طرح دولت اوباما براي شنود اينترنت – مشرق نیوز

وی تاکید کرد، جلسه رأی دهی به رئیس پارلمان غیرقانونی بود. خودروی ما باید طوری باشد که اگر راننده هم بیمبالاتی کرد و خدایی نکرده حادثهای رخ داد، ایمنی آن به قدری باشد که جلوی آسیب بیشتر به راننده و سرنشین گرفته شود. در دوره توازن بین سیاست داخلی و خارجی به نفع سیاست داخلی دگرگون می شود و تلاش میشود بین سیاست داخلی و خارجی با مسائل اقتصادی ارتباطی منطقی برقرار شود.ارتباط با چین در قالب برنامه جامع همکاری بین ایران و چین صورت خواهد گرفت و روابط بین روسیه و ایران نیز بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

نویسنده تاکید میکند: «ما تردیدی نداریم که سرویسهای امنیتی اسرائیل شبانهروز در حال جمعآوری اطلاعات درباره فرمانده السنوار و بزرگترین شریک وی در جنگ اخیر در غزه، مبارز «محمد الضیف» فرمانده “کتائب عز الدین القسام” هستند، اما آنها تاکنون هیچ یک از آنها را ترور نکردهاند، نه برای اینکه تسامحی در کار باشد، بلکه به این دلیل که در دسترسی به این دو فرمانده، ناکام ماندهاند و فرماندهان امنیتی و نظامی اشغالگران به خوبی میدانند که پاسخ به چنین اقدامی، بسیار دردناک و ویرانگر خواهد بود».

به گفته بسیاری از کارشناسان، اصلاحطلبان با سه محدودیت بزرگ مواجهاند؛ نخست آنکه ردصلاحیتهای گسترده کار را برای آنها تنگ خواهد کرد و معلوم نیست در پی تمام برنامهریزیهایشان میخواهند با این محدودیت چه کار کنند. در نخستین جلسه پارلمان عراق یکی از نمایندگان به محمود المشهدانی رئیس سِنی پارلمان حمله کرد و پس از متشنج شدن فضای موجود در صحن پارلمان و وخیم شدن وضعیت جسمی المشهدانی، یک آمبولانس او را به بیمارستان «ابن سینا» در منطقه سبز بغداد منتقل کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع عربی، محمود المشهدانی رئیس سِنی پارلمان عراق پس از انتخاب مجدد محمود الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان اعلام کرد، دادگاه فدرال باید جلسه رأی دهی پارلمان عراق را باطل کند. کمیته هماهنگی شیعیان عراق نیز در واکنش به اتفاقات اولین جلسه پارلمان بیانیهای صادر و به انتخاب مجدد محمد الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان این کشور اعتراض کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، پس از رای دادگاه فدرال عراق مبنی برتوقف فعالیت مجلس، حالا نگاهها به تحرکات سیاسی احزاب مختلف دوخته شده تا با تقریب دیدگاهها، راه حلی برای برون رفت از تنشهای سیاسی موجود پیدا کنند، دیدار هادی العامری رئیس ائتلاف فتح با مقتدی صدر رئیس جریان صدر در همین چارچوب برگزار شد.

دادگاه عالی فدرال عراق تنها پس از چند روز از انتخاب هیات رئیسه مجلس با صدور حکمی، فعالیتهای هیئت رئیسه مجلس را تا تعیین تکلیف اعتراضات مطرح شده متوقف کرد. سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 ادامه داد: اگر چه دولت توجیهاتی برای حذف ارز ترجیحی آورده است، اما هنوز نمایندگان قانع نشده اند و طبق مصوبه کمیسیون تلفیق فعلا درآمدهای ارزی دولت با نرخ ETS باید محاسبه شود، اما برخی از عزیزان دغدغه واردات دارو و سلامت مردم را دارند و ان شاءالله تصمیم نهایی برای میزان ارز واردات کالاهای اساسی در سال 1401 گرفته خواهد شد که باید در صحن علنی هم مصوب شود.

اما نکته مهم تر در تولیدات دارویی این بود که برخی از داروهای مورد نیاز بیماران به فناوریهای پیچیده نیاز داشت که تنها با فراهم شدن بستر تحقیقاتی آن امکان دستیابی به آن فراهم شد.

خب، یک میدان کاری وجود دارد، نیاز فراوانی هم وجود دارد، دولت هم نشان داده که اهل خطرپذیری و وارد شدن در میدانهای کار و با همهی وجود کار کردن و وارد میدان شدن است؛ خیلی خوب، با این اوضاع و احوال، واقعاً شایسته و سزاوار نیست که حواشیای به وجود بیاید؛ حالا چه حواشیای که خود شما گاهی اوقات بیتوجه به وجود میآورید، چه آنهائی که دیگران به وجود میآورند و شما هم تسلیم آنها میشوید؛ از این حواشی باید پرهیز کرد.

البته ما منتظریم دولت برنامه رسمی خود را هر چه سریعتر ارسال کند تا مشخص شود اکنون که ارز 4200 تومانی را حذف کرده، چگونه می خواهد آن را جبران کند. هر کسی برای خدا کار کرده، برای خدمت به مردم کار کرده، با اخلاص کار کرده، بداند که سعیاش ضایع نشده است و انشاءالله نزد خداوند متعال مأجور است.

بله، البته به همراه دختر آقای روحانی نزدیک ۲۰ سال است که در خارج از کشور زندگی میکنند و به شغل پزشکی مشغول هستند. به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه هسته ای ایران به یکی از چالش برانگیزترین موضوعات سیاست خارجی تهران در تاریخ مدرن تبدیل شده است. خاطرنشان میشود دادستانی کشور وزیر ارتباطات دولت پیشین، «محمد جواد آذری جهرمی» را چند باری مورد مواخذه قرار بود و در نهایت او را به خاطر جرمهایی مانند فیلتر نکردن اینستاگرام و عدم جلوگیری سرویسهای فیلترشکن و دیگر موارد به دادگاه فراخوانده بود.

وزرای امور خارجه، نفت و امور اقتصادی و دارایی دکتر رئیسی را در این سفر همراهی خواهند کرد. جف زاینتس گزارش کرده است که دارایی وی بین 89.3 تا 442.8 میلیون دلار از جمله در صندوق های سرمایه گذاری مختلف، املاک و مستغلات و سهام نقدی است. نه اینکه با یک برخورد خودرو منفجر شود یا در پی تصادف ستون خودرو را از شکم راننده بیرون بکشیم.

هادیانفر درباره اینکه آیا گزارشی از تصادف بهبهان به مراجع قضایی داده شده یا خیر؟ اگر هدف اصلی کارگزاران و نهادهای سیاسی جمهوری اسلامی ایران معطوف به حفظ نظام سیاسی است، تحقق این امر از طریق ارتقای سطح، نشانهها و فرایندهای مربوط به منافع ملی حاصل میشود.

شایان توجه اینکه هدف این مقاله این نیست که بگوید رهیافت واقعگرایی برای جهان و ایالات متحده سیاست خوب یا بدی است؛ بلکه میگوید که سیاست خارجی دولت اوباما با رهیافت واقعگرایی سیاسی همخوانی بیشتری دارد. سخنگوي دولت جمهوري اسلامي ايران ابراز اميدواري كرد:همانطور كه آقاي باراك اوباما با وعده تغيير به مردم آمريكا توانست اعتماد آنها را جلب كند، با ايجاد تغييرات اساسي در رويكرد ايالات متحده آمريكا به مسائل جهاني و احترام به حقوق انسانها و ملتها و پايان دادن به سلطه گري و تجاوز به كشورها، نسبت به بازسازي وجهه بينالمللي آمريكا و رفع بياعتمادي فزاينده جهاني به اين كشور بكوشد.

از طرفی، اوباما اکراه زیادی برای استفاده از نیروی نظامی در موضوعاتی که به طور مستقیم منافع حیاتی آمریکا را تهدید نمی­کند، داشت. حسینی در ادامه با اشاره به سوالات برخی نمایندگان از وزرا، تاکید کرد: در هشت سال گذشته در کشور شاهد کمکاریهایی بودیم که این مسئله موجب شد مشکلات و مطالبات مردم روی هم انباشته شود، برای همین الان مردم مطالبات خود را به نمایندگان منتقل میکنند و گاهی اوقات هم ممکن است سوالی یا ابهامی برای نمایندهای ایجاد شود که مسئولان توضیح خواهند داد مانند سوالی که آقای پزشکیان از دکتر عیناللهی وزیر بهداشت داشت و با توضیحاتی که وزیر بهداشت داد سوال به رای گذاشته شد و سوال کننده قانع شد.

روابط ما می بایست در حوزه بین المللی یک روابط متوازن باشد که آقای رئیسی هم در صحبت های خود به این مسئله اشاره داشتند که باید از همه ظرفیت های بین المللی و کشورهای مختلف در مسیر منافع ملی کمک بگیریم. این همه خودنمایی برای چیست؟ با این وجود جلسه رأی گیری در مجلس ادامه پیدا کرد و الحلبوسی برای دومین بار به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد.

دومین محدودیت، بیاعتمادی مردم به آنهاست؛ به نحوی که بعد از ناکامیهای دولت روحانی، خاصه در دور دومش، مردم دیگر اعتنایی به سخنان حزبی و جناحی نمیکنند؛ کمااینکه مشاهده شد کلام خاتمی بهعنوان برجستهترین شخصیت اصلاحطلب در دو انتخابات مجلس یازدهم و ریاستجمهوری سیزدهم مانند سابق مورد اقبال عمومی قرار نگرفت.