روزانه ده ها وام و ضامن و سرمایه گذار جدید را از اکثر نقاط ایران منتشر میکند.علاوه بر دسترسی به هزاران وام ضامن و سرمایه گذار که از همه نقاط ایران در سایت ما وجود دارند شما به صدها آموزش حرفه ای در زمینه بانکی و مالی دسترسی خواهید داشت. بهترین راه برای اینکه متوجه شوید که آیا وامی که می خواهید بگیرید به نفع شما است و یا ضرر بهتر است با یک کارشناس امور مالی مشورت نمایید .

آنها اطلاعات تمام حسابهای بانکی مختلف شما از بانکهای گوناگون را در یک برنامه جمعآوری میکنند و به شما این امکان را میدهند که بر امور مالی خود بهطور مجتمع و بهتر نظارت داشته باشید. به این صورت که اگر با اعتبارسنجی مشخص شد فردی از اعتبار مناسب برخوردار بوده و خوشحساب است، بتواند به جای ارائه ضامن، با استفاده از وثائق سهلتر مانند حقوق دریافتی، سهام عدالت و یا سایر سهام بورسی از تسهیلات بانکی بهرهمند شود. وثیقه های بانکی و غیر بانکی تا حدودی مشابه یکدیگر هستند اما در وام های بانکی معمولا از ضامن کارمندی استفاده می شود زیرا این ضامن ها برای بانک ها معتبر ترند و توجیه شان این است که حقوق کارمندها هر ماه است و احتمال قطع آنها بسیار کم است و در صورت پرداخت نشدن اقساط از جانب کارمندها می توان از حقوق ضامن ها برداشت کرد . این وثیقه باید با توجه به میزان وام باشد به عنوان مثال اگر وام مبلغی کم باشد با یک ضامن کارمندی و اگر مبلغ زیاد باشد باید با وثیقه هایی ملکی باشد . یا باید سپرده ای از قبل در بانک داشته باشید یا اینکه ضامن هایی که بانک ها مشخص کرده اند را فراهم کنند تمامی این مراحل نیاز به وقت دارد اما شما زمان لازم را ندارید و باید هر چه سریعتر اقدام کنید که برای این کار نیاز به وام های فوری بگیرید .

در شرکت هایی که کارشان کلاهبرداری است معمولا نام و نشانی وجود ندارند و در صورت تماس ابتدا یک خانم جوان با صدای ملایم و آرام با خوشرویی پاسخ می دهد و اگر متوجه شود که شما قسط سوال پیچ کردن آن را دارید سریعا قطع می کند و به عبارتی شما را از سر خود باز می کند . در حقیقت بانک ها با گردآوری نقدینگی های بی هدف از جامعه ، آن ها را به صورت هدفمند به مصرف می رساند. تمامی موارد ذکر شده تنها معایب کمی از وام های بانکی بود که معمولا در وام های غیر بانکی وجود ندارد . طبق قانون مسکن که در مجلس تصویب شده است 20 درصد از تسهیلات بانکی باید به حوزه مسکن اختصاص یابد و اعداد وارقام آن هم در قانون مشخص است. همچنین بسته به نوع وام، مدارک و ضمانتهای مختلفی هم برای هر یک لازم است. برای مدارک باید کپی از سند و یا اجاره محل سکونت ، اصل و کپی از شناسنامه فرد متقاضی و ضامن ، گواهی کسر حقوق برای متعهد و ضامن ، فیش حقوقی و حکم کارگزینی ، تقاضای کتبی و … مدارک مورد نیاز این وام اصل و کپی از کارت ملی و شناسنامه از تمامی صفحات ، اصل و کپی وکیل در صورت وکالت نامه ، قولنامه ، ارائه صورتحساب ، اصل و کپی پروانه ساخت برای افرادی که قصد تخریب و نوسازی دارند .

پس از این مرحله افرادی که وام خود را در اموری غیر از راهاندازی کسبوکار مصرف کرده باشند، مشخص گردیده و وام آنها با محاسبهی جریمهای سنگین باز پس گرفته میشود. پس از ثبتنام متقاضی تسهیلات از طریق تلفن یا اینترنت، اطلاعات فرد در بانک اطلاعات متقاضیان ذخیره گردیده و متقاضی شمارهی پروندهی خود را دریافت میدارد. علاوه بر این میتوانید با موبایل و از طریق سرویس USSD بدون نیاز به هیچ نرم افزاری موجودی حساب خود را دریافت و قبوض خود را پرداخت کنید. بیشتر این شرکت ها برای تبلیغات خود این نوید را به افراد میدهند که بدون معطلی کمتر از یک ساعت وام مبلغ مورد نظر را به شما پرداخت می کنند . وام قرضالحسنه بدون بهره بوده و مبلغ ۴ درصدی كه بر اقساط بازپرداخت آن وضع میشود، در واقع كارمزد خدمات بانكی است. محاسبه بهره وام در ایران با آنچه که در دنیا هست، تفاوت داشت! فرمول جدید در واقع همان فرمول مرسوم در اقتصاد جهان است. البته یک اسلوب و تعریف کلی برای سیستم وام در ایران وجود دارد که اکثریت وامها از آن تبعیت مینمایند.