جمع آوری کرده بود

تعریف کرده است و در آن به ردیابی افرادی که در دولت ترامپ استخدام میشوند و سوابق و وابستگی سازمانی آنها میپردازد، در میان اندیشکدههای مختلف آمریکایی بنیاد هریتیج با حضور ۳۶ نفر از اعضای خود در دولت ترامپ در رتبه نخست اندیشکدهها در این زمینه قرار دارد. او دراینباره گفت: حمایت از کارمندان، دوستان و خانواده ام بسیار مهم است تا به آنها نشان دهم که در هر سنی این امکان وجود دارد که برای دفاع از اوکراین بجنگم.

به موجب این پیمان، ستاد فرماندهی یگانهای برای تمام نیروهای مسلح کشورهای عضو به وجود آمد. سوال اصلی: در طول سالهای57-1320چه استراتژی هایی بر سیاست خارجی ایران حاکم بوده و این استراتژی ها چه تاثیری بر روابط ایران با کشورهای دیگر به ویژه قدرت های بزرگ داشته است؟

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر گربنکین معاون منشی شورای امنیت روسیه گفت که شبه نظامیان و تروریست ها می توانند از افغانستان به کشورهای منطقه آسیای مرکزی و بعداً با عبور از خط سرحد روسیه-قزاقستان به روسیه نفوذ کنند. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج این کشور از ونزوئلا اعلام کرد که نظامیان روسیه در کاراکاس می مانند.

وزارت کشور قزاقستان نیز امروز اعلام کرد که دو نیروی نظامی گارد ملی این کشور در جریان درگیریهای روز و شب گذشته در شهر آلماآتی با افراد تندروی شورشی جان خود را از دست دادند. به گزارش گروه خبر خبرگزارى برنا، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- امروز جمعه از ورود یک کاروان نظامی ترکیه به سوریه خبر داد.

او ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران برخلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به توسعه برنامه موشکی خود و ارسال این سلاحها برای متحدان منطقهای خود به ویژه حزب الله و حوثیها میپردازد.

به گزارش ایرنا، هنوز چندی از گزارش آتلانتیک درباره لغو برنامه حضور در قبرستان نظامیان آمریکایی در حاشیه دیدار پاریس توسط ترامپ نگذشته است که رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری در واکنش به سوالی در این رابطه، اعتراف کرد در میان فرماندهان پنتاگون جایگاهی ندارد. به گزارش ایلنا، بریتانیا شامگاه دوشنبه سفیر روسیه در لندن را احضار کرد.

طبق گزارش رسانهها، نظامیان ایران، روسیه، چین و چندین کشور دیگر در رزمایش ۳۱ شهریور تا ۵ مهرماه «قفقاز ۲۰۲۰» در جنوب فدراسیون روسیه مشارکت میکنند. آفتابنیوز : وزارت دفاع چین روز پنجشنبه اعلام کرد که نظامیان چین و روسیه به همراه نظامیان ایران، ارمنستان، بلاروس، میانمار، پاکستان و دیگر کشورها در رزمایش نظامی مشترکی به نام “کاکس ۲۰۲۰” در جنوب روسیه شرکت خواهند کرد.

خانم سلام زواوی سفیر جدید دولت فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، بعد از ظهر امروز دوشنبه ١٨ بهمن ماه ١۴٠٠ در آغاز ماموریت خود در کشورمان با دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد. دکتر مرندی: من فکر میکنم از اول در آمریکا نسبت به لیبرال دموکراسی نقد وجود داشته است؛ اما در گذشته بهخاطر قدرت و ثروت زیادی که در آمریکا جمع شده بود و همینطور وجود قشر متوسط خیلی بزرگ، با اینکه نسبت به این نظام، انتقادات وجود داشت ولی این انتقادات خیلی در جامعه فراگیر نبود.

در این راهبرد جدید امنیتی از ایران و کرهشمالی بهعنوان «حکومتهایی یاغی» یاد شده که در کنار گروه دولت اسلامی، چالشی برای امنیت آمریکا هستند. گرچه با توجه به تهدیدات خارجی و محدودیت ها، ایران در سیاست خارجی خود بیشتر منافع دفاعی و امنیتی را در اولویت داشته است.

با توجه به تهدیدات امنیتی- نظامی، تحریم ها و فشارهای خارجی که با آن مواجه بوده است، در مجموع عملکرد سیاسی خارجی ایران در تامین منافع ملی به ویژه در سطح قدر متیقن آن موفقیت آمیز ارزیابی می شود. در سدهٔ سوم م، شاهنشاهی ساسانی ، یک امپراتوری گستردهٔ دیگر، در ایران به قدرت رسید و برای چهار سده بر سرزمینی پهناور حکومت کرد و مزدیسنا به دین غالب آن، تبدیل شد.

علاوه بر مورد فوق، نکته دیگری که حائز اهمیت میباشد این است که مهمترین نقاط عطف و سیاستهای دولت ترامپ در قبال ایران برای نخستین بار در کجا و کدام اندیشکده مطرح شدهاند؟ بویکو یکی از افسران رده بالای ارتش اتحاد جماهیر شوروی بوده و 20 سال در این موقعیت خدمت کرده است. نزدیک به ۸۰ سال است که جریان جهانگرایان در داخل آمریکا دست بالا را داشتهاند، به همین دلیل امپراتوری گسترش و دوام پیدا کرده است.

همه شما از شرایطی که ترامپ و نتانیاهو بر ملت تحمیل کرده بودند نهایت سو استفاده را در راستای عقده گشایی از روحانی کردید. ۱- این نخستین باری است که آمریکا در سال نخست ریاستجمهوری استراتژی امنیت ملی را منتشر میکند.

دقایقی پیش، دفتر مطبوعاتی دولت ارمنستان نیز اعلام کرد که “نیکول پاشینیان” نخست وزیر این کشور که در سال ۲۰۲۲ ریاست سازمان پیمان امنیت جمعی را برعهده دارد، طی مذاکراتی تلفنی با “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه، روند اوضاع کنونی در جمهوری قزاقستان را مورد بررسی قرار داد. همهی این موفقیتها از دید حضرت آقا براساس عزت جمهوری اسلامی و با مدیریت مدیران جهادی بوجود آمده است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود به نظر من مقامات و دولت قزاقستان قطعاً توانایی مدیریت مناسب اعتراضات را داشتند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، رئیس کمیته ملی دمکراتهای آمریکا ضمن ابراز اطمینان درباره پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از اقدامات دونالد ترامپ – از جمله خروج از برجام – انتقاد کرد.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) مجدداً قرارداد بین شبهنظامیان کُرد سوریه با آمریکا برای فروش نفت این کشور را محکوم کرد. وزارت دفاع روسیه گزارش داد که بیش از هزار نفر از نظامیان این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند.