درگیری در اولین جلسه پارلمان عراق

دوره ریاست فرانسه بر اتحادیه اروپا در حالی آغاز شده است که امانوئل ماکرون از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۷ تاکنون به عنوان رهبر جبهه هواداران نهادهای اتحادیه اروپا در مقابل جبهه «ملیگراها» و «پوپولیستها» مانند رهبران لهستان و مجارستان شناخته میشود.

به گزارش خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رقم های متفاوت و متناقضی درباره میزان یارانه نقدی طی سال آینده گفته و شنیده می شود، اما چرا تاکنون رقم صحیح تاکنون مطرح نشده است؟ کاپچان معتقد است رئیس جمهوری جدید آمریکا دقیقاً می داند که ترامپ و سیاستمداران وی چه خطری برای پایه های دموکراسی به وجود آوردند.

به گفته بسیاری از کارشناسان، اصلاحطلبان با سه محدودیت بزرگ مواجهاند؛ نخست آنکه ردصلاحیتهای گسترده کار را برای آنها تنگ خواهد کرد و معلوم نیست در پی تمام برنامهریزیهایشان میخواهند با این محدودیت چه کار کنند. در دوره قاجار قدرت های بزرگ مثل روسیه، انگلیس و فرانسه با نفوذ بین کارگزاران حکومتی به طرق مختلف در سیاستگذاری و جذب انها نقش مهمی ایفاء می کردند.انعقاد قراردادهای ننگین با دول اروپایی در این دوره یکی از سرشکستگی های ایرانیان می باشد.این دوره تاریخی (خصوصاً عصر ناصرالدین شاه قاجار) را عصر امتیازات نامگذاری کرده اند.

امروزانتخاب برای ملت های جهان بویژه مسلمانان در مقایسه با زمان امام حسین و یزید ظالم به طور قابل توجهی تغییر کرده است همه می دانند که ترامپ و نتانیاهو کیست و می دانند مقاومت فلسطین و مردم مسلمان آن کیستند و بایستی از کدام طرف دفاع کرد. سفیر فلسطین همچنین از دولت لندن خواست تا از واردات محصولات تولید شده در سرزمینهای اشغالی خودداری و از شکایت فلسطین به دیوان بینالمللی کیفری علیه جنایات رژیم صهیونیستی حمایت کند.

تنها راه آزادی فلسطین مبارزه است چه مبارزه سیاسی چه نظامی و با هر وسیله ای، تاریخ ثابت کرده است که دشمن فقط حرف زور می فهمد و ما با تکیه بر عدالت و پشتیبانی کشور های عربی، اسلامی، کمکهای بینالمللی و وحدت داخلی فلسطین قادر خواهیم بود انشاءالله فلسطین را آزاد کنیم.

یافته های پژوهش نشان می دهد کاربرد قدرت هوشمند ازطرف اوباما متأثر از فضای پست مدرنیستی قدرت و پذیرش تحول در معنا و کاربرد قدرت بود. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی با انتشار یادداشتی در فضای مجازی نوشت: در ایام فرخنده دهه مبارک فجر که یادآور پیروزی تفکر آزادی بر وابستگی به بیگانگان است؛ جوانان غیور کشورم همگام با جدیدترین روشهای علمی و در مسیر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی با کوششی مضاعف در تلاش برای اعتلای نام ایران میباشند.

سومین محدودیت هم اختلافهای درونجناحی اصلاحطلبان است؛ اختلافاتی که مشخصا در همین انتخابات ریاستجمهوری اخیر بر سر حمایتکردن یا حمایتنکردن از نامزدی عبدالناصر همتی رخ نمود و شاید اگر این اختلافها پیش از این جمعوجور میشد، به واسطه نقش خاتمی بود؛ نقشی که شنیده میشود قرار است تغییر کند و گویا دیگر قرار نیست به شکل سنتی، خاتمی لیدر اصلاحطلبان باشد و انگار قرار است همین تشکل جبهه اصلاحات ایران نقش لیدری را ایفا کند.

همزمان، سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که هیچ چیزی برای ارائه به خبرنگاران درباره گزارش سی ان ان مبنی بر اینکه آمریکا در حال بررسی گزینه ارسال تسلیحات کشنده و مستشاران نظامی به اوکراین است؛ ندارد.

از این رو در سیاست خارجی علاوه بر مطالعه و اهتمام به عوامل ثابت و پایدار، به عوامل سیال و متحول نیز ضرورت است. این اشکال بر شما وارد است. این افراد برجام یک را طراحی کردند و به دنبال برجامهای دو و سه هم بودند تا از این طریق حوزه سیاست داخلی و خارجی و سیاست منطقهای ایران را تحت تأثیر قرار دهند وحکومت ایران را دچار ضعیف و به مرور زمان سرنگون کنند.

پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویدادها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانههای داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست. او در یادداشتی نوشت: «مدتهاست دیگر اخبار رسمی را جدی پیگیری نمیکنم، اما دیشب تصویر دو توییت از چهرههای رسمی و رسانهای دولت سیزدهم، توسط یکی از وزرای سابق، برایم ارسال شد که محتوای آن این بود که رئیسجمهور از دستاوردهای فضایی بازدید کرد، این دستاوردها امیدوارکننده بود و دولت سیزدهم هم با تشکیل شورای عالی فضایی به تعطیلی 10ساله برنامه فضایی خاتمه خواهد داد».

دومین محدودیت، بیاعتمادی مردم به آنهاست؛ به نحوی که بعد از ناکامیهای دولت روحانی، خاصه در دور دومش، مردم دیگر اعتنایی به سخنان حزبی و جناحی نمیکنند؛ کمااینکه مشاهده شد کلام خاتمی بهعنوان برجستهترین شخصیت اصلاحطلب در دو انتخابات مجلس یازدهم و ریاستجمهوری سیزدهم مانند سابق مورد اقبال عمومی قرار نگرفت. علیاکبر صالحی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی نیز پس از پایان دوره مسئولیت خود در این سازمان طی حکمی از سوی رئیس فرهنگستان علوم بهعنوان معاون پژوهشی و قائممقام رئیس فرهنگستان علوم منصوب شد.

با وجود اینکه قذافی برنامه هستهای و موشکی خود را به طرف مقابل تحویل داد، اما سرنوشت این کشور به اینجا رسید و اکنون نزدیک به ده سال است که مردم این کشور در جنگ و آشوب و سختی هستند.

البته ما منتظریم دولت برنامه رسمی خود را هر چه سریعتر ارسال کند تا مشخص شود اکنون که ارز 4200 تومانی را حذف کرده، چگونه می خواهد آن را جبران کند. وی همچنین وعده داد که کشورش به دنبال «اصلاح حوزه شنگن» طی شش ماه آینده است تا از «مهاجرت غیرقانونی» جلوگیری کند.

رئیس جمهور از حضور مردم مرزنشین درمیان در عرصههای مختلف تشکر کرد و نسبت به احداث مجتمع ورزشی، فرهنگی، تجهیز ساختمان بیمارستان 24 تختهخوابی شهر اسدیه و تسریع در روند آبرسانی مجتمعهای روستایی قول مساعد داد. افراد تنها به خاطر ایجاد روابط جنسی و فساد و مصرف مواد مخدر به این شهر سفر میکنند. حضور غیرمنتظره نیروهای نظامی «سرایا السلام» وابسته به جریان صدر عراق در برخی مناطق شهر بغداد پایتخت این کشور، از دیگر حواشی مربوط به اولین جلسه دوره جدید پارلمان عراق محسوب میشود.

امانوئل ماکرون، رئیسجمهوری فرانسه روز چهارشنبه در جلسه پارلمان اروپا خواستار تهیه طرح امنیتی جدیدی برای کمک به کاهش تنش با روسیه شد. 5، به تعداد سانتریفیوژهای ایران اشاره شده و برای فعالیتهای مرتبط با سانتریفیوژهای ایران از واژه کیپ(keep) استفاده شده است.

علیاصغر مونسان در پروفایل توییتر خود بهعنوان عضو هیأت علمی یاد کرده است که در برخی گزارشها به نام دانشگاه مالک اشتر اشاره شده است. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز سهشنبه گفته بود که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در حال نهایی کردن پیشنهادات امنیتی خود است.