ربات انسان نما وارد بازار می شود

او ادامه میدهد: اما در ایران، ورود مقاماتی مانند وزیر صمت به این موضوع، نشاندهنده تداخل بحث سیاستگذاری و تولید است و نتیجه آن نیز تنها میتواند هدر رفت منابع مالی باشد. افزایش سهم تولید خودروهای برقی و هیبریدی نیز از جمله برنامههای میانمدت وزیر پیشنهادی بود (پول و تجارت). با این حال، مدیرعامل اصلی شرکت که وقتی از تسلا میرفت کمتر از ۵درصد سهام داشت، میگوید این روزها با اینکه سود بیشتری از افزایش ناگهانی این سهام نمیبرد، ناراضی هم نیست.

  • سن: 50 سال
  • متولد: ۵ مارس ۱۹۴۹
  • سن: ۸۵ ساله
  • ثروت: ۸۶ میلیارد دلار

طبق گزارشات و اخبار جدید به دست آمده از وبسایت cnbc، ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی بزرگ تسلا و اسپیس ایکس که به عنوان یک حمایت کننده وفادار رمز ارز دوج کوین شناخته میشود در ماه اکتبر ۲۰۲۱ (مهر-آبان ۱۴۰۰)، اعلام کرده است که علاوه بر میم کوین دوج کوین، بر روی رمز ارزهای بیت کوین و اتریوم نیز سرمایه گذاری کرده است. او تصمیم می گیرد که پویایی و ایده آلیسم جدیدی به کمپانی تسلا که در ۲۰۰۳ تاسیس شده بود، تزریق کند. ایران هم بر اساس سندی که وزارت صمت در دولت پیشین تدوین کرده بود، باید امسال ۳۵ هزار خودروی برقی و هیبریدی وارد میکرد. بنابراین در سال ۱۹۹۹ و زمانی که تکنولوژی در اوج پیشرفت بود، تیم مدیریت، کمپانی را به شرکت Comapaq به ارزش خالص ۳۰۷ میلیون دلار و ارزش سهام ۳۴ میلیون دلار فروخت.

او حتی در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که به کمپانی های اتوموبیل سازی دیگر اجازه خواهد داد تا از الگوی تکنولوژیک کمپانی تسلا برای توسعه ساخت ماشین های برقی استفاده کنند. به گفته این دانشجو، در نوامبر سال گذشته، خود ماسک با او تماس گرفت و از او خواست که در ازای دریافت 5000 دلار این حساب کاربری را غیرفعال کند. در سال دوم حضورش در هاروارد به چهره معروف برنامهنویسی کمپ دانشگاه تبدیلشده بود. این کارشناس خودرو میگوید: حتی در صورت رفع تحریمها نیز با توجه به ضعفهای داخلی، نمیتوان به شکلگیری چنین همکاریای در ایران امیدوار بود. پدر برنار آرنو ثروت کمی در ساختوساز به دست آورد و آرنو سال 1985 حدود 15 میلیون دلار از آن را برای خرید شرکت کریستین دیور صرف کرد. تجربه ماسک در بانک انگیزه تأسیس شرکت PayPal را ایجاد کرد.

مارک و همسرش پریسیلا چان، صاحب دختری بهنام مکس هستند؛ مارک بعد از تولد دخترش بهمدت ۲ ماه به مرخصی رفت و در واقع قانون مرخصی دادن به والدین برای تولد نوزادشان را در فیسبوک ایجاد کرد. ایلان ماسک برای اولین بار در ماه آگوست با استفاده از یک انسان در لباس ربات، از «ربات تسلا» رونمایی کرد و در روز هوش مصنوعی شرکت هشدار داد که «احتمالا کار نخواهد کرد» اما افزود که امیدوار است در سال آینده یک نمونه اولیه از ربات را تولید کند. اما آیا برنامههای وزارت صمت در این زمینه عملی است؟

بافت مدیریت برکشایر هاتاوی را بر عهده دارد که مالک بیش از ۶۰ شرکت از جمله شرکت بیمه Geico، سازنده باتری Duracell و رستورانهای زنجیرهای Dairy Queen است. اما بازهم ماسک لجوج و تیم مدیریت بر سر نشستن ماسک بر صندلی مدیریت بایکدیگر اختلاف داشتند. تسلا نهایتا اولین خودروسازی شد که به ارزش شگفتانگیز یک تریلیون دلار رسید، اما نام مدیرعاملی که ۱۵سال پیش این کمپانی را به مطبوعات معرفی کرد، با نام این برند همردیف نشد و در نتیجه قطعا او به عنوان ثروتمندترین فرد تاریخ شناخته نشد؛ بلکه این ایلان ماسک، اولین سرمایهگذار تسلا و مدیرعامل فعلی این شرکت بود که لقب ثروتمندترین را به خود اختصاص داد.

او تاکید میکند: ظرفیت لازم برای تولید انواع خودروهای با کیفیت در کشور وجود دارد؛ به شرطی که وزارت صمت و بازیگران فعلی، صنعت خودروسازی را رها کنند. Wang Wei یکی از اتباع کشور چین میباشد، که توانسته است با استفاده از استعداد و دانش خود به سرمایه بسیار خوبی دست پیدا کند. وقتی موضوعی بسیار مهم است، هرکاری لازم است انجام دهید! رئیس شرکت خودروسازی تسلا در توییتر بارها درباره دوجکوین، ارز دیجیتال مورد علاقهاش نوشته که باعث تغییرات شدید قیمت شده است.