مداخله نظامی روسیه در قزاقستان؛ آیا پوتین تکرارگر پیمان ورشو است؟

به گفته رئیس پنتاگون، روسیه بخش زیادی از نظامیان خود را در مرز اوکراین مستقر کرده و واشنگتن در این زمینه نگران است. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفت: حضور نظامیان آمریکا مغایرتی با منافع این کشور در افغانستان ندارد.

وی افزود: دوستانم که در خارج از منطقه ضاحیه هستند به دیدار من نمی آیند چرا که بازرسی های دقیق در انتظار همه است. با این حال او نمی تواند نگرانی خود را از این موضوع اعلام نکند که احساس می کند زندانی منطقه ای است که دیگر مانند گذشته مردم به حرکت و رفت و آمد مستمر نمی پردازند.

او می گوید: من نمی خواهم به این شیوه بمیرم. با وجود فشارهای حاکمیت و مخالفتش،شیخ نمر طی چند سال جشنواره ای به نام«البقیع حدث مغیب»برگزار کرد و هدف از این جشنواره بازسازی قبرهای ائمه در منطقه «البقیع» در مکه بود زیرا عقیده وهابی از ساخت قبر منع می کند و آن را «بدعت »می داند.

عدماستفاده از تعابیر تقدیرآمیز درمورد دولت روحانی برخلاف رویه ایشان در گذشته و همچنین تلویحا مایه عبرت خواندن عملکرد دولت این تصویر را متبادر میکند که از نظر رهبر انقلاب دولت روحانی به هیچ عنوان دولت موفقی نبوده است. در همین سال، در حوزهی نانوفنّاوری ــ که یک انقلاب در زمینهی فنّاوری و صنعت است ــ رتبهی اول را در منطقه پیدا کردیم.

وی با ارسال درود و تبریک به روح امام خمینی (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بخاطر حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش های مردم ایران در راستای دفاع از ملت فلسطین به صحبت های خود پایان داد. حزبالله از جامعه بینالملل و سازمانهای حقوقی آن خواست تا اعدام شیخ نمر را محکوم کنند و مسئولان عربستانی را در جایی در کارنامه جنایت جهانی قرار دهند که شایستگی آن را دارند.

رییسجمهور برگزیده جو بایدن و تیم انتقال قدرت او در حال پر کردن مناصب ارشد شورای امنیت ملّی و وزارت امور خارجه هستند و مسئولان سابق دولت اوباما سهمی کلیدی از این کرسیها دارند. وی گفت: اقدامات امنیتی در این منطقه فضای اطمینان بخشی را ایجاد کرده است چرا که اعضای حزب الله خودروها را تحت بازرسی دقیق قرار می دهند.

اشتری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره انتشار تصاویر خصوصی سوشا مکانی دروازهبان تیم فوتبال پرسپولیس در فضای مجازی و ادعای این فرض برای ثبت شکایتش در پلیس فتا اظهار کرد: پرونده این فرد در دادسرای جرایم رایانهای در حال رسیدگی است و هر تصمیمی از سوی مقام قضایی گرفته شود، ما نیز طبق قانون با آن برخورد کرده و اطلاعرسانی میکنیم.

فرمانده نیروی انتظامی درباره کنترل محافل انتخاباتی نیز تصریح کرد: اگر در محفلی تخلفی صورت گیرد، پلیس نیز طبق قانون با آن برخورد خواهد کرد و این تنها مربوط به محافل انتخاباتی نیست و پلیس همواره با تمام جرایم مشهود طبق قانون و با حکم قانون برخورد میکند. ناجا با تمام توان و امکانات خود برای تامین امنیت انتخابات و هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات اقدام خواهد کرد و با تخلفات برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

برخی تحلیل گران روس معتقدند که به رغم تمام خوش بینی های تئوریک نباید عامل ارتباط شخصی نتانیاهو با پوتین در هماهنگ سازی اقدامات اسرائیل با روسیه را به ویژه در پرونده سوریه نادیده گرفت. اما نکته جالب اینجاست که در چند سال گذشته تعریف خانه کلنگی تغییر پیدا کرده است. در این میان، تمایل سازندگان برای خانه های کلنگی در منطقه مناسب و با بر زیاد بسیار بیشتر است و اگر مالک یک خانه کلنگی توان مالی زیادی برای ساخت خانه کلنگی خود نداشته باشد، بنابراین سازندهای را برای مشارکت در ساخت انتخاب می کند که معمولا هم در اینگونه معاملات 60 درصد به مالک و 40 درصد به سازنده تعلق مییابد که طی سالهای اخیر این نسبت به 50-50 تغییر یافته است.

همین امر نسبت قیمت آپارتمان نوساز و کلنگی را به نفع خانههای کلنگی تغییر میدهد. وی افزود: فکر می کنم که اگر وضعیت فعلی ادامه یابد فرزندانم را امسال به مدرسه نفرستم. رولا ادامه داد: مثل اینکه مردم به صورت ناگهانی پنهان شده اند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین امرودی با تشکر از الزواوی و استقبال گرم ایشان از میهمانان و گرامیداشت خاطره سفیر جهان اسلام و حامی محور مقاومت حسین شیخ اسلام و تقدیر از تلاش های ایشان در عرصه دفاع از فلسطین و محور مقاومت تاکید کرد:« یاد و خاطره 30 بهمن بایستی تا قیام قیامت زنده نگاه داشته شود تا همه بدانند که وعده خداوند مبنی بر اینکه حق آمدنی و ظلم رفتنی است، محقق شده است.

وی با بسیاری از باورهای دینی در عربستان که پیروان مذهب شیعه را تکفیر می کند به ویژه آن چه در کتاب های درسی در این زمینه بود، مبارزه کرد.شیخ نمر یادداشتی«بی سابقه»به معاون امیر منطقه الشرقیه در عربستان فرستاد که تجسد خواسته های شیعیان بود اما واکنش حکومت همیشه تعقیب و احضار و گاهی نیز بازداشت بود.

بسیاری تحلیلگران معتقد اند که افغانستان سیاست روشن و تعریف شده در قبال پاکستان نداشته است. در میزگرد سوم نیز احمد نقیب زاده به نقش عوامل ذهنی در جهتگیریهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران میپردازد و ابراهیم متقی رویکردهای نخبگان در فرایندهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را مورد ارزیابی قرار میدهد.

بطور مثال در آمریکا بالاترین مقام در جایگاه مشاور رئیس جمهور در زمینه سیاست خارجی، وزیر امور خارجه است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی نیوز، پلیس کنگره آمریکا در حال بررسی احتمال بمب گذاری در حوالی ساختمان قوه مقننه ایالات متحده است.

مگر شمارش یکصد تعرفه، و سپس جمع زدن آن در یک حوزه، و سپس تنظیم برگههای مربوطه و امضای آن توسط تکتک ناظرین در آن حوزه، و سپس اعلام اینترنتی آن به ستاد مرکزی انتخابات در فرمانداری یک شهر، و سپس جمع زدن همهی نتایج مربوط به صندوقهای آن شهر در فرمانداری، و سپس تنظیم و امضای اوراق و اسناد مربوطه در فرمانداری، و سپس اعلام اینترنتی آن به ستاد مرکزی انتخابات کشور در ساختمان وزارت کشور، و سپس جمع زدن نتایج دریافت شده از شهرها، و سپس تنظیم و امضای آن توسط ناظران و دستندرکاران، و سپس اعلام نهایی آن؛ چقدر باید طول بکشد؟