زندگینامه وزیر امور خارجه

دونالد ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه و تاجر میلیاردر امیدوار است به کاخ سفید راه یابد؛ اما دل کندن از پنتهاوس نیویورک سیتی کار سادهای نیست.برج ترامپ واقع در خیابان پنجم، محل زندگی و کار او است. ترامپ سعودیها را برای جنگ با یمن و بمباران آن کشور مسلح کرد جنگی که باعث کشته شدن چندین میلیون نفر و مواجه شدن مردم آن کشور با قحطی شد چرا که ارتش عربستان سعودی مانع از ورود مواد غذایی به یمن شده است.

  • ارائه دعوت نامه شخص دعوت کننده (در صورت وجود)
  • بیمه معلم
  • لطفاً فرم درخواست را پر نمائید
  • آدرس سفارتخانه: 1 American Avenue, Yerevan 0082، Armenia
  • بیمه ملت ما
  • اصل گذرنامه به همراه دو صفحه خالی

علاوه بر این، هیچکس توقع حل شدن یکشبه یا یکساله تمام مشکلات را ندارد به شرط آنکه عزم و اراده و یا آغاز یک پروسه عملگرایانه در اعضای هیأت دولت مشاهده شود، ولی تا امروز که چنین فرآیندی از آنان دیده نشده و به جز تأکید، الزام و ابراز امیدواری چیز دیگری از رئیس جمهور و وزیران دولت سیزدهم مابهازایی بیرونی نداشته است. نیکزاد گفت: سفرهای ما برای نمایش و حفظ ظاهر نیست، انجام سفر و رسیدگی به امور و مشکلات مردم در استانهای دیگر را وظیفه خود میدانیم، در سفرهای استانی که انجام میدهیم معمولاً تعدادی از بدنه دولت مانند معاونان وزیر و همینطور نماینده همان استان به همراه ما میآیند تا در رسیدگی به مشکلات سرعت حاصل شود، رفع مشکل در سایر شهرها و استانها توسط نمایندگان مجلس، دخالت در امور داخلی استانها محسوب نمیشود، اما بدین وسیله میتوانیم به هیأت دولت و دولتمردان بگوییم که در راستای رفع معضلات و مشکلات باید کوشا باشند و گرنه میتوانیم در مجلس بنشینیم و مدام مسئولان و دولتمردان را سوال و جواب کنیم.

مشکلات نیز روز به روز دارد افزایش پیدا می کند، برنامه ای هم برای رسیدگی به این مشکلات وجود ندارد. وی در مورد برنامههای دولت و مجلس برای حل مشکلات معیشتی مردم گفت: دولت و قطار دولت باید به ریل انقلاب برگردد، هر چه زور زدیم قطار دولت تدبیر به ریل انقلاب بازنگشت. وی ادامه داد: با تشکیل مجلس جدید، با همفکری نمایندگان قرار شد تا هر کمیسیون سه کار اساسی را اولویت بندی و برای ساماندهی اقتصاد، معیشت و فرهنگ به اولویت بندیها رسیدگی کند.

علی نیکزاد تاکید کرد: صحن علنی هفته آینده، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سهشنبه به صورت سه شیفت تشکیل جلسه خواهد داد تا رأی اعتماد به ۱۸ وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم را بررسی کند، قبل از تاسوعای حسینی رسیدگی به رأی اعتماد به وزرا به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: مجلس این هفته به جای یکشنبه، سهشنبه، چهارشنبه، روزهای یکشنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد تا رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در کمیسیونهای تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. نایب رئیس مجلس اظهار داشت: در حاشیه این مراسم دیدارهایی بین رئیس مجلس، رئیس جمهور و مقامات خارجی حاضر در جلسه تحلیف برگزار شد. اظهارات برخی از وزیران حال حاضر کابینه مبنی بر راهحل یکماهه کاهش قیمت دلار، امکان جبران ضرر سهامدران بورس در مدت زمانی کوتاه یا مدیریت بازار و قیمتها و اظهارات دیگری از این دست در آخرین روزهای دولت دوازدهم نیز از امور قابل ضمیمه به موارد فوق است که در تمامی آنها سخن از راهحلهای ضربتی و مدیریتیای بود که دولت دوازدهم متهم بود که خواسته یا ناخواسته به آنها مبادرت نمیکند.

البته برخی معتقدند توقع از دولت برای رفع تمام مشکلات در این بازه زمانی کوتاه خارج از دایره انصاف است و یا اینکه ادامه و گسترش مشکلات اقتصادی امروز جامعه حاصل عملکرد دولت پیشین است که ترمیم آن زمانبر خواهد بود، اما باید به مردم حق داد که این سخنان را نپذیرند، زیرا همانطور که ذکر شد شعار اصلی رئیس دولت سیزدهم و بسیاری از وزاری منتخبش در مواجهه با رقیبان سیاسی، ادعایی در مقابل همین سخنان بود.

جنبه دیگر قضیه، اما این است که این مشکلات و معضلات را در هر مکان دیگری غیر از دولت و از زبان اشخاص دیگری به جز اعضای کابینه نیز میتوان شنید، کافیست روزی را با یک وسیله نقلیه عمومی مانند تاکسی یا اتوبوس شرکت واحد به رفت و آمد بپردازید تا همین سخنان را از زبان رانندگان و مسافران از هر قشر و با هر میزان تحصیلاتی شنیده و چه بسا راهکارهای قابل تأملی نیز دریافت کنید.

کافیست بر متن جلسات مختلف هیأت دولت و تصمیمات منتشر شده آن و یا سخنرانیها و ابراز نظرهای شخص رئیس جمهور و دیگر اعضای کابینه تأملی به دور از تعصب جناحی و سیاسی داشت جایی که عباراتی جز: تأکید شد، الزام دارد، ابراز امیدواری میشود، باید چنین کرد و مانند آن، چیز دیگری مشاهده نمیشود. شاید برای او بهتر است که چنین عادتی را کنار بگذارد. از گفتههای او اینطور برمیآید که سیاست دولت بایدن در خصوص برجام بر سه محور استوار است: ۱- رایزنی با متحدان آمریکا از جمله رژیم صهیونیستی درباره بازگشت به برجام ۲- فراهم کردن زمینههای بازگشت به توافق هستهای و ۳- آغاز مذاکراتی جدید برای پیشبرد طرحی که «قویتر و طولانیتر» کردن برجام خوانده شده و پرداختن به اختلافات غیرهستهای با ایران را شامل میشود.

یعنی بیش از سه ماه است که رئیس دولتی که اصلاح، ترمیم و دگرگون ساختن امور کشور به ویژه در بعد اقتصادی شعار اصلی دوران رقابت انتخاباتیش بود، رئیس جمهور کشور است و کابینهای را گرد هم آورده است که همگی آنان از منتقدان به دولت قبلی بوده و وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی مردم را ناشی از بیتدبیری دولت موسوم به تدبیر و امید میدانستند. اکنون صد روز گذشته است، فارغ از برخی اظهارات مبنی بر بروز بدترین کارنامه صد روزه تمام دولتهای پیشین توسط دولت سیزدهم که مستنداتی دمدستی مانند افزایش چشمگیر قیمت کالاهای مصرفی، اقلام مورد نیاز مردم و به ویژه جهش قابل توجه قیمت ارز به عنوان شاخص همیشگی افزایش قیمتها در کشور دارد، مرور کارنامه سه ماهه گذشته دولت سیزدهم خالی از لطف نیست.

البته کلیۀ فرآیندهای مربوط ثبت اولیه درخواست و صدور ویزا برای کشور استرالیا به صورت آنلاین و از طریق وبسایت رسمی ادارۀ مهاجرت استرالیا انجام میگیرد. سفارت کانادا در این فرآیند ارتباط مستقیمی با متقاضی ندارد و تنها به بررسی مدارک و الصاق ویزا به پاسپورت متقاضیان تایید شده میپردازد. این مدارک باید برای سفارتی که آن کشور خارجی، در کشور مبدأ دارد ارسال شود. این در حالی است که شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در سفر به آمریکا با جو بایدن، رئیسجمهور این کشور دیدار میکند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نخستوزیر سابق رژیم صهیونیستی که به زبان عبری صحبت میکرد، با اشاره به چرت زدن جو بایدن در دیدار با نفتالی بنت نخستوزیر کنونی این رژیم، این موضوع را مسخره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه از وقوع آتشسوزی در سفارتخانه این کشور در فیلیپین خبر داد. تفاوت رئیس جمهور یا وزیر با افراد دیگر جامعه -در هر سطحی- دقیقا در همین جاست که هیأت دولت وظیفه دارد پس از شناخت معضلات در رفع آنها بکوشد نه آنکه صرفا آنها را نقل و تحلیل نماید، در غیر اینصورت به تعداد تمام شهروندان دغدغهمند، رئیس جمهور و وزیر در کشور وجود خواهد داشت.

همچنین تمام افراد باید دارای حقوق مساوی باشند. مسئول بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه تهران میانگین سن وزرای پیشنهادی دولت را 53 سال عنوان کرده و گفت: میانگین سنی کابینه پیشنهادی، حدود 6 سال از دولت دوازدهم جوانتر است.

نیکزاد گفت: ما معتقد بودیم و هستیم که آمریکاییها و اروپاییها باید تحریمهای خود را لغو نمایند، قرار نیست که ایران به تعهداتش عمل کند، ولی غربیها مدام جا بزنند؛ روحانی اگر قرار بود تحریمها را بردار در مدت هشت سال ریاست جمهوریاش فرصت کافی داشت، اما چنین چیزی نیست که اگر این مصوبه مجلس نبود ایشان میتوانست زودتر تحریمها را لغو نماید، زیرا حدود هزار و ۶۰۰ تحریم از قبال تحریم هستهای ایران به کشورمان تحمیل شده بود و البته ما راغب بودیم که رفع تحریمها در زمان دولت قبلی انجام شود.

به گزارش اول نیوز به نقل از صراط نیوز،جبهه پیشرفت و عدالت که از حلقه نزدیکان و یاران محمدباقر قالیباف تشکیل شده است لیست پیشنهادی خود را برای کابینه دولت یازدهم در صورت موفق شدت قالی باف در انتخابات به وی ارائه داد .به گزارش پایگاه خبری صراط، محمدباقر قالی باف پیش از این در مورد مشخص شدن اعضای کابینه اش گفته بود: کاندیداهای پذیرفتن مسئولیت در کابینه بنده در دولت یازدهم مشخص شده اند اما هنوز لیست کامل کابینه تدوین نشده است .در این لیست که به صورت محرمانه در اختیار شهردار فعلی تهران قرار گرفته است ۴ تن از کاندیداهای فعلی انتخابات ریاست جمهوری حضور دارند .هر چند این برای اولین بار است که تیم تدوین برنامه های یک کاندیدا پیش از برگزاری انتخابات کابینه انتخابی وی را تکمیل کرده است اما پذیرش مسئولیت های مشخص شده برای برخی از افراد مطرح و نیز موافقت چهار رقیب وی در انتخابات برای حضور در کابینه همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد .این نکته لازم به یادآوری است که باید دید شهردار تهران در صورت نشستن بر صندلی نفر اول اجرایی کشور آیا قادر به اداره چنین کابینه ای که بسیاری از افراد آن سودای ریاست جمهوری را در سر داشته اند دارد یا خیر؟

زمان زیادی از پروسه برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری سپری نشده و هنوز مردم در خاطر دارند که مهمترین استراتژی تبلیغی و شعار سید ابراهیم رئیسی و طرفداران و تیم انتخاباتی او در مقابل دو رقیب دیگرشان از جناح مقابل و متهم به شراکت در وضع موجود -شرایط نابهنجار اقتصادی در همان دوران- مبتنی بر این شعار بود که اصلاح شرایط اقتصادی کشور و بهبود وضعیت معیشتی مردم امری ممکن، سهل و سریع الوصول است.