تجربه دولت احمدی نژاد سنگ محک دولت روحانی – ایسنا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، دونالد ترامپ در مصاحبه با فاکس بیزنس عنوان کرد که آمریکا برنامه ای برای حضور نظامی در سوریه ندارد. پس از آنکه محمد بن سلمان در نوامبر سال ۲۰۱۷ صدها مقام دولتی، تاجر، و نیز اعضای خانوادهٔ سلطنتی را بازداشت کرد ترامپ از این حرکت وی استقبال کرد و در توئیتر خود نوشت به ملک سلمان و ولیعهد عربستان اعتماد کامل دارد چراکه آنها دقیقاً میدانند چه میکنند.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوییس خاطرنشان کرد: این روند باید ادامه داشته باشد چراکه مقدار واکسنی که خریداری شده کافی نیست و باید واکسن بیشتری خریداری شود. با وجود تمامی این اتفاقات باز هم دولت و مجلس با برگزاری جلسات مشترک میتوانند به تفاهم و توافق برسند مشروط بر آنکه هر دو طرف با حسن نیت در جلسات شرکت کنند.

به گزارش گروه بینالملل باشگاه خبرنگاران جوان، وبسایت خبری پولیتیکو گزارش داد کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال گزارش هفته گذشته این وبسایت در مورد وجود شبهاتی در خصوص موضوع آزادی زندانیان ایرانی در دولت اوباما، رسما از روز جمعه تحقیقات خود درباره تاثیر اقدامات ضد امنیتی دولت اوباما در رابطه با ایران را آغاز کرده است. صحبت کرده است؛ مشروح مصاحبه علی دایی و نشریه کیکر را در ادامه میخوانید: آیا نگران از دست دادن رکورد بهترین گلزنان تاریخ ملی نیستید؟

وزیر انرژی دولت باراک اوباما گفت آمریکا در حال از دست دادن زمان برای انجام دیپلماسی هدفمند با ایران است. آنچنانکه واضح است در نظم آنارشیک کنونی، جمهوری اسلامی ایران بهمثابه یک دولت ملی برای بقای سرزمین و هویت خود، باید رفتاری «نرمال» بر مبنای موازنه تهدید در مواجهه با بیرون برای جلوگیری از تهاجم خارجی و «موازنه درونی» در جهت افزایش حمایت گروههای سیاسی-داخلی و فضای عمومی داشته باشد.

یکی از تحلیلگران فرانسپرس همان موقع تاکید کرد که دولت اوباما برای سرپوش گذاشتن روی دخالتهای امریکا در ایران، از توییتر به عنوان سلاحی بزرگ علیه ایران استفاده کرده، چرا که اوباما با ژستی حق به جانب در برابر افکار عمومی هر نوع دخالت در امور داخلی ایران را تکذیب کرد. دریافت پول از طریق وبسایت، همراهسازی اذهان عمومی با سیاستهای حزبی از طریق شبکههای اجتماعی از مهمترین اهداف دموکراتها برای تحت اختیار گرفتن افکار عمومی در امریکا بوده که حرکتهای مارپیچی هیلاری کلینتون در قبال توییتر و کمکهای پیدا و پنهان آنها به این نوع شبکهها صحتی بر این ادعا است.

تا جایی که در انتخابات سال 2000 امریکا، بیل کلینتون برای دریافت اعانه (قانونی و غیرقانونی) وب سایتی برای ال گور نامزد دموکراتها ساخت و تا آن تاریخ بیشترین اعانهها را از طریق اینترنت دریافت نمود. پیتر هوکسترا جمهوریخواه از ایالت میشیگان نیز در توییتر سانسور شد که خشم وی بر انگیخته شد.

آقای قالیباف هم پیشنهاد دادند و درخواست داشتند که رییس کمیته سیاست خارجی ستاد وی شوم اما نپذیرفتم. رییس جمهوری آمریکا در ادامه این مصاحبه با «فاکس بیزنس» تاکید مدعی شد: آنها در دولت اوباما پذیرفته بودند از تسلیحات شیمیایی استفاده نکنند، ولی آنها این توافق را نقض کردند. خبرآنلایننوشت: هیلاری کلینتون از ارتباطات حکومتی توییتر با دولت اوباما حمایت کرد.

او نفر دوم و تنظیمکنندۀ اصول سیاست خارجی دولت اوباما بود. عدهاي از دولت خاتمي براي ايجاد فضاي فرهنگی که با رشد رسانهاي کشور و هنری و غيره همراه بود، راضیاند و عدهاي معتقدند دولت خاتمي حوزههای فرهنگی را به آشفتگی و ولنگاری کشاند. شبکه عبری «کان» بامداد امروز سهشنبه گزارش داد که بهدنبال درگیری و دعوا در این پایگاه بین نظامیان صهیونیست، هشت تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محمد باقر قالیباف رئیس مجلس در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، نوشت:” بایدن در بهترین حالت با اوبامایی که طراح تحریمهای به اصطلاح فلجکننده و اولین ناقض تعهدات آمریکا و حفظکنندۀ ساختار تحریمهاست، تفاوتی ندارد. اما واقعیت این است که توییتر به دلیل بحران مالی در حال ورشکستگی بود و ادامه فعالیتش منوط به فروش آن.

اسناد بهسرقت رفته از توییتر همراه و بررسی تحولات مالی توییتر با رویدادهای اخیر ایران، نشان میدهد دموکراتها از اینترنت و فناوریهای دیجیتال بهعنوان سلاحی علیه دولتهای مخالف خود استفاده میکنند.

اسناد مذکور نشان می دهد که تا سال 2013 / 1392 توییتر باید 1 میلیارد کاربر با درآمدی معادل 1.54 میلیارد دلار داشته باشد و علاوه بر آن، 5200 کارمند با سود خالص 111 میلون دلار هم پیشبینی شده است. اما پیش از این مصاحبه تنها کمک 35 میلیون دلاری از طرف شرکت Institute Venture Partners and Benchmark به صورت اعانههای افراد علاقمند به توییتر (Fund Raising) به حساب وبسایت ریخته شده بود که در رفع بحران مالی تا حدودی موثر واقع شد، اما مانع برطرف شدن مشکلاتش نشد.

سال 1380، سید محمدخاتمی برای دومین بار رئیس جمهور ایران می شود، در این سال واردات رشد 30 و نیم درصدی دارد و به 17198 میلیون دلار می رسد. به عبارت دیگر، اگر توافقی با ایران حاصل شود، آمریکا نسبت به ۲۰۱۵، به فرصت کمتر با دادن هزینه بیشتر دست می یابد.

رمضانی نخستین پژوهشگر دانشگاهی و صاحبسبک در موضوع سیاست خارجی کشورهای در حال توسعه با تمرکز بر ایران بود و آنچه در دست دارید اولین پژوهش علمی در باب سیاست خارجی ایران است. آنچه که من انجام دادم باید دولت باراک اوباما انجام می داد؛ خیلی پیش از این که من این کار را بکنم.

به گزارش خبرگزاری مهر، جو بایدن در اولین مصاحبه خود بعد از اعلام پیروزی وی در انتخابات سوم نوامبر اعلام کرد که به رغم حضور چهرههای آشنا، دولت آینده او به مثابه ادامه دولت باراک اوباما نخواهد بود، چرا که آمریکا اکنون با جهان کاملاً جدید مواجه است. یکی از این سربازان اسرائیلی که هویت وی مشخص نیست، در فایل صوتی مذکور میگوید: «من همان سرباز اسرائیلی هستم که در اسارت گردانهای القسام است.

وی مدعی است اعمال این تحریمهای سنگین توانست ایران را به پای میز مذاکره با آمریکا درباره برنامه هستهای بکشاند. موسسه تحت هدایت آقای آلبرایت، ماه گذشته در گزارشی مدعی شده بود ایران از معافیت هایی فراتر از برجام به ویژه در بخش غنی سازی برخوردار و از محدودیت های میزان نگهداری اورانیوم با درصد غنای پایین در تأسیسات هسته ای خود معاف شده است.