ایلان ماسک کیست و چگونه به ثروتمندترین و باهوش ترین فرد جهان تبدیل شد؟

ایلان ماسک در ژوئیه (دی) از وارن بافت عبور کرد و هفتمین فرد ثروتمند شد. بیل هوانگ طی چند روز 20 میلیارد دلار از دست داد، بیل گیتس که زمانی ثروتمندترین مرد جهان بود، پس از طلاق، دارایی خود را با ملیندا فرنچ گیتس، همسر سابق خود تقسیم کرد. حالا به نظر میرسد که او مجددا توانسته جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را از جف بزوس، موسس سایت آمازون، پس بگیرد و تاج پیروزی را بر سر خود بگذارد. ثروت ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان که حالا به ۲۸۸ میلیارد دلار رسیده است، از ارزش غول نفتی آمریکا، اکسون موبیل، فراتر رفته است. ارزش دارایی های خالص ایلان ماسک از مرز 185 میلیارد دلار عبور کرده است و حالا در سال 2021 باید او را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان بشناسیم.

  • ثروت: ۵۰ ملیارد دلار
  • ملیت: اسپانیایی
  • ملیت: فرانسه
  • منبع درآمد: مایکروسافت
  • ثروت: ۶۵ میلیارد دلار
  • ۱۰ جولای ۱۹۵۳ (۶۵ سال)

او در سالهای اخیر در میان 10 نفر برتر فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار نداشته و در سال 2021 نیز جایگاه دوازدهم را به دست آورد. جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان هم با 137 میلیارد دلار دارایی در اختیار بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت است. مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک نیز با 104 میلیارد دلار ثروت پنجمین پولدار جهان در شرایط کنونی به شمار میآید. ماسک در طول 12 ماه گذشته ثروت بیشتری نسبت به دارایی خالص بیل گیتسمالک شرکت مایکروسافت که 132 میلیارد دلار بوده ، به دست آورده است. ایلان ماسک تمام مدت زمان دوران بچگی خود را در آفریقای جنوبی گذرانده است. زندگینامه ایلان ماسک برای افرادی که میخواهند در حوزه تکنولوژی فعالیت کنند، علاوه بر مفید بودن، درسهای زیادی را به آنها می دهد.

در ادامه این مطلب به توضیح زندگینامه ایلان ریو ماسک میپردازیم. زندگینامه ایلان ماسک مملو از اتفاقات عجیب است. اما این تحلیلگران، معتقد هستند که سهام تسلا ممکن است از ١,۵٠٠ دلار نیز گذر کند. این موضوع باعث شد تا ایلان بیشتر وقت خود را با همراه پدرش در آفریقای جنوبی سپری کند. بیشتر بخوانید اسپیس ایکس قصد دارد Starship را از تگزاس به هاوایی بفرستد رقابت ایلان ماسک و جف بزوس برای شراکت با ناسا ایلان ماسک برای چندمین بار به شرکت رقیب خود یعنی Blue Origin و جف بزوس مدیرعامل این شرکت طعنه زد و گفت که اسپیس ایکس توانایی ساخت موتور رپتور را در هر ۴۸ ساعت دارد. بر اساس این گزارش، بیشتر سال گذشته میلادی زمان خوبی برای مولتی میلیاردر شدن بود.

بر اساس آخرین بروزرسانی لیست ثروتمندترین افراد جهان جف بزوس مالک آمازون و واشنگتن پست، با وجود پرداخت یک چهارم سرمایه شخصی خود به همسرش به دلیل طلاق، با ۱۱۳ میلیارد دلار، برای سومین سال پیاپی به عنوان ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان شناخته شد. وارن در همان سال های حضور در دبیرستان فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرد. پیش از این نیز شرکت تسلا به صورت مستقیم ۱.۵ میلیارد دلار در بیتکوین سرمایه گذاری کرده بود. از آنجا که بخش قابل توجهی از ماسک را سهام شرکت تسلا تشکیل میدهد، ریزش ارزش سهام تسلا که اتفاقا تقصیر خود ماسک بود برای 50 میلیارد دلار آب خورده است.

بنابراین برای نخستین بار از روز 7 ژانویه بزوس توانست دوباره عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند. او با کنار زدن جف بزوس و تلاشهای مستمر توانست به ثروتمندترین مرد جهان و سپس به ثروتمندترین انسان تاریخ تبدیل شود. افزایش قیمت سهام شرکت تسلا در روز پنج شنبه، باعث شد ایلان ماسک از جف بزوس مالک آمازون ، که از سال 2017 ثروتمندترین فرد جهان بود و در حال حاضر حدود 184 میلیارد دلار ارزش دارایی دارد ، پیشی بگیرد. به گزارش برنا؛ «ایلان ماسک» به سومین نفری تبدیل شد که تا کنون ثروت او از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است و با تیکه به رشد قیمت سهام شرکت تسلا دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد.

ایلان ماسک، در میان ثروتمندان جهان رتبهی هفتم را داراست و جزو تاثیرگذارترین چهرهها در حوزهی فناوری نیز میباشد و بنیانگذار شرکتهای زیادی بوده است.البته که این تاثیرگذاری او تنها به حوزههای تکنولوژی ختم نمیشود. وی با درایت و پشتکار فراوان همگام در دنیای روز تکنولوژی پیش رفته و امروزه او را با مرد آهنی مقایسه میکنند. سهام شرکت تسلا اخیراً در حدود 790 دلار معامله شد که در معاملات روز پنجشنبه بیش از 4 درصد افزایش داشت. وی گفت: «مسلماً تسلا بزرگترین شرکت رباتیک جهان است، زیرا خودروهای ما رباتهای نیمههوشیاری هستند که بر روی چرخ راه میروند.

رشد بازارهای سهام و افزایش ارزش هر چیزی، از املاک گرفته تا ارزهای دیجیتال و کالاهای مختلف، باعث افزایش بیش از 1 تریلیون دلاری ثروت جمعی 500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان شد، حتی در شرایطی که همهگیری کرونا جهان را برای دومین سال درگیر کرده بود. این باتریها به صاحبان خانههایی که از پنلهای خورشیدی برای تأمین انرژی خود استفاده میکنند، اجازه میدهند در طول روز انرژی خورشیدی را ذخیره و در شب آن را مصرف کنند. ایلان ماسک یک شهر خورشیدی میسازد! از سفرهای فضایی تا انرژی پاک، از حملونقل عمومی تا درگاه پرداخت بانکی و از الکترونیک تا طراحی شهر خورشیدی! ایلان با انگیزه بالایی در این زمینه پیشرفت کرد و توانست زمانی که تنها ۱۲ سال سن داشت اولین بازی کامپیوتری خود به نام Blastar را طراحی کند.

به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، از سال 2017 جف بزوس، بنیانگذار و سهامدار شرکت فروش اینترنتی آمازون آمریکا جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت، اما در ماه ژانویه و همگام با افزایش ارزش سهام شرکت تسلا ثروت ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت خودروسازی هم افزایش یافت و وی توانست عنوان ثرتمندترین فرد جهان را تصاحب کند. در حالی که ایلان ماسک توانسته بود با سبقت از بزوس در ماه ژانویه ثروتمندترین فرد جهان شود اما بنیانگذار آمازون دوباره توانسته این عنوان را از آن خود کند. اما چند روز بعد او دوباره اعلام کرد که سهامداران تسلا از بزرگ و کوچک، خواهان باقی ماندن این شرکت به صورت سهامیعام هستند و خصوصی سازی شرکت سختتر از آن چیزی است که ابتدا فکر میکرد.