سپاسگزارم. پروردگار نگهدار همه شما باد

بایدن در انتخابات ریاستجمهوری ۲۰۰۸ آمریکا، به عنوان جفت انتخاباتی اوباما در مقابل جان مککین و سارا پیلین شرکت کرد و به اولین کاتولیک رومی که به مقام معاونت رئیسجمهور آمریکا میرسد تبدیل شد.

  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۲۲۲۶۹۲۳۸
  • هند: سفارت کانادا در کلکته
  • روز سال نو؛ جمعه ۳۱ دسامبر
  • کپی از ویزای شنگن قبلی
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت آلمان
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت بازرگانی
  • آدرس وزارت خانه در تهران : خ آزادی – جنب کلانتری ۱۰۸

دولت بایدن در سال نخست عمرش به معاهده آب و هوایی پاریس و سازمان جهانی بهداشت پیوست اما آیا قمار بایدن در زمینه خروج آشفته نیروهای آمریکایی از افغانستان نتیجه داشته است؟ از من خواست به دیدارش بروم. در این مدت، در هوای گرم و نمناک بغداد، موریانه همه چیز را در فضای بسته از بین برده و تپههایی از گل برجا گذاشته بود.

ظاهراً همه چیز برای مبادله آماده بود و وزارت خارجه عراق اعلام آمادگی میکرد که همزمان با عزیمت اعضای سفارت عراق در تهران با هواپیما، به کارمندان سفارت ایران در بغداد اجازه پرواز بدهد، ولی ما شروطی داشتیم و بر آنها پافشاری میکردیم. مجلس نیز در اولین جلسه ضمن اعلام وصول فهرست ارسالی، از وزرای پیشنهادی دعوت خواهد کرد تا ابتدا در نشست با کمیسونهای تخصصی دیدگاهها و برنامه های خود را مطرح و پس از آن بحث درباره وزرا به جلسه علنی خواهد آمد .

شورای روابط خارجی آمریکا در تحلیلی درباره این چالش های می نویسد: در ماه جولای ۲۰۲۱ گمان می شد همه گیری ویروس کرونا در حال پایان است. در همین راستا، ما به تأمین ۱۰ میلیارد دلار برای پایان دادن به گرسنگی و سرمایه گذاری در سیستم های غذایی در داخل و خارج از کشور متعهد می شویم.

چون اصرار داشتند او را به عراق بازگردانند پیشنهاد کردیم با ۱۳ نفر مبادله شود. در سال ۲۰۰۶ او به عنوان مشاور دونالد ترامپ در زمینه ی توسعه ی املاک در سازمان ترامپ مشغول به کار شد. به هر حال پس از چهل روز ناگزیر شروط ما را پذیرفتند و کار آنطور که میخواستیم انجام گرفت. روز ۱۸ شهریور ۱۳۶۲ از دوزخ عراق آزاد شدیم و قدم به خاک ترکیه گذاشتیم.

پس از چند روز استراحت، حسبالوظیفه برای تقدیم گزارش پایان مأموریت به دیدار وزیر امور خارجه رفتم. بتسى دیواس از دوستان ترامپ و وزیر آموزش آمریکا هم از آشوب و یورش طرفداران او به کنگره انتقاد کرد و از سمت خود استعفا داد.دیواس از معدود وزیرانى بود که در چهار سال دولت ترامپ تاکنون دوام آورده و برکنار نشده است. او در سال 1966 و در سن 24 سالگی زمانیکه هنوز درس خود را به اتمام نرسانده بود با نیلیا هانتر ازدواج کرد.

بدین ترتیب توانستیم سومین بودجه سه ماهه مدارس را از بانک عراقی خارج کنیم و بقیه هم در حساب سفارت مانده بود که به تدریج توسط سه نفری که به آنها حق امضای مشترک داده بودم (حسابدار، صاحب جمع اموال، وابسته نظامی) برداشت و به صورت پول نقد به گاوصندوقهای سفارت منتقل میشد تا از دسترس دولت عراق دور باشد.

به گفته دکتر حامد برکاتی؛ مسئولان واکسیناسیون براساس نوبت دهی به منازل متقاضیان مراجعه کردهاند و بخصوص در زمینه معلولان این کار آغاز شده است، زیرا تعدادی از افرادی که حتی در منزل وابسته به تخت نبودند هم، به دلایلی واکسن نزدند. در آنجا بهترین بیمارستانها و جراحان را داریم و ترتیبی میدهیم که این کار به خوبی انجام گیرد. همسر رنجدیدهام در میان بستگان ایستاده بود و سر به زیر و آرام اشک میریخت، با دو کودک در کنارش: دخترم نسیم که هفت ساله شده بود و علی پسر سه سالهام که تا آن لحظه نه خودش را دیده بودم نه حتی عکسش را.

ترامپ هفت نوه دارد. که نفوذ قابل توجهی در میان افکار عمومی آمریکا دارد. بالاخره در اداره مراجعات عمومی که بعدها نامش به اداره امور اجتماعی تغییر یافت و زیرمجموعه معاونت فرهنگی و کنسولی بود به کار پرداختم. 2) میخواهد پویایی در دولت را با تغییر، ترکیب، ادغام و طراحی وزارتخانهها، به جامعه و افکار عمومی نشان دهد و ثابت کند دولت مترقی است و با پوياييهاي محیط متحول میشود.

به سادگی بگویم: ما در یک نقطه عطف در تاریخ قرار داریم. بنابراین برای یک متقاضی دریافت وقت سفارت آمریکا در نوبتی مشخص، تضمین وجود نداشته و برای وی احتمالی در حدود 70 الی 80 درصد برای دریافت وقت سفارت در تاریخ خواسته شده وجود خواهد داشت و بنابراین اینجا است که رزرو وقت ویژه یا همان تضمینی به کار خواهد آمد.

جهت دریافت وقت سفارت ابتدا باید در وبسایت کنسولگری مجازی آمریکا ثبت نام کرد و پس از آن باید فرم درخواست صدور ویزای غیر مهاجرتی به صورت آنلاین پر شود. برای تعیین وقت سفارت کانادا ابتدا باید یک حساب کاربری در وبسایت VFS Global ایجاد کنید و از طریق لینکی که برایتان ایمیل میشود، حساب کاربری اختصاصی خود را فعال کنید. پیش از بحرانی شدن اوضاع، روال بر این بود که بودجه مدارس ایرانی و رایزنی فرهنگی از طریق میدلند بانک و بانک رافدین عراق حواله و به حساب سفارت واریز میشد.

بنابراین از وزارت امور خارجه خواستم به میدلند بانک اطلاع دهد که این مبلغ به اشتباه حواله شده و میدلند هم این موضوع را به بانک عراق منعکس کند و خواستار برگشت پول شود. غیر از معاون سیاسی و معاون در امور اقتصادی و بینالمللی که رفتاری دوستانه و باصطلاح خودمانی داشتند، برخورد بقیه رویهمرفته سرد و طلبکارانه بود. اکسپرس می نویسد: نظریه تازه جنگ سرد.

در سال ۲۰۰۷ دونالد ترامپ عنوان کرد که آن قدر دخترش را دوست دارد که دلش می خواهد زنی مانند وی داشته باشد. ماندهام دست تنها و از انجام برخی امور مانند حمام بردن فرزندم و تکان دادن او عاجز شده ام. جنگ تجاری او با چین با نتایج معکوس، نمونه ای از این موارد است.

دهه ای که به معنای واقعی کلمه، آینده ما را ترسیم خواهد کرد. چند روزی را در آنکارا و استانبول گذراندیم، خودروها و اثاث را با قطار به ایران فرستادیم و خود با هواپیما راهی تهران شدیم. پیش از رفتن این عده به ایران، به کارمندان اجازه داده شد اموال و اثاث منازلشان را به سفارت منتقل کنند. مراجعه به این مرکز برای کسانی که قصد سفر به سوئد را داشته باشند ضروری خواهد بود چرا که تاییدیه و ویزای سوئد توسط این مرکز صادر می شود.

مرحله دوم مبادله، پس از آنکه داستان گرفتاریهای ما و گروگان بودنمان به گوش بالاترین مقامات کشور رسید و دستورهای لازم صادر شد، در دستور کار قرار گرفت ولی بیش از یک سال طول کشید تا به نتیجه برسد. وقتی اوضاع رو به وخامت گذاشت و طرح بسته شدن مدارس در دستور کار قرار گرفت، تلگرافی از مرکز خواستم که دیگر پولی تحت این عنوان فرستاده نشود.