نتیجه آزمایش کرونا به صورت پیامکی اعلام میشود – ایرنا

این مطالعه دادههای مربوط به 69279 بیمار را که 52,297 نفر از آنها مبتلا به سویه امیکرون و 16,982 نفر مبتلا به سویه دلتا بودهاند در بین 30 نوامبر 2021 تا 1 ژانویه 2022 مورد بررسی قرار داده است. هنگام مقایسه این دو سویه، مطالعه نشان داده که 53 درصد خطر بستری شدن در بیمارستان، 74 درصد خطر بستری شدن در بخش مراقبتهای ویژه و 91 درصد خطر مرگ در موارد مبتلا به امیکرون کاهش یافته است. این مطالعه همچنین نشان میدهد که هیچ یک از بیماران مبتلا به امیکرون به کپسول اکسیژن نیاز نداشتند. سایر شواهد اولیه محققان در دانشگاه وسترن یافتههای مشابهی را نشان میدهد.

سپسیس یکی دیگر از عوارض احتمالی کرونا ویروس است و همچنین میتواند به ریهها و سایر اندامها آسیب دائمی برساند. ریهها در ذاتالریه پر از مایع و ملتهب میشوند. این امر منجر به مشکلات تنفسی میشود. برای برخی از افراد مشکلات تنفسی میتوانند بهاندازهای شدید شوند که نیاز به درمان در بیمارستان با دستگاه اکسیژنساز یا ونتیلاتور داشته باشند. ذاتالریهای که براثر کرونا ویروس ایجاد میشود در هر دو ریه اثر میگذارد. کیسههای هوا در ریهها با مایعات پر میشوند، توانایی آنها در گرفتن اکسیژن محدود شده و تنگی نفس، سرفه و سایر علائم اولیه کرونا پدیدار میگردند. اکثر مردم از ذات الریه بهبود مییابند و هیچ آسیب دائمی در ریه ندارند.

هر چند برخی پزشکان، افراد را براساس علائمی که دارند، مبتلا به کرونا معرفی میکنند و این در آمار رسمی نمیگنجد. براساس آمار رسمی، ایالات متحده، بیشترین تلفات ناشی از ویروس کرونا در سطح جهان را داشته است و پس از آن برزیل و هند بالاترین آمار مرگ و میر را دارند. در ابتدا گفته میشود که سالمندان بیشتر در معرض این بیماری هستند؛ اما بعدا تدروس آدانوم دبیرکل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد، این ویروس میتواند افراد جوان را هفتهها در بیمارستان بستری کند و حتی جانشان را بگیرد. بیماری کوید ۱۹، هفتمین نسل از بیماری کرونا است.

فارس: به علت شیوع سویه جدید کرونا و رعایت حداکثری دستورالعملهای بهداشتی، احتمال لغو راهپیمایی یومالله ۲۲بهمن وجود دارد. بنابر این گزارش، تصمیمگیری در این باره در حال نهایی شدن است و روشهای جایگزین برای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تحت بررسی است. قرار است فردا کمیتههای تخصصی ستاد ملی کرونا موضوع را بررسی کنند و شنبه با حضور رئیسجمهور در ستاد ملی کرونا در مورد این موضوع تصمیمگیری نهایی انجام شود.

واکسنها تا حدودی در برابر گونه دلتا و اومیکرون مؤثر هستند، اما توصیه می شود که تزریق دوز سوم واکسن کرونا (دوز بوستر یا یادآور) را جدی بگیرید تا محافظت بیشتری در برابر ویروس ایجاد شود. دوره نهفتگی امیکرون چقدر است و فرد مبتلا تا چند مدت مسری می باشد؟ از زمانی که فردی در معرض کووید قرار میگیرد تا ابتلا به عفونت، مدت زمان کمتری برای بروز علائم امیکرون لازم است و فرد زودتر به عفونت مبتلا می شود. همچنین برای بسیاری از افراد زمان کمتری برای بهبود نیاز است. دلیل این امر، واکسینه شدن بیشتر افراد است.

این جهشها میتواند شناسایی ویروس برای پادتن را دشوار کرده و میزان کارایی واکسن را کاهش دهد. پروفسور «راوی گوپتا»، پژوهشگر دانشگاه کمبریج میگوید سویهی امیکرون از نظر توانایی گریز از سیستم ایمنی بدن شباهتهایی به سویه بتا دارد و حتی از نظر عفونیزایی از آن هم پیشرفتهتر است. با این وجود متخصصان انتظار ندارند که این ویروس به صورت کامل قادر به پنهان شدن از آنتیبادی واکسنهای فعلی باشد. بنابراین تا زمانی که تحقیقات کاملتری در این زمینه صورت گیرد، بهترین راه حل تزریق واکسن و دوزهای تقویتی در زمان مقرر است. آیا داروهای فعلی روی کرونا امیکرون بیاثر هستند؟

درد عضلانی بهویژه در کمر. طبق شواهد موجود، Omicron همانند گونههای دیگر کرونا تمایل دارد که به عمق ریهها نفوذ کند، اما بر خلاف دیگر سویهها در درون ریه رشد چندانی نمیکند. در واقع امیکرون در مجاری تنفسی رشد میکند و به دیگر نقاط بدن منتقل میشود. متخصصان ریه معتقدند که امیکرون بیشتر شبیه برونشیت عمل میکند تا ذاتالریه. بیماران مبتلا به برونشیت حاد تمایل به تنگی نفس ندارند و بیشتر علائمی همچون سرفه و تولید خلط دارند.

  • اختلالات خواب
  • برای هادیهای صیقلی، برابر با ۱
  • ماسک همه بینی را بپوشاند، نه تنها نوک آن را
  • از فضاهای با تهویه نامناسب و یا شلوغ اجتناب کنید

به گفته وی افرادی که یک نوبت واکسن دریافت کردهاند، درست مثل فرد واکسننزده هستند و دریافت دو دز واکسن هم کفایت نمیکند و دریافت دز سوم برای آنان الزامی است. سرعت انتقال Omicron چقدر است؟ طبرسی گفت: همانطور که گفتیم سرعت انتقال اومیکرون چندین برابر دیگر سویههای کروناست. این به معنی است که اگر شما پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنید، این ویروس میتواند در کمتر از سی ثانیه منتقل شود و دیگران را هم درگیر کند. اومیکرون پایان کرونا است؟ پیدایش واریانت جدید یک مسئله اجتنابناپذیر است. همانگونه که ویروس آنفولانزا سال هاست دچار جهش میشود و از بین نمیرود، کرونا هم ممکن است از بین نرود. تنها راهکار موجود این است که بدنمان را در مقابل این ویروس همانند آنفولانزا مقاوم کنیم تا عوارض ناشی از آن را به حداقل برسانیم.