ثروتمندترین اشخاص دنیا – تیپس سنتر

  • شغل: مدیر عامل برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway)
  • متولد: ۲۹ ژوئیه ۱۹۲۸
  • شغل رئیس، L’Oreal
  • عضو هیئت مدیره
  • ثروت: ۶۸ میلیارد دلار

پس او 70 درصد از سهام شرکت را که مارتین ابرهارد و مارتین تارپینک تأسیس کرده بودند را خرید و شد مرد تسلا. این ارز دیجیتال در یک سال اخیر ۱۲،۶۰۰ درصد رشد کرده و احتمالاً چندین میلیاردر به وجود آورده است. ایلان ماسک برای اولین بار در ماه آگوست با استفاده از یک انسان در لباس ربات، از «ربات تسلا» رونمایی کرد و در روز هوش مصنوعی شرکت هشدار داد که «احتمالا کار نخواهد کرد» اما افزود که امیدوار است در سال آینده یک نمونه اولیه از ربات را تولید کند. “کراس اوور کامپکت” که از مارس 2020 برای مشتریان آغاز تولید میشد، دارای برد رانندگی 300 مایل و 0 تا 60 مایل در ساعت 3.5 ثانیه بود. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیساکس، که خود را پدر دوج میخواند و آن را رمزارزی مناسب برای تراکنشهای روزمره میداند، در توییتی خطاب به مکدونالد، این شرکت رستورانهای زنجیرهای را تشویق کرد تا دوجکوین را برای خرید مشتریان قبول کند.

ایلان ماسک کیست؟ او بیشک یکی از تاثیرگذارترین افراد حال حاضر دنیاست. ماسک برای فرستادن یک فضانورد به مریخ تا سال 2025 با همکاری مشترک با ناسا ابراز تمایل کرده است. این ارز دیجیتال که در ابتدا به عنوان یک شوخی آغاز به کار کرده بود، حالا به یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر جهان تبدیل شده و ارزش بازار آن به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. ایلان ماسک «Elon Musk» یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان است و در زمینه نوآوری میتوان او را یکی از ده شخصیت برتر جهان نامید. ایلان و برادرش کیمبل در کنار گِرِگ کوری در سال ۱۹۹۵ این شرکت را تاسیس کردند. مجله فوربس نوشت که علاوه بر آن، شرکت متا کاهش سه ماهه تعداد کاربران را گزارش داد که دلیل آن رقابت شدید با پلتفرم تیک تاک TikTok عنوان شده است.

ماسک در توییت دیگری خطاب به کاربران نوشت: «پول خود را روی پارچه مسخره اپل هدر ندهید، سوت ما را بخرید! البته امکان خرید تمام محصولات فروشگاه آنلاین Tesla با DOGE فراهم نیست، اما برخی محصولات قابل خریداری با این رمز ارز، به خاطر هجوم کاربران علاقهمند، بلافاصله به وضعیت «اتمام موجودی» درآمدند! مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک، بلافاصله نارضایتی خود را ابراز کرد و از آن به عنوان هدر دادن منابع انتقاد کرد.

ماسک منابع خود را صرف تبلیغات نمیکند. مدیر عامل فروشگاه آمازون بنیاد خیریهای را تأسیس کرده است که نام (bezos family foundation) را برای آن گذاشت و اخیراً مبلغی را به اندازه 33 میلیون دلار را صرف برنامه تحصیل و نفع فرزندان مهاجر غیر قانونی کرده که برایش یک سری مشکلات سیاسی زیادی را به ارمغان آورده است. بحران امروز جهان یعنی کرونا باعث شده تا مردم این روزها بیشتر از قبل به صورت آنلاین خرید کنند و همین مساله هم رشد چشمیگری در ارزش خالص دارایی جف بزوس ایجاد کرده است. اوایل هفته جک سوئینی ۱۹ ساله در دنیای اینترنت برای خودش شهرتی به هم زد. شرکت فناوری های اکتشافات فضایی (Space Exploration Technologies Corporation) یا اسپیس ایکس (SpaceX) هدف بعدی ایلان ماسک بود که در سال 2002 توسط خودش تاسیس شد.

ربات این پسر جوان دانشجو که ElonJet نام دارد یک ردیاب است که هر بار که جت شخصی ایلان ماسک بلند می شود یا فرود می آید، توییت منتشر می کند. قیمت DOGE پس از توییت ماسک کمی افزایش یافت. قیمت گریمس کوین که هیچ ربطی به مکدونالد ندارد، پس از عرضه تا حدود ۶۰ برابر افزایش یافته است. مکدونالد مدتی است که در توییتر برای جلب نظر علاقهمندان به کریپتو، توییتهایی در مورد رمزارزها مینویسد. طراحان این تکنولوژی در نظر دارند 10 میلیون نفر از این مسیر آزمایشی استفاده کنند. او همچنین مسیر پرواز دهها چهره مشهور دیگر نظیر بیل گیتس و جف بزوز را نیز با کمک باتها زیر نظر داشته است. به نظر میرسد که این توییتها از سوی مکدونالد باعث شده است ایلان ماسک که خود را پدر دوج میخواند و آن را رمزارزی مناسب برای تراکنشهای روزمره میداند، موقعیت را برای باز کردن پای مکدونالد به این فضا مناسب ببیند.

به نظر نمی رسد که ماسک علاقه ای به مذاکره با سوئینی داشته باشد. در سال ۱۹۸۸ او از مدرسه ای در ایالت کانکتیکات فارغ التحصیل شد. جک مؤسس Alibaba است و اگر چه او چندین سال در میان یکی از ثروتمندترین افراد آسیا بوده است، اما در سال ۲۰۱۹ به لیست ثروتمند ترین افراد جهان جا پیدا کرده است. بر اساس این رتبه بندی، رئیس متا 31 میلیارد دلار ضرر کرده است.

سال گذشته، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در یک روز 33 میلیارد دلار ضرر کرد. مارک زاکربرگ، بنیانگذار شرکت متا (فیس بوک)، پس از کاهش قیمت سهام شرکتش در روز پنجشنبه، به رتبه دوازدهم در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در مجله فوربس سقوط کرد. به گزارش سایت طلا، بنیانگذار شرکت متا (فیس بوک)، پس از کاهش قیمت سهام شرکتش به رتبه دوازدهم در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در مجله فوربس سقوط کرد. بر اساس گزارش شبکه سی ان ان بی، زاکربرگ از سال 2015 در فهرست 10 ثروتمندترین افراد قرار داشته است. زاکربرگ تقریباً 13 درصد از سهام را در اختیار دارد. جالبه بدونید زاکربرگ در ۲۳ سالگی ثروت میلیارد دلاری در اختیار داشت و از این حیث به عنوان جوانترین پولدار دنیا شناخته میشود. فیل نایت آمریکایی یکی از موفقترین و پولدارترین افراد جهان در سال 2020 شناخته میشود.

یک گام موفق در راهاندازی گوگل کافی بود تا او به یکی از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020 تبدیل شود. پس از اینکه او به لطف پروژههای اولیهاش مانند Zip2 و PayPal به ثروت فراوانی رسید و میلیونر شد، در حالی که میتوانست از دنیای کسب و کار به کل کنار بکشد یا به دنبال کسب و کارهایی با درآمد بیشتر و ریسک کمتر برود، تصمیم گرفت علایق خود را دنبال کند. اینکه آیا خودروهای با رانندگی خودران باید طوری برنامه ریزی شوند که مانورهای غیرقانونی و خطرناک را انجام دهند، اما معمولاً توسط رانندگان انسانی انجام می شود، موضوعی پیچیده است که جای بحث جدی دارد.

ما میتوانیم در تمام طول روز بحث کنیم که آیا تسلا باید در نرمافزار FSD خود برنامهریزی کند. با این حال باید نظاره کرد که در آینده چه چیزی در انتظار بازار ارزهای دیجیتال است و آیا افراد مشهور دیگری در این ماجرا دخالتی دارند یا خیر. فصلنامۀ ترجمان در کتابفروشیها، دکههای روزنامهفروشی و فروشگاه اینترنتی ترجمان بهصورت تک شماره به فروش میرسد اما شما میتوانید با خرید اشتراک سالانۀ فصلنامۀ ترجمان (شامل ۴ شماره)، علاوه بر بهرهمندی از تخفیف نقدی، از مزایای دیگری مانند ارسال رایگان و دریافت یک کتاب بهعنوان هدیه برخوردار شوید.

او دارای سابقهای بیش از ۱۲ سال در زمینه فناوری سطح بالا در شرکتهای پیشروی اینترنتی مانند نتاسکیپ است. عدهای هم از مکدونالد خواستند که توکنهای دیگری مانند شیبا اینو را بپذیرد. ماسک گفته بود که درباره اش فکر می کند و از آن زمان به بعد دیگر با هم صحبت نکرده بودند. او با جاهطلبی تمام میخواست سفرهای فضایی را وارد مرحلهی جدیدی کند. او در بهترین زمان یعنی سال ۲۰۱۰ یک وام ۴۰۰ میلیون دلاری از دولت آمریکا توانست بگیرد هنگامی که انرژی پاک از سیاستهای حمایتی دولت بود.وامی که قبل از آن و بعد از آن به هیچ وجه رخ نداده بود. ژونگ در سال 1945 در یک خانواده متمول در شهر هانگژو واقع در شرق چین چشم به جهان گشود.