متن کامل نامهی صریح لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

وزیر بهداشت ژاپن در یک کنفرانس خبری با اشاره به افزایش موارد ابتلا به امیکرون در این کشور گفت: کودکان ۲ سال به بالا در مهدهای کودک بهتر است برای محافظت در برابر سویه امیکرون ویروس کرونا، ماسک صورت داشته باشند. اگر شارع با این سیره مخالف بود، لزوماً از آن نهی میکرد؛ همانطور که در موارد دیگر که مخالف بوده، نهی کرده است. از آنجا که شارع از این کار نهی نکرده است، نتیجه میشود که این سیره را تأیید کرده است. مدیرعامل شرکت برق منطقهای خوزستان با اشاره به آماده افتتاح بودن نیروگاه میانرود دزفول گفت: این نیروگاه 25 مگاواتی، در شمال خوزستان وارد مدار میشود تا بخشی از محدودیت تولید برق و محدودیت خطوط فوق توزیع را در این ناحیه جبران کند. در علم اصول فقه از این مسئله با عنوان «حجیّت خبر واحد» بحث میشود. ↑ شهید ثانی، البدایه فی علم الدرایه، ۱۴۲۱ق، ص۲۳و۲۴.

↑ نگاه کنید به شهید ثانی، البدایه فی علم الدرایه، ۱۴۲۱ق، ص۲۳تا۳۹. حُجّیّت (اعتبار) خبر واحد از مهمترین مسائل علم اصول فقه است. علامه حلی، مبادی الوصول الی علم الاصول، قم، المطبعة العلمیه، چاپ اول، ۱۴۰۴ق. آخوند خراسانی، کفایةالاصول، قم، مؤسسه آلالبیت، چاپ اول، ۱۴۰۹ق.

شهید ثانی، زینالعابدین بن علی، المقاصد العلیه فی شرح الرسالة الالفیه، قم، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ۱۴۲۰ق. ساحل خواری و تجاوز به حریم عمومی، پدیدهای است که تازگی ندارد و در سالهای گذشته برخی افراد و سازمانها به بهانه ساخت مراکز فرهنگی و گردشگری در حوزه دریا، پا روی قوانین گذاشتند. معتمدین هیأت اجرائی حوزه انتخابیه را صادر خواهد نمود. اپلیکیشن آخرین خبر را نصب کنید!

۳. مرداد ۱۴۰۰ و برای ثبت در تاریخ سیاسی کشور، کارگروه سیاست خارجی دولت سایه، یک گزارش دقیق و مفصل ۱۳۶ صفحهای با عنوان ارزیابی آخرین گزارش ظریف به مجلس درباره برجام تهیه کرد که به شکلی مستند، تمام ادعاهای خلاف واقع وی را رد کرده بود. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با مقصر دانستن دولت ترامپ برای وضع فعلی برجام ادعا کرد که پنجره فرصت برای احیای برجام در وین در حال بسته شدن است. وی ضمن ابراز نگرانی زیاد درباره شکست احتمالی مذاکرات هستهای گفت، دوحه مایل به آغاز مسابقه هستهای در خلیج فارس و خاورمیانه نیست.وزیر خارجه قطر پیش از این در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفته بود که توافق هستهای برای این کشور از اهمیت برخوردار است، زیرا عامل ثبات در منطقه است.طرفهای شرکتکننده در مذاکرات رفع تحریمها در وین روز جمعه گذشته اعلام کردند که این گفتوگوها قرار است از جمعه به مدت چند روز دچار وقفه شود. منطقه گله دار، در جنوب فارس با سطح زیر کشت بیش از ١٥ هکتار گل نرگس یکی از تولید کنندگان اصلی این محصول در فارس و کشور است.

بغداد نیز با اعزام هیئتی به عربستان، به بررسی اوضاع ایران و منطقه پرداخت. وزرای خارجه آمریکا و انگلیس طی دیداری با دیوید اوئن از آمریکا، در مورد اوضاع ایران به گفتوگو نشستند. یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری مواضع واشنگتن را درباره روند مذاکرات وین تشریح کرد.

به علاوه مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن با تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مرکز مدیریت حوزههای علمیه به عنوان حداقل سطح تحصیلات اعلام شد. خبرگزاري مهر در گزارشي از وبيناري كه با حضور روساي سه دانشگاه علومپزشكي شهيدبهشتي، تهران و ايران و همچنين مسوولان و كارشناسان ۱۲۸ بيمارستان پايتخت برگزار شد، با نقل هشدارهاي نادر توكلي (معاون درمان دانشگاه علومپزشكي ايران) نوشت: «از هفته اول و دوم بهمن امسال با آمارهاي افزايشي در زمينه مراجعين، بستري و فوتي روبرو هستيم چنانكه در هفته دوم بهمن به دليل ويروس اميكرون، بستريها در تهران افزايش ۱۰۰ درصدي داشته و همچنين تعداد فوتيها نيز افزايش يافته است.

اگر مقصود از حکمرانی توسعه متوازنی است که همه مردم بتوانند در آن به رشد فطری خود برسند (که عدالت اجتماعی مورد نظر حکمای اسلامی نیز چین امری است)، این توسعه بدون حضور فعال و واقعی مردم در تمامی عرصه ها ممکن نیست چون رشد فطری در شکوفایی استعدادهاست و استعدادها وقتی شکوفا می شوند که خود افراد در انجام امور، فعال باشند. تهران (پانا) – وزیر آموزش و پرورش در دیدار با فرهنگیان نوشهر و چالوس گفت خوشبختانه رییسجمهور، رییس مجلس و شورای نگهبان با اجرای لایحه رتبهبندی معلمان مخالفتی ندارند و این لایحه در حال انجام مراحل اداری است که انشالله به زودی در این خصوص اخبار خوبی به معلمان خواهد رسید. «از خدمات سه دوره مدیریت مجلس شما قدردانی می کنم شکی نیست همزمان که مجلس شورای اسلامی با هدایت جنابعالی در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حل دغدغه های مردم شریف ایران گام برداشت توانست باری را از دوش نظام و ملت کم کند و خدمات صادقانه انجام دهد».

اما ظهور دولت های مستبدی که در آن نظام های سایسی ، قوانین اساسی را نیز زیر پا می گذاشتند موجب گردید تأسیس نهادی به عنوان پاسدار قانون اساسی و ضامن پایداری جمهوری ها ، احساس گردد . تسنیم پلاس نوشت:متاسفانه آقای بهادری نه تنها خبر را دقیق نخوانده، تکذیب کردند بلکه با طرح این موضوع موجب بروز اختلاف میان دولت و مجلس می شوند! از شورای محترم نگهبان نیز درخواست می کنم حداقل این مورد را رسیدگی کنید تا برای خود شورا موضوع روشن شود که چه دست هایی در ارائه این گزارش ها دخالت داشته است.

افرادی هم هستند که مسئولین نظام را به خاطر تاخیر در چرخش معقولشان در موضوع مذاکره سرزنش میکنند. تبیین این دلیل از زبان شیخ انصاری چنین است: همه مردم در امور عادی زندگیشان به خبر فرد مطمئن اعتماد میکنند.

  • فرهاد مجیدی و کنایه به میثاقی و فوتبال برتر
  • مخالفت و موافقت نسبت به هر یک از مواد طرحها و لوایح
  • صحنه ای که از رونالدو کم دیده ایم (عکس)
  • عنایتی: ما اعتراض کردن بلد نیستیم
  • محمدخانی: خوشحالی از صعود دیگر برای ما کافیست

در دومین سالگرد شهید سردار قاسم سلیمانی، دادگاه رسیدگی به مطالبه خسارت مادی، معنوی و تنبیهی ناشی از شهادت این سردار شهید در شعبه ۵۵ حقوقی امور بینالملل تهران به ریاست قاضی سلمان پورمریدی برگزار شد. لازم به ذکر است که این مکاتبه صرفا یک نقد درونی است و با تاکید بر جایگاه رفیع شورای نگهبان در نظام، برای اصلاح امور به بیان برخی اشکالات پرداخت شده و مرزبندی این جانب با دشمنان انقلاب و ایران کاملا روشن است. این گفته را آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با برخی نمایندگان مجلس مطرح کرد و خواستار اصلاح قانون انتخابات شد. مدیرعامل شرکت برق منطقهای خوزستان افزود: ازجمله شاخصترین این پروژهها میتوان به پست 400 به 132 کیلوولت پیروزان و خطوط آن و پست 230 به 33 کیلوولت صنایع در اهواز، پست 132 به 33 کیلوولت پیام و نیروگاه مقیاس کوچک میانرود در شهرستان دزفول، پست 132 به 33 کیلوولت سرو در دشت آزادگان و پست 400 کیلوولت GIS شهید آبکار و خط دومداره ورودی آن در خرمشهر اشاره کرد.