لیست مشهورترین جنایات اسرائیل

این شهید فلسطینی در سال 1991 توسط نظامیان به اسارت گرفته شده و به خاطر به هلاک رساندن یک شهرک نشین اسرائیلی به حبس ابد محکوم شده بود. صبح روز بیستم ماه می 1990 یک نظامی صهیونیستی به روی کاروان کارگران فلسطینی در منطقه صهیونیست نشین لیتسیون (عیون قاره) آتش گشود که در نتیجه آن هشت کارگر فلسطینی شهید و 16 نفر دیگر زخمی شدند.

روابط ایران بخصوص با روی کارآمدن نیکسون و طرح دکترین او گسترش یافت،نیکسون در سال 1969(1347) دکترین خود را ارائه داد این دکتر ین از کشورهای طرفدار امریکا می خواست تا امنیت مناطق خود را خودشان بوجود آورند،این سیاست در واقع به نوعی تشویق رژیم های وابسته به امریکا از قبیل کر ه جنوبی،ویتنام جنوبی،فیلیپین و ایران برای مسلح شدن بیشتر بشمار می رفت،بر اساس این دکترین و همچنین خواست خود شاه،ایران مسئولیت امنیت منطقه را قبول کرد و روابط بازرگانی و تجاری بخصوص در زمینه نظامی گسترش زیادی یافت بطوری که در سال های 1354-1349 ایران 9/6 میلیارد دلار اسلحه و تسلیحات نظامی از امریکا خرید و حدود شصت هزار مستشار امریکایی در ایران مشغول بکار شدند،علاوه بر آن در زمینه های دیگر نیز قراردادی به ارزش پانزده میلیارد دلار بدون صادرات نفتی به مدت پنج سال به امضاء رسید که از جمله موارد پیش بینی شده فروش هشت نیروگاه اتمی بود.

مقامات دولت اوباما فراتر از خطر تشدید تنش با ایران، بر این باور بودند که آنها یقین ندارند حذف فیزیکی سلیمانی تاثیر چندانی در سیاستهای منطقهای ایران و پشتیبانی این کشور از گروههای شبهنظامی در منطقه داشته باشد. صلاح الزواوی دومین سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

ما بر همین اساس بایستی ببینیم نظام هایی مانند ترکیه و امارات و عربستان تا چه حد این بعد امتی را در نظر گرفته اند. با این تحلیل موافقم اما فراموش نکنیم اولین انتخابات بعد از مجلس ششم، انتخابات شورای دوم بود که یکی از دلایل شکست اصلاحطلبان، حضور پنج فهرست از شخصیتها بود که باعث خردشدن آرا شد اما طرف مقابل با یک فهرست آبادگران وارد شده بود و همچنین اختلافات شورای اول که صداوسیما هم بر آتش آن دمید و اختلافات با شهردار وقت را هم پررنگ جلوه داد و این تصویر نوعی ناکارآمدی و تشتت و اختلاف را به مردم مخابره کرد که به حضورنیافتن مردم انجامید و نفر اول آبادگران توانست با نزدیک به ١٩٠ هزار رأی وارد شورا شود و نفرات بعدی زیر صد هزار رأی آوردند.

کمیسیون آموزش بالغ بر 9 بار جلسهای در این رابطه برگزار کرد. حفظ حرکت به سمت این اهداف اهمیت دارد. به همین دلیل سه ماه دوباره مهلت داده شد و به دلیل حاصل نشدن هیچ تغییری، استیضاح در صحن علنی مطرح شد.

استیضاح وزیر پس از طی شدن پروسه طولانی در صحن علنی مطرح شد. اما همین مجلس تصمیم گرفت رایاش را از برخی وزرا پس گیرد چون عملکرد دولت قبل برای این مجلس تجربه شده است.

اما باید به این مسئله پرداخت که چرا در دورههای بعدی همین فرصت برای آنان تکرار نشد. میتوان بیان داشت که بین «قدرت ملی» با حوزهی «منافع ملی»، نوعی ارتباط تنگاتنگ وجود دارد و از این طریق، کاربرد قدرت ملی برای رسیدن به «امنیت» توجیه میشود. سوم:انتظارات تورمی مثبت در سال های 92 تا 96 به علت مذاکرات بین المللی و توافق برجام نیز در پایین بودن تورم در آن سال اثر گذار بوده است.

در بعضی امور،مجلس ،حقّ انعقاد پیمان نامه ها یا مقاوله نامه ها را به اعضای هیأت دولت تفویض می کند،به عنوان مثال،به موجب اجازه مجلس،دولت پیمان های بهداشتی را رأساً با کشورهای خارجی منعقد می کند یا در زمینه تبادل فرهنگی ،دولت اختیارات ویژه ای را از مجلس دریافت می کند.

او در دوران وزارت اقتصاد خود تلاش کرده است که معاهدات تجارت آزاد با روسیه و چین را به ثمر رسانده و جای پای آنها در رژیم را تقویت کند. فاضل میبدی: اقتصاد ما با سیاست خارجی گره خورده/ با آمریکا مستقیما مذاکره کنیم تا مشکلات حل شود/ جناب میبدی!

دیدیم وقتی مسئله حقوقهای کلان پیش آمد ،چقدر سریع وزیر اقتصاد برخورد کرد و مدیرعامل بیمه مرکزی هم استعفا داد. به نظر من خطر عمده و اصلی که پیش از این هم در چند ماه اخیر به آن اشاره کردم، پوپولیسم ایرانی است که از احساسگرایی، نزدیکبینی و توجهنکردن به مواهب بلندمدت سرچشمه میگیرد.

قصور ترامپ در پورتوریکو پیش درآمدی بر قصور وی در بحران کرونا بود، وی در حل کردن مشکلات مهم آمریکا کوتاهی کرد به همین علت جو بایدن پیروز خواهد شد، چون وی برای کشور چشم انداز و ایده دارد. اما این دولت تلاش کرد فضای مناسبی را برای فعالیت احزاب ایجاد کند و رئیسجمهور محترم بارها و بارها بر حق شهروندی ایرانیان در تمامی موارد اشارات قابلتوجهی داشت.

اما احتمال تداوم فعالیت های رژیم علیه مواضع ایران در سوریه که در هماهنگی با روسیه انجام شده است برای تأکید بر تداوم نظم سنتی همچنان پایدار است. رفتار رأیدهندگان تهرانی و حتی سایر نقاط ایران و نگاه منفی به انتخابات تا چه زمانی به همین شکل ادامه خواهد یافت؟ آنان بدون شلیک حتی یک موشک، هزاران نیرو را برای روزها و هفتهها به حالت آمادهباش درمیآورند.

حتی دو نفر از دوستانم که با هم آنجا بودیم و نیاز مالی داشتند با من قهر کردند و رفتند. دو ضلع دیگر یعنی اصلاحطلبان و اعتدالیون هم قطعا اینگونه فکر میکنند. ایشان در بیان اینگونه مواضع معمولا دوراندیشانه و پیشگیرانه عمل میکنند.

اخيرا دکتر لاریجانی مواضع صریحی در قبال احتمال رأینیاوردن دکتر روحانی یا بازگشت احمدینژاد مطرح کرد. برخی از سایتها و محافل خاص، زمزمههایی مبنی بر احتمال یکدورهایشدن روحانی را به خواست خود یا با شکست مقابل نامزد اصولگرایان مطرح میکنند.

دولت دهم که با حواشی و بحرانی سیاسی شروع شد با بحران بیپایان اقتصادی تمام شد و نشان از تأیید هشدارهایی بود که رقبای او در مناظرههای انتخاباتی و برنامههای انتخاباتی خود بر زبان رانده بودند. بهعنوان عضوی از کنشگران عرصه سیاسی و رسانهای که در سالهای قبل از ٩٢ پیشبینی حضور دکتر روحانی در انتخابات را داشتم و از رأیآوری او سخن گفتم که همین هم اتفاق افتاد، تاکنون هیچ زمزمهای مبنی بر نیامدن شخص ایشان نه شنیده شده و نه گفته شده و آنچه گفته میشود، خیالات واهی کسانی است که از ظن خود سخن میگویند.

در مجموع میانگین تورم در دولت اول احمدینژاد ۱۶٫۵ درصد و در دولت دوم او ۱۸٫۸ درصد بود. فساد ۴۰۰ میلیوندلاری در واردات لوازم هواپیما هم بود که موید حسینیصدر، نماینده خوی در مصاحبهای با روزنامه «شرق» که پنجشنبه، ۱۵ آبان منتشر شد، درباره جزئیات آن گفت: «مستندات نشان از آن دارد که فرد بدهکار و متخلف از دوستان نزدیک بابک زنجانی است که با یکی از مسئولان دولت احمدینژاد نیز روابط حسنهای داشته و از سوی رحیممشایی سفارش شده است».