تفاوت های مهم دولت احمدی نژاد با خاتمی

علت این است که وی (ترامپ) واسطه و میانجی صادقی نیست. او در بخشی از این مصاحبه، گفت: «تقریبا در تک تک عرصهها، او (ترامپ) شرایط را به حدی رسانده که در آنها آمریکا به صورت نظامی درگیر شده است. کشورها باید همیشه بر حسب منافع و اهداف خود، شرایط محیطی و گفتمان حاکم بر روابط بین الملل، دست به ارزیابی خود زده و در یک فرآیند خود انتقادی، نقایص و کاستی های خود را مرتفع ساخته، به تقویت نقاط قوت بپردازند.

رژیم صهیونیستی همچنین طی ۳ سال اخیر، یگان جدیدی را تحت عنوان «پاسداران دروازه» در نیروهای نظامی تشکیل داده که ماموریت آن، مراقبت از شرایط روانی سایر نیروها و تهیه گزارشهای منظم از فضای حاکم بر پایگاههای نظامی است. یک مقام دیگر به سیانان گفت، این دو کشور غربی مشغول تحلیل زبان تخصصی مورد استفاده در گفتوگوهای تروریستها بودهاند تا مشخص کنند این عوامل تا چه حد درباره نوع بمب و چاشنی مورد استفاده برای آن صحبت کردهاند و این که آیا این زبان نمایانگر واقعی اتفاقات رخ داده است یا خیر.

روزنامه الوطن قطر دیروز خبر داد: شبكه جهاني beIN اسپورت قطر اقدامات لازم براي شكايت عليه برخي از شبكههاي تلويزيوني كه بدون پرداخت حق پخش رقابتهاي يورو ۲۰۱۶ را پخش ميكنند، انجام داده است. شنیده شد که انتصاب امیرحسين اميرعبداللهيان به عنوان مشاور وزير امور خارجه در حالي انجام ميشود كه از مدتها پيش در محافل رسانهاي و سياسي خبري منتشر شده بود كه بر اساس آن وي به عنوان سفير جديد ايران در پادشاهي عمان اعزام خواهد شد.

يك منبع مطلع در وزارت امور خارجه با تاييد اين خبر گفت: حسين اميرعبداللهيان به عنوان سفير جديد در عمان برگزيده شده و تمامي مراحل معرفي و تاييد وي به عنوان سفير جديد در ايران و عمان طي شده بود اما با توجه به بروز مشكلات غيرمترقبه شخصي و خانوادگي براي وي، اين انتصاب انجام نشد.

به عنوان نمونه ترمینال فرودگاه کیش که ماحصل سوء مدیریت سازمان منطقه ازاد می باشد پس از سالها و با انجام هزینه گزاف، علیرغم تلاش صورت گرفته برای افتتاح زودهنگام و نمایشی، به اتمام نرسید و به دولت بعد موکول شد. محافظ مسلمان در منطقهای به عنوان محافظ کار میکند که به منطقه برگزاری مسابقات فوتبال 2016 قهرمانی اروپا مربوط میشود.

در نتیجه، میتوان گفت ایران کار خود را بلد بوده و باید با همین فرمان ادامه دهد! کیهان درادامه روی سخن خود را به احمدینژاد میکند و مینویسد: «شما و همکارانتان باید راهی را که شروع کردهاید با جدیت ادامه دهید و مردم را دستکم نگیرید، مردم با وجود دروغپردازیهایی که علیه شهرداری و دستاندرکاران آن صورت میگیرد آنچه را حق است از باطل تمییز میدهند، به این جوسازیهای کاذب بیتوجه باشید و سمتوسوی حرکت خود را گم نکنید».

نخستین برنامه پنج ساله کشور (72- 1368) آغاز حرکت در این زمینه بود و سال 1376 در چارچوب برنامه دوم توسعه (78- 1374) ظرفیت تولید سیمان کشور دو برابر شد و به بیش از 15 میلیون تن رسید . افزایش قیمت سیمان و به دنبال آن افزایش قیمت مسکن یکی از مشکلات اصلی کشور در سالهای پایانی دولت دوم اصلاحات و آغاز به کار دولت نهم بود.

رئیس جمهور نیز براساس این توافق باید از گروه های کرد عراقی انتخاب شود و معاون اول و معاون دوم رئیس جمهور از اعراب سنی و شیعه انتخاب می شوند. اما در طول فعالیت دولت دهم و در پایاین سال 91 میزان تولید سیمان از مرز 70 میلیون تن عبور کرد که نسبت به پایان دولت نهم بیش از 57 درصد رشد نشان می دهد.

آمارهای رسمی نشان می دهد که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 ، ظرفیت اسمی تولید سیمان در کشور هشت میلیون تن بود و در دوران پس از جنگ تحمیلی و در قالب برنامه های پنجساله روند رو به رشدی را پی گرفت . مهمترین جملاتی که آقای رئیسی در دوران تبلیغات ریاست جمهوری گفت این بود که « دولت به منافع ملی توجه خواهد کرد» و «دولت قوی برجام را اجرا خواهد کرد».

بهویژه اینکه بلافاصله بعد از پایان دولت روحانی سیدابراهیم رئیسی با تامین واکسن موردنیاز کشور نیز تصویری مثبت از خود گذاشته و بهنوعی ناکارآمدی دولت روحانی را به تصویر کشیده است. وی با اعتراف به اینکه اسرائیل قادر نیست مانع از رشد نظامی حماس شود خواهان … ذوالنوری همچنین مدعی است که دولت روحانی برای اینکه حسن نیت خود را به غرب نشان دهد، مانع رشد و پیشرفت علوم فناوری فضایی شد و بودجههای مربوط به تحقیق و توسعه در این دو حوزه را بهشدت کاهش داد و این دو حوزه آسیب دید.

اما با وجود این حجم از درآمد نفتی وضعیت نرخ رشد اقتصادی به کمترین میزان رسید و این دولت نه تنها این درآمد را صرف شعارهای خود کرد بلکه تعهداتی که ایجاد کرد باری بر دوش دولت بعدی شد. در شرایطی که ارزش پول ملی تا این حد سقوط کرده است و در این سال ها رشد تورم نیز رکوردهایی را پشت سر گذاشته اما حداقل دستمزد کارگران، افزایش نامتناسبی با افزایش هزینه ها داشته است که نشان از کاهش قدرت خرید طی سال های اخیر دارد.

در ابتدا کشورها تلاش می کند، به شیوه های گفتگو و چانه زنی، کشورهای دیگر را متقاعد به تغییر خطوط مرزی نماید، در صورتی که این سیاست جواب ندهد، باب جنگ و منازعه باز می شود که بدون تردید پیامد های هنگفتی نیز به همراه دارد. سومین برنامه توسعه کشور دوره پنج ساله ( 83- 1379) را در برگرفت و طبق گزارش های منتشر شده وزارت صنعت ،معدن و تجارت ظرفیت تولید سیمان در پایان این دوره و در ابتدای سال 1384 ( نخستین سال برنامه چهارم توسعه ) به رقم 34 میلیون تن رسید ، به عبارت دیگر ظرف مدت 27 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی میزان ظرفیت این بخش 26 میلیون تن افزوده شد .

مركز روابط عمومي و اطلاعرساني وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: جابهجايي مهندس نعمتزاده از وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور دولت محترم نبوده و خبر برخي رسانهها مبني بر تغيير مهندس نعمتزاده و جايگزيني شخص ديگر صحت ندارد و اين موضوع بارها از سوي سخنگوي دولت و مقامهاي ارشد دولتي عنوان شده است. به استناد گزارش وزارت صنعت ، معدن وتجارت در پایان این سال میزان تولید سیمان به مرز 70 میلیون تن رسیده است.

همچنین تولید سالانه سیمان در این 8 سال بیش از 117 درصد افزایش نشان می دهد در حالیکه در دولت اصلاحات این رقم 65 درصد بود. ارمنستان يا گرجستان مقصد آبيها براي برگزاري اردوي تداركاتي خواهد بود.

به همين دليل مسئولان باشگاه استقلال ترجيح دادند كه اردوي خارجي خودشان را در كشوري غير از تركيه برگزار كنند. در مجموع در 8 سال فعالیت دولت های نهم و دهم بیش از 403 میلیون تن سیمان در کشور تولید شده است که نسبت به دولت اصلاحات رشدی 99 درصدی را نشان می دهد. به استناد آمار و گزارشهای منتشر شده میزان تولید سیمان در کشور در پایاین سال 83 برابر با 32 میلیون و 200 هزار تن بوده است که رشدی 19 درصدی را نشان می دهد.

با روی کار آمدن دولت نهم میزان تولید سیمان کشور از 32 میلیون و 200 هزار تن به 44 میلیون و 400 هزار تن در پایاین سال 87 رسید و رشدی 38 درصدی را تجربه کرد.