تفاوت WordPress و HTML

در تعریف دیگه، وقتی کسی به سیستم مدیریت محتوا اشاره می کنه، اون به یه برنامه وب اشاره داره که قابلیت مدیریت چندین کاربر رو با سطوح مختلف دسترسی برای مدیریت صفحه وب (محتوا) بدون نیاز به دانش HTML فراهم می کند. • نرمافزار مدیریت محتوا (CMA) که به مدیر محتوا یا نویسنده که ممکنه دانش لازم در مورد زبان نشانه گذاری (HTML) رو نداشته باشه، اجازه میده تا ایجاد، ویرایش و حذف محتوای یک وب سایت رو بدون نیاز به تخصص یک وبمستر، مدیریت کنه.

تقریبا هیچ محدودیتی در انتخاب فاکتورهای مورد نظر قبل از تصمیم سازمان در سرمایه گذاری در یک سیستم مدیریت محتوا وجود نداره. هستند مورد نیاز است. حتی میتونید سیستم مدیرت محتوا رو بدون نیاز به مجوز دستکاری کنید. 3. برنامه ای که ابزارها و قابلیت های لازم برای مدیریت، ذخیره و ارائه محتوا و اسناد رو برای سازمان داخلی، گردش کار و فرایندهاشون فراهم می کنه.

گسترش و پیشرفت سیستمهای رایگان و متنباز مدیریت محتوا در سالهای اخیر، امکان ساخت و مدیریت سایت را برای همه افراد فراهم کرده است. در این بخش از مقاله قصد داریم به چند مورد از سیستمهای مدیریت محتوا اشاره کنیم. مدیریت محتوا به ایجاد، ویرایش، بایگانی، انتشار، همکاری، گزارش دادن، توزیع محتوای وب سایت، داده و اطلاعات اشاره دارد. یک سیستم مدیریت محتوا (سیستم مدیریت محتوای وب) یک نرمافزار همراه و یا مستقل برای ایجاد، گسترش، مدیریت و ذخیره محتوا در صفحات وب است.

صدها هزار قالب یا تم رایگان برای سیستم های مدیریت محتوای منبع باز وجود داره. تعداد تم ها و افزونه های رایگان وردپرس از بقیه سیستم های مدیریت محتوا بیشتره. وجود قالب ها و تم های مختلف برای وردپرس باعث شده تا کاربران این سیستم در سراسر جهان انواع وبسایت را با قالب های مختلف ساخته و از آن استفاده نمایند. مثلا اکثر شرکتهایی که خدمات ساخت وب سایت توسط خود کاربر ارائه میدن از بعضی از انواع CMSهای اختصاصی استفاده میکنند.

پورشه، اسپرینت و خیلی از شرکتهای دیگه از جوملا استفاده میکنند. کاربرد/ موارد استفاده: جاوا جزو بهترین زبانهای برنامه نویسی که از آن معمولا برای توسعهی اپلیکیشنهای اندروید، اپلیکیشنهای وب و بیگ دیتا استفاده میشود. یه سیستم مدیریت محتوا باید مدیریت و توزیع محتوای وب رو برای مالک وبسایت یا مدیر وب (ها) آسون کنه، اما موفقیت وبسایت هیچ ارتباطی با CMS نداره؛ اون رو با کیفیت محتوا، کیفیت خدمات، بازاریابی و بسیاری از عوامل دیگر که خارج از بحث این مقاله هستند، انجام می ده.

مدیر CMS باید بدونه چه تعدادی از افراد از نرم افزار استفاده می کنن، چه CMS به پشتیبانی چند زبانه و میزان پشتیبانی تیم برای حفظ عملیات لازم نیاز داشته باشه چه نداشته باشه. تعداد زیادی از سرویسهای CMS رایگان و اشتراکی برای استفاده ی شخصی و سازمانی وجود داره. ما با رعایت دقیق ترین جزئیات و استاندارد ها مطمئن می شویم سایت و محتوایی شما که برای ساختنش زحمت کشیده اید را از دست نخواهید داد. Documentum: ابزارهای ذخیره سازی و بازیابی محتوا رو به سرعت در اختیار شما قرار می ده و برای کنترل دسترسی دقیق آن شناخته شده است.

اول به عنوان ابزار وبلاگ نویسی توسعه پیدا کرد ولی الآن عموما برای ساخت وب سایتهای پیچیده بکار میره. جوملا برخلاف وردپرس هیچوقت نرم افزار وبلاگ نویسی نبود، اما برای وبلاگ هم خوب کار میکنه. Pulse CMS: یه گزینه ی اختصاصی نرم افزاری برای وب سایت های کوچک طراحی شده که امکان توسعه وب رو برای اضافه کردن محتوا به سایت موجود فراهم می کنه و به راحتی و سریع مدیریت میشه. در این مقاله قصد داریم انواع سیستم مدیریت محتوا را به همراه ویژگیهای اصلی آنها به شما معرفی کنیم.