ناگفتههای ۴۰ ماه حصر در سفارت

فراموش نمیکنم چند روز پس از ورود به بغداد با اتومبیل دوست و همکار بسیار عزیزم آقای منوچهر بیگدلی از سفارت عازم هتل بودیم. پیش از آمدن به بغداد پرونده کارمندان سفارت را بررسی کردم و در پرونده هیچ کس جز یک نفر «برگ زرد» ندیدم (از ایشان نپرسیدم و هنوز هم نمیدانم معنای برگ زرد چه بوده است؛ شاید نشانه وابستگی یا همکاری با ساواک).

  • همیشه خوب است که دستکم گرفته شوی
  • کارت ملی
  • دانمارک: سفارت کانادا در کپنهاگن
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۹۴۰۰۰۶
  • دعوتنامه دوستان یا آشنایان ساکن سوئیس (در صورت وجود)

گفت: «بنده برای حمایتم از رئیسی هیچ شرطی نگذاشتم و اگر ایشان صلاح بدانند بهعنوان سرباز نظام در خدمتشان خواهم بود؛ برای بنده خدمت به مردم بالاترین درجه را دارد». این بدان معنا نیست که پیشنهادی داده نشود، لیکن بگذارید تصمیم نهایی را رئیس جمهور برآمده از آراء مردم بگیرد. به نقل از روزنامه «نیویورک تایمز» شرایط برای نخست وزیر انگلستان روز به روز برای بر سر قدرت ماندن در پی افشای رسواییهای مربوط به جشن ها و گردهمایی هایی که از قوانین محدودیت های کرونایی تخطی شده است، بحرانی تر و سخت تر می شود.

برنامه همان عبارت ابتدای شما یعنی حسن همسایگی است و این عنوان برای تبیین سیاستهای دولت در حوزه سیاست خارجی، تعریف دقیقتری است.سیاست دولت حُسن همسایگی و حسن همجواری است و این دو با یکدیگر تفاوت دارند. شباهت بررسی برنامه های دو کابینه اول روحانی و رئیسی در مجلس شورای اسلامی این است که هر دو کابینه خود را به مجلسی اصولگرا ارائه کردند؛ هرچند جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی روحانی در سال ۱۳۹۲ و در مجلس نهم جنجالی و پرحاشیه بود اما اکثریت آنها توانستند رای خوبی از مجموع ۲۸۴ رای ماخوذه بگیرند؛ رئیسی هم که دولتی همسو با مجلس یازدهم را با خود داشت و این مجلس از حامیان جدی او در جریان انتخابات ریاست جمهوری بود هم از ابتدا با برخی چهره های معرفی شده برای وزارت مخالف بود و جلسات بحث برانگیزی در جریان بررسی برنامه های آنها برگزار شد اما در نهایت کابینه او در مجموع با رای قاطع نمایندگان از ۲۸۶ رای ماخوذه مواجه شد و فقط حسین باغگلی برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش رای نیاورد.

دولت کنونی کلمبیا به عنوان چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی، دارای ۱۱ وزیر زن است که معادل ۵۷.۹ درصد کابینه ۱۹ نفری این کشور به شمار میرود. از میان ۱۵ کرسی وزارت ۱۰ کرسی به زنان تعلق گرفته تا ۶۶.۷ درصد قدرت اجرایی و تصمیمگیری دولت اسپانیا در اختیار زنان باشد. زنان در اتریش ۵۷.۱ درصد از کرسیهای وزارت را تصاحب کردند تا از میان ۱۴ سمت اجرایی و تصمیمگیری ۸ منصب را در اختیار داشته باشند.

زنان در آغاز سال ۲۰۲۰ با جلب اعتماد سیاسی بالا و کسب قدرت اجرایی توانستهاند در ۱۰ کشور جهان بیش از ۵۰ درصد اعضاء کابینه دولتها را به خود اختصاص دهند.

چندی پیش و پس از مرگ مشکوک «جفری اپستاین» دلال مشهور جهان در صنعت سکس، وب سایت ایتالیایی «ایلفاروسولموندو» گزارش مفصلی درباره رابطه گسترده این قاچاقچی بزرگ دختران زیبارو با «دونالد ترامپ» منتشر کرد.در این گزارش، چنان چه در پی می آید، به چگونگی آشنایی ترامپ با «ملانیا» و نقش ویژه «ولادیمیر پوتین» از یک سو و جفری اپستاین از سوی دیگر در این آشنایی پرداخته شده است؛ نخستین همسر ترامپ «ایوانا مری زلنیچکوا» یک مانکن کمونیست اهل چکسلواکی بود که حاصل آن ازدواج «دونالد جونیور»، «اریک» و «ایوانکا» ترامپ است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با نامه نیوز درباره عملکرد 6 ماه نخست دولت سیزدهم گفت: این دولت واقعا بدون برنامه آمد و تاکنون ما یک صفحه از برنامه 8 هزار صفحه ای آن را ندیدیم، این مسئله هم به عدم وجود تحزب در کشور بر می گردد. پاسخ داد اگر چنین است در انتظار عکسالعمل ما باشید. برای کسب اطلاعات در مورد مهاجرت به کانادا و ویزاهای دائم کانادا با ما تماس بگیرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدعلی وکیلی در گفتگو با برنامه تلویزیونی شناسنامه و در پاسخ به این سوال که «برخی عنوان میکنند راهبرد اصلاحطلبان این است که فعلاً سکوت ۶ ماهه داشته باشند و بعد به نوعی با راهبرد جدید به نقد وضع موجود و دولت بپردازند. نیکاراگوئه به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای آمریکای مرکزی نخستین کشور غیر اروپایی است که در آن زنان توانستهاند، اکثریت دولت را در اختیار بگیرند.

اصطلاحی که از ناحیه شما استفاده و به کار برده شد (استراتژی تاب آوری)، سیاست یا اصطلاح استفاده شدهای در دولت نیست. بد نیست بدانید، در جریان یکی از این موارد، وی به خاطر کمک ۱۵۰ هزار دلاری به یک مرکز پلیس، مفتخر به کسب جایزه سپاس و تقدیر شد؛ آن هم در شرایطی که تمام پول واریزی مذکور، در اصل، متعلق به «بنیاد ایوانز» بود!

حتما باید از قبل وقت بگیرید و در روزی که نام شما در لیست افراد مراجعه کننده ثبت می شود به آن مراجعه نمایید. بررسی نقش زنان در عرصه سیاست و مدیریت کلان کشورها نشان میدهد که آنها موفق شدهاند در تعدادی از کشورهای اروپایی و آمریکای مرکزی و جنوبی تعداد بالایی از کرسیهای وزارت را تصاحب کنند. اکثریت دولت فرانسه با نسبت ۵۲.۹ درصدی نیز در اختیار وزراء زن است.

به همین دلیل هم باید مدارک و زمینه های لازم برای دریافت ویزای این کشور را با دقت زیادی تهیه و تدارک ببینید. تصمیمگیریها و اقدامات لازم در این کارگروه ذیل نظر معاون اول که به نوعی فرمانده قرارگاه عملیاتی دولت هستند اتخاذ میشود. وی در ادامه اظهار داشت: «خطای اول این است که تصمیمی مبنی بر اعطای وضعیت ناظر به تلآویو، بدون هیچ مشورتی با اعضای اتحادیه آفریقا از جمله الجزائر گرفته شود.

رئیسجمهور تاکنون مسعود سلطانیفر، سیدرضا صالحیامیری و نصرالله سجادی را برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرده است، اما هیچ از آنان موفق به جلب اعتماد نمایندگان نشده بودند. بدین ترتیب به نظر می رسد حدود دهها نفر از نمایندگان این حزب خواستار برگزاری جلسه عمومی برای کسب رای اعتماد نخست وزیر باشند.

روزنامه شرق در گزارشی به حرف و حدیثها در خصوص چینش کابینه دولت سیزدهم پرداخت و نوشت: به نظر میرسد که اصولگرایان بهشدت نگران چینش کابینه رئیسیاند. خوب بود که وزیر صحت عامه معرفی میگردید چراکه مسلک آن داکتر طبی است وزارت خارجه به یک دیپلومات قوی مانند زلمی عزیز و یا ملک ستیز و کدام کسیکه از علوم سیاسی معلومات کلی داشته باشد داده شود مفید خواهد بود فهمیده نمیشود که چرا این 16 تن از وزرا خلاف مسلک شان بغیراز وزیر معرفی شده اند؟

اکثر امور اجرایی و تصمیم گیریهای سیاسی روآندا به عنوان یکی از کوچکترین کشورهای آفریقای مرکزی نیز در اختیار زنان است. آلبانی به عنوان یکی از کشورهای کوچک و فقیر اروپای شرقی ۵۳.۳ درصد امور دولت خود را به زنان واگذار کرده و ۸ زن به عضویت کابینه ۱۵ نفری این کشور درآمدهاند. دولت این کشور متشکل از ۱۱ وزیر زن در مقابل ۹ وزیر مرد است و اکثریت کابینه پرو(۵۵ درصد) در اختیار زنان باشد.

به گزارش منیبان، عباس آخوندی در توییتر خود نوشت: دوران این ائتلافها گذشته و امکان هدفگذاری اصلاحی ندارند. كارمندان محترم وزارت امورخارجه افغانستان اعم از پشتون، تاجيك ، هزاره، ازبك، تركمن ، نورستاني ، بلوچ ، پشه ئي وغيره اتباع كشور عزيز شما همه مطمئن باشيد كه اعتماد راي وكلاي شوراي ملي افغانستان به شاغلي / زلمي رسول بخاطر بهبود واصلاح نظام اداري وسياسي وزارت و پاليسي متوازن سياسي به سطح منطقه وجهان بوده نه اينكه عليه اقوام باهم برادر قرار گيرد، زيراكه تبعيض و تفرقه بين ملت افغانستان كار دشمنان اين مرزوبوم است نه كار يك وزير تكنوكرات و مسلمان كه بيشتر زحمات در دوران بحران وطن خود متحمل شده است واز تجارب تلخ وشرين آگاه ميباشد .

این کشور همچنین در سال 2007 میلادی به عنوان آرامترین کشور جهان شناخته شد. فنلاند جوانترین نخست وزیر جهان را دارد. دونالد ترامپ یک ویلای بسیار بزرگ و مجلل شبیه به یک کاخ در جزیره کارائیب دارد .