نارضایتیها از بایدن همچنان رو به صعود است – ایسنا

دو عضو کابینه دولت برای افتتاح طرح های صنعتی و ورزشی به لامرد استان فارس سفر کردند. به اعتقاد آنها، دو اصل کلی باید در انتخاب وزرا ملاک عمل باشد؛ اول اینکه افرادی که امتحان خود را پس داده و موفق نبودهاند، دوباره به کار گرفته نشوند. همسر شهید مطهری روایت کرد: «شهید فقط از دو شاگرد خود زیاد تعریف میکرد و به آنها امید داشت که شاید در دروس فلسفه و فقهی ستارگانی در جهان اسلام باشند که یکی از آنها شهید قندی بود».

کیهان دایره اتهامزنیهایش را منحصر به بازرگان نکرده و همه اعضای دولت موقت را شامل کرده: «بازرگان اگرچه در اعتقادات و مبارزهاش با رژیم پهلوی صداقت داشت اما ویژگیهای شخصی و اجتماعیاش باعث شده بود تا سفارت آمریکا بتواند طیفی از افراد میانهرو و رابطین خوب خود را در کنار او قرار دهد. لذا از همه مخاطبین عزیزی که تمایل دارند با رسانه ” نفس تازه ” به عنوان یک رسانه مردمی حامی دولت مردمی همکاری داشته باشند دعوت می شود از طریق فرم ثبت نام اعلام نمایند.

رسانه “نفس تازه” به عنوان یک رسانه مردمی از همه دوستانی که در فرایند ارسال “کابینه پیشنهادی” از طریق این سایت مشارکت داشتند صمیمانه تشکر می نماید. متأسفانه ۴۰ دانشآموز بیبضاعت و بیسرپرست را برده بودند که تنی چند از آنان در ماههای بعد آزاد شدند ولی از سرنوشت بقیه، با همه تلاشها و مکاتباتی که سفارت در بغداد و وزارت امور خارجه در تهران کردند، خبری به دست نیامد.

رویایی که سالهاست مدیران این حوزه با آن خاطره سازی کرده اند ولی عملا به دلایل مختلفی از جمله مسایل سیاسی، امکان حضور گسترده گردشگران خارجی در ایران فراهم نشده است.

ایالات متحده آماده همکاری با هر کشوری است که گام پیش می گذارد و راه حل های مسالمت آمیز را برای رفع چالش های مشترک دنبال می کند – حتی اگر در زمینه های دیگر اختلاف نظرهای عمیق داشته باشیم- زیرا اگر همه ما برای مقابله با تهدیدهای مبرم مانند کووید-۱۹ و تغییرات اقلیمی، یا تهدیدهای مستمر مانند گسترش سلاح های هسته ای دست به دست هم کار نکنیم، از عواقب ناکامی خود رنج خواهیم برد.

ما به این نقض تعهد در سالهای پس از شوروی نیز ادامه دادیم. وزیر امور خارجه ایران با اشاره به برگزاری مذاکرات وین گفت: ما با قاطعیت و صراحت به دنبال توافق خوب هستیم، اما با همین صراحت و قاطعیت بر حراست از خطوط قرمز و منافع ملی خود تاکید داریم.

ساکت نشستن در برابر این ظلم فاحش را نمیشد با هیچ اصل و معیار دینی و اخلاقی و قانونی توجیه کرد. محمد علاوی به عنوان نخست وزیر جدید عراق نتوانست نظر موافق اکثر نمایندگان مجلس را برای گرفتن رای اعتماد کابینه جلب کند و با پایان مهلت قانونی مجبور به استعفا شد. نمایندگان مجلس ساعتی پیش بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات را آغاز کردند. وزرای پیشنهادی کابینه دولت سیزدهم به مجلس معرفی شدند وزرای پیشنهادی کابینه دولت سیزدهم در نامه رئیس جمهور به دکتر قالیباف معرفی شدند.

در دولت دوازدهم که بحث آب و برق پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیار جدیتر شد، مردم از خاموشیهای بسیار و بیآبی رنج میبرند تا جایی که سازمان بازرسی و رئیسجمهور منتخب هم به این مساله ورود کردند برای همین انتظار این است که رئیس دولت جدید فردی را در این وزارتخانه بگذارد که بتواند از پس مشکلات ریز و درشت کشور در این زمینه بربیاد.

» یعنی کسی منکر زحمات و منکر تلاشها نیست اما نه اوضاع بورس خوب است نه احوال بازار، همین امروز اگر سری به بازار خوراکیها بزنیم قطعاً با قیمتهایی به مراتب بیشتر از تیرماه و مردادماه روبهرو خواهیم شد، در بازار ارز و سکه هم که اتفاقی نیافتاده، نقدینگی نیز کم نشده، تورم نیز پا پس نکشیده و حالا سؤال جدیتر نیز شده است: «تحریمها کی لغو میشه؟

البته سعیدیکیا که تصدی وزارت مسکن را به عهده داشت نیز با 59 سال شانه به شانه وی حرکت میکرد. دولت دهم با حضور بهبهانی که 69 سال سن داشت و البته به پایان دوران وزارت هم نرسید و با استیضاح مجلس برکنار شد، رکورد پیرترین وزیر پس از جنگ را از آن خود کرد. یکی از اوهاماتی که ترامپ شدیداً به آن اهتمام می ورزد، «تئوری زادگاه اوباما» است.

وزارت خانه به تمامی افراد استخدام شده کمک های غیر نقدی نیز پرداخت می کند. از این رو این موضوع روز گذشته و همزمان با اظهارات رئیسجمهور، درخصوص تغییر کابینه اقتصادی دولت و جوانگرایی در انتخاب وزرای جدید، در پارلمان بخشخصوصی نیز به بحث گذاشته شد. نایبرئیس اتاق ایران درخصوص سرمایه اجتماعی عنوان کرد: این موضوع به دلیل شرایط حساسی که در آن قرار داریم، یکی از ضروریترین ابزارهای دولت دوازدهم است.

  1. فیش حقوقی (در صورت کارمند بودن)
  2. آدرس وزارت خانه در تهران : ولیعصر – خ دمشق – پ . ۱۱
  3. استرالیا: سفارت کانادا در سیدنی
  4. نام وزارت خانه در تهران : وزارت آموزش و پرورش
  5. شناسنامه و کارت ملی
  6. اشتباه یا جعل کردن مدارک باعث رد شدن ویزا میشود
  7. قيمت سکه – طلا – ارز

اگر قطعات این پازل درست در کنار هم چیده نشود، تصمیم درست درخصوص انتخاب وزرا، اتخاذ نخواهد شد. سلطانی در این گزارش به 6 قطعه از پازل انتخاب کابینه اشاره کرد و گفت: توجه به شاخصهای فردی، توجه به شاخصهای جمعی، سبک مدیریتی، چارچوب حکمرانی، سرمایه اجتماعی و نهایتا شیوه انتخاب، اجزای این پازل را تشکیل میدهند.

به گزارش دنیای اقتصاد، در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، ضمن بررسی شاخصهای مهم برای انتخاب وزرا، روند پیری کابینه در کشور نیز تحلیل و اعلام شد: کابینه دولت یازدهم نسبت به دولت اول، 19 سال پیرتر شده است. معیارهای ارزیابیشده این بخش شامل این میشود که آیا کشور مبدا پاسپورت الکترونیکی به همراه اطلاعاتی مبنی بر تایید هویت، گزارش گمشدن و دزدیده شدن پاسپورت به اشخاص مناسب را صادر میکند یا خیر؟

اعلام اعضای جدید کابینه دولت روحانی در نشست خبری اعلام اعضای کابینه دولت جدید عارف و خاتمی سخنان شیخ دیپلمات در باره اعضای کابینه وزرای دولت جدید روحانی معاون روحانی عارف یا خاتمی ، اعلام وزرای دولت روحانی ، کابینه جدید ، دولت یازدهم ، خبرهای جدید از دولت یازدهم ، خبرهای جدید از دولت روحانی ، مهمترین خبرهای از دولت روحانی ، انتخاب کابینه روحانی صورت گرفت، آخرین خبرهای از کابینه جدید ، دولت روحانی ، وزیر دفاع ، وزیر خارجه ، وزیر آموزش و پرورش ، وزیر نفت وزیر دفاع ، آخرین خبرهای ، اخبار روز ایران و جهان ، بازتاب انتخاب وزرای روحانی ، هر چند اين روزها اسامي متعددي براي تصدي وزارتخانهها از سوي رسانهها و حتي برخي اشخاص اعلام ميشود اما اكبر تركان تاكيد كرد هيچ اسمي هنوز نهايي نيست و آقاي روحاني مهر تاييد خود را بر هيچ فردي نزده است.مشاور عالي و قائم مقام ستاد انتخابات روحاني در انتخابات يازدهم به« قانون» گفت: كارگروهها نظر خود را هنوز جمعبندي نكردهاند اما آنچه مسلم است اينكه شخص آقاي روحاني تصميم نهايي را خواهد گرفت.بر اساس گزارشهاي رسيده حسن روحاني از كارگروهها و طرفهاي مشورت خود خواسته است كه نسبت به ارائه ۵ گزينه براي هر وزارتخانه با رزومههاي كاري و سوابق مشخص اقدام كنند تا تعيين وزرا از ميان اين ۵ نفر، با مشورت سران نظام صورت گيرد.هر چند نامهاي بسياري براي تصدي وزارتخانههاي مختلف اعلام شده است اما اكبر تركان در اين خصوص به «قانون» گفت: بدون نام بردن از هيچ فردي اعلام ميكنم كه گزينهاي نهايي نشده است.