ثروتمندترین زنان جهان در سال 2022 به انتخاب مجله فوربز

بافت مدیریت برکشایر هاتاوی را بر عهده دارد که مالک بیش از 60 شرکت از جمله شرکت بیمه Geico، سازنده باتری Duracell و رستورانهای زنجیرهای Dairy Queen است. او یکی از میلیاردرهای جهان است که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ مدیر ارشد اجرایی گوگل بود و به نفع اریک اسمیت از سمت خود کناره گیری کرد. کمک چهره های مشهور به بحران همه گیری کرونا ؛ بخشندهترین میلیاردرها کدامند؟ Paypal در حل حاضر سرویسی امن برای پرداخت اینترنتی بشمار می آید و توسط بسیاری از مکان های سراسر دنیا پذیرفته شده است. جالب است که این بازی هنوز هم وجود دارد و علاقمندان با ورود به بازی Blaster میتوانند از این بازی لذت ببرند. آنها در سال ۱۹۸۹ زمانی که استیو جابز برای سخنرانی به مدرسه عالی کسب و کار استنفورد رفته بود با هم آشنا شدند و دو سال بعد هم ازدواج کردند.

در این بین جف بزوس تا اوایل سال 2021، برای چهارمین سال متوالی با 177 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد جهان شده بود اما در لیست به روز شده ی این مجله، ایلان ماسک توانسته جایگاه اول را به خود اختصاص دهد. در ژانویه 2021، شرکت LVMH قراردادی را با جواهرسازی آمریکایی تیفانی و کو به مبلغ 15.8 میلیارد دلار منعقد کرد که تصور میشود بزرگترین خرید برند لوکس تاکنون باشد.

او در پادکست “Ark Invest” ساختار بیت کوین را «بسیار درخشان» نامید و اتریوم را دارای مزیت خواند. در سپتامبر 2016 او بیش از 11 میلیارد دلار از سهام والمارت را به دست آورد. نه پاندمی کرونا، بلکه عرضههای عمومی سریع،افزایش بهای رمزارزها و همینطور افزایش سرسامآور قیمت سهام باعث شده 2021 از باقی سالها متمایز شود. از آوریل 2020 و همزمان با افزایش چشمگیر خریدهای اینترنتی در پی دنیاگیری کروناویروس در ایالات متحده، ثروت جف بزوس، رئیس و بنیانگذار شرکت آمازون به میزان 30 میلیارد دلار افزایش یافته و بهای سهام شرکت آمازون به بالاترین اندازه خود رسید. او پس از 37 سال مدیریت در سال 2014 از سمت مدیر عاملی اوراکل دست کشید.

مالک برند اوراکل رشد فوق العاده امسال خود را به خاطر سرمایه گذاری عظیم در برند تسلا به دست آورده است. SpaceX، شرکت موشکی ماسک، پس از آخرین دور سرمایه گذاری خود در فوریه 2021، 74 میلیارد دلار ارزش دارد. با این حال برند اصلی وی در زمینه های متنوعی سرمایه گذاری کرده و فعالیت دارد. این سرمایه اولیه ماسک بود (نتیجه نوعی سرمایهگذاری روزپرداخت اولیه در سامانه پرداختی پِیپال) که ایده ابرهارد و تارپنینگ را به واقعیت تبدیل کرد و سرانجام، ماسک را نیز در مسیری قرار داد تا کنترل کامل تسلا را در دست بگیرد.

همچنین لری پیج موسس گوگل بر اساس پیشرفتی که دارد ممکن است در آینده نزدیک به سرمایه بیشتری دست پیدا کند. همچنین وی در زمینه مخابرات نیز فعالیت هایی را انجام داده و هم اکنون به بزرگ ترین شرکت در حوزه کاری خود در کشور پرجمعیت هند تبدیل شده است. این سوت همچنین به یک وسیله جانبی یکپارچه مجهز است تا کاربرد آن افزایش یابد. اضافه بر این، تسلا بات مجهز به هشت دوربین و یک صفحه نمایش با کیفیت بسیار بالا در سر خود خواهد بود. بافت یک بشردوست برجسته است که متعهد شده است که 99 درصد از دارایی خود را عمدتاً از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس به اهداف بشردوستانه اختصاص دهد.

اخیراً وام 400 میلیون دلاری که از مالیات مردم تهیهشده بود را پس داد و گفت: “میخواهم از وزارت انرژی و اعضای کنگره تشکر کنم که برای ایجاد برنامه ATVM زحمت زیادی کشیدند. بهویژه از مردم آمریکا تشکر میکنم با پرداخت مالیات این مبلغ را فراهم کردند.” رهبران با راه رفتن بر پشت دیگران پول درمیآورند. یک سال بعد در 1995 نخستین ویرایش وبگاه آمازون روی شبکهٔ اینترنت قرار گرفت و در تاریخ 16 ژوئیه 1995 آمازون رسماً کار خود را آغاز کرد.

جف بزوس در 5 ژوئیه سال2021 از سمت مدیرعاملی کنار رفت تا رئیس اجرایی شود. این گفته در واکنش به توییت یکی از سناتورهای ماساچوست، الیزابت وارن، بود که لقب جدیدی که روزنامه تایمز به عنوان «مرد سال» به ایلان ماسک داده بود را استفاده کرد تا او را به پرداخت مالیات دعوت کند. مدیرعامل تسلا در سال 2018 پس از اظهارات نادرست در مورد طرحی برای خصوصی کردن تسلا، از سمت خود کنارهگیری کرد و تحقیقات SEC را آغاز نمود. گیتس تا به امروز 35.8 میلیارد دلار از سهام مایکروسافت را به بنیاد گیتس اهدا کرده است. سال 2016 ایلان ماسک شرکت SolarCity را به مبلغ 2.6 میلیارد دلار برای هدف ادغام با تسلا موتورز خریداری کرد.

  • ثروت: ۶۳ میلیارد دلار
  • لری پیج (Larry Page)
  • منبع درآمد: شرکت ال و ام هاش (LVMH)
  • لری الیسون (Larry Ellison)
  • مدیرعامل شرکت اوراکل

بعداً شرکت تسلا موتورز از خرید کل سهام شرکت SolarCity. او در جواب این اتهامات اعلام کرد که دلیل پرداخت نکردن مالیات در سال 2018 این بوده که او سال قبل از آن مبلغی بسیار زیادتر از مالیات خود پرداخت کرده و دیگر نیازی به پرداخت مالیات در سال بعد از آن نداشته است. نیست. در حقیقت حالت ایدهآل این است که انصراف دهید و کاری را شروع کنید. او از سال 2014 فعالیتهای بشردوستانه خود را افزایش داده و بیش از 2 میلیارد دلار را به یک خیریه با هدف رهایی مردم آمریکا از فقر اختصاص داده است.

در 3 می 2021، بیل و ملیندا هر کدام در توییتر اعلام کردند که پس از 27 سال به ازدواج خود پایان میدهند. هر ساله مجله فوربس اقدام به انتشار لیستی از ترینهای دنیا مینماید، مانند ثروتمندترین ها، پردرآمدترین ها و غیره … با نگاهی به آمارها میتوان دریافت که در جامعه امروزی، ثروتمندان هر روز بر ثروت خود می افزایند و متاسفانه فاصله فقیر و غنی بیشتر از قبل میشود. تعداد میلیاردرها در سی و پنجمین فهرست سالانه فوربس به عدد 2755 رسید یعنی 660 نفر بیشتر از سال گذشته. سال 2002، ایلان ماسک سراغ علاقهمندی دیگرش یعنی فضا رفت و SpaceX را راه انداخت. مارک زاکربرگ، فیسبوک را در می 2012 عمومی کرد. در اواخر سال 2002، ایلان شرکت SpaceX را با هدف ساخت فضاپیما و سفرهای علمیِ فضایی بنیان گذاشت که این شرکت بعدا در سال 2008 از طرف ناسا تحسین شد و با آنها همکاری کرد.

او فقط کمی بیش از 1% از سهام شرکتش را داراست و در سهام و داراییهای دیگر سرمایهگذاری کرده است. اما ایلان ماسک چگونه آنقدر سریع همهچیز را یاد میگیرد و چطور فکر میکند؟ برنارد آرنو، یکی از بهترین طعمسازان جهان، بر امپراتوری 70 برند از جمله لویی ویتون و سفورا نظارت میکند. یکی از باورهای عجیب ایلان ماسک این است که شاید تمدن انسانها، نوعی شبیهسازی رایانهای توسط فضاییها باشد. این بورس تحصیلی برای ایلان ماسک این امکان را فراهم کرد که به آمریکا مهاجرت کند و در این کشور به زندگی خودش ادامه دهد. حال که چند روزی بیشتر به پایان سال میلادی نمانده است و شمع وجود سال 2021 رو به خاموشی نهاده است بر آن شدیم تا لیستی از ثروتمندترین های سال 2021 را به نقل از این مجله، برایتان به رشته تحریر درآوریم.