ایلان ماسک چگونه شخصیت سال ۲۰۲۱ جهان شد؟

تحقق این هدف در سال 2021 در بحبوحه کمبود نیمه هادیها کار دشواری بود. کمبود نیمه هادی ظرف سال گذشته میلادی باعث شد تا بسیاری از خودروسازان از برنامه تولید خود عقب بمانند. در حالی تسلا ظرف 3 ماهه پایانی سال 2021 موفق به تولید 263 هزار خودروی برقی شد که بلومبرگ در گزارشی که از 13 تحلیلگر برتر جمعآوری کرده بود، تخمین میزد که دستیابی به این رکورد تولید در 3 ماهه ابتدایی سال 2022 محقق شود. حتی در حالی که دو پرتاب دیگر این موشک با سقوط مواجه بود، ایلان دست از تلاش نکشید.

خوشبختانه روند کاری ایلان ماسک و برند خودروسازی بزرگ وی و البته SpaceX، به گونهای است که تقریبا تمام دنیا از او، محصولات و ایدههایش راضی هستند. او طی سالهای فعالیتش تنها به برنامه نویسی و خودروسازی بسنده نکرد و با آرزوهای بزرگی که در سر داشت، SpaceX را پایه گذاری کرد.حالا به لطف او، سفر انسان به مریخ از هر زمان دیگری به ما نزدیکتر است، چرا که باور دارد پس از نابودی زمین، مریخ میتواند خانه دوم ما و محلی مناسب برای بازسازی تمدن از دست رفته انسان در زمین باشد. ایلان ماسک، مدیر عامل کمپانی آمریکایی تسلا، یکی از محبوبترین نامهای عالم تکنولوژی و صنعت خودروسازی است و هر روز با موفقیتهای خود، دنیا را شگفت زده میکند.

به گزارش ایسنا به نقل از سیانبیسی، بر اساس اسناد مالی منتشر شده ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ۹۳۴ هزار سهام دیگر یا حدود ۱.۰۲ میلیارد دلار از سهام خود در خودروهای الکتریکی را واگذار کرد. در مقاله ثروتمندترین افراد در سال 2020 توانستهایم به صورت دقیق و جامع اسامی 30 نفر از ثروتمندترین افراد جهان را معرفی کنیم. ژونگ داروسازی بیولوژیکی پکن وانتای را نیز مدیریت می کند که در آوریل سال 2020 به بورس اوراق بهادار شانگهای وارد شد. به گزارش اکوایران، میزان تولید و فروش خودوری الکتریکی توسط تسلا ظرف سال 2021 بهتر از حد انتظار بود؛ مجموع فروش خودروی الکتریکی این شرکت در سال 2021 از 936 هزار دستگاه عبور کرد که این رقم حدود 87 درصد بیشتر از میزان تولید و فروش این شرکت در سال 2020 بود.

در غیر این صورت لقب خود را به «پادشاه تکنولوژی» تغییر نمیداد. ایلات متحده آمریکا و چین اصلیترین مقصد خودروهای الکتریکی دنیا هستند؛ البته این شرکت بازار فروش خود را به لحاظ جغرافیایی تقسیمبندی نمیکند. در سال ۲۰۰۲ ایبی، PayPal را به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار خرید که از این میزان، ۱۶۵ میلیون دلار به ایلان ماسک رسید. ایلان ماسک، مدیرعامل بزرگترین شرکت فعال در زمینهی تولید خودروهای الکتریکی، امروز اعلام کرد که اگر کاربری قصد خرید محصولات این شرکت را دارد میتواند بهجای پرداخت پول از رمزارز دوج کوین استفاده کند. دوج کوین در حال حاضر انرژی بسیار کمتری برای استخراج نیاز دارد اما طبق گفتههای الکس د وریس، یکی از اقتصاددانهای ارز دیجیتال، همچنان مصرف انرژی دوج کین بسیار بالاست و دلیل اصلی اینکه انرژی استخراج آن خیلی بالا نیست به خاطر ارزش کمتر آن به نسبت بیتکوین است.

از آن جایی هم که دوج کوین رمزارز محبوب ایلان ماسک به حساب میآید این احتمال وجود دارد که سیاست کاری تسلا به صورت کامل بر پایهی پرداخت رمزارزی تغییر کند. به همین دلیل است که من تصمیم به حمایت از دوج گرفتم. ایلان ماسک هم در طول یکی از صحبتهای خود در رابطه با رمزارزها گفته بود که این نحوهی پرداخت خوب است و آیندهی درخشانی هم داد اما این نباید به قیمت از دست رفتن محیط زیست باشد.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از کوینمتریکس، قیمت دوجکوین در روز سهشنبه (دیروز) حدود ۴۰ درصد رشد داشته و این رشد امروز نیز تداوم داشته است. ایلان ماسک حتی قصد داد سال آینده یک ماهواره با نام «دوج ۱» به فضا بفرستد. گویا ایلان ماسک و تسلا حالا حالاها قصد رها کردن دوج کوین را ندارند حال باید دید طی سالهای آتی تغییری در این روند ایجاد خواهد شد یا خیر. اگر این اتفاق رخ دهد قطعا شاهد افزایش چشمگیر قیمت دوج کوین خواهیم بود. این گفته مدیرعامل تسلا توانست قیمت بیت کوین را برای مدتی به کمتر از ۴۳ هزار دلار برساند. ماسک همچنین از گزینههایی برای خرید نزدیک به ۱.۶ میلیون سهم تسلا با قیمت ۶.۲۴ دلار برای هر سهم استفاده کرد که از طریق بسته جبرانی در سال ۲۰۱۲ به وی اعطا شد.

مشخص نیست برای خرید خودروهای الکتریکی شرکت هم گزینهی خرید با رمزارز فعال خواهد شد یا خیر. یا شاید روز را در کنار ۵ پسر کوچکش بگذراند. ارزش بازاری تسلا در روز دوشنبه سوم ژانویه 2021 به 1198.78 دلار رسید که این رقم نسبت به ارزش آن در روز 31 دسامبر رشدی 15 درصدی داشت. موضوعی که با لو رفتن فیلم امبر هرد و ایلان ماسک جنبه های جدیدی به خود گرفت. همانطور که خود وی نیز پیش بینی کرده بود، سهم تسلا از مرز 500 میلیارد دلار عبور کرد و این دلیل رشد او و تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد دنیا 2021 است.

او از پرافتخارترین افراد فعال در حوزه هوافضا به شمار میرود. البته که این ارتش وفادار در فضای مجازی و اینترنت، گاهی برای افراد دیگری که عضوی از خودشان نیستند، مزاحمت ایجاد میکنند. البته تسلا چند ماه قبل اعلام کرد برای خرید خودروهای الکتریکی خود بیتکوین هم دریافت میکند اما ۴۹ روز بعد به خاطر مصرف انرژی زیاد برای استخراج هر بیت کوین، تسلا سیاست خود را تغییر دهد. طرفداران از گریمز به دلیل قرار گذاشتن با یک میلیاردر، انتقاد کردند. به گزارش پول نیوز، بهنظر میرسد که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا آخرین هدف گروه مشهور هکرها آن هم به دلیل جوسازی در بازار رمزارزها باشد. همین دلیل باعث میشود که افراد و مشتریان بیشتری به او اعتماد کنند و پس از برآورده شدن وعدهها و آرزوهایشان، به مرید مطلق ماسک تبدیل شوند.

وال استریت ژورنال گزارش کرد که سهام ماسک در تسلا با اعمال گزینههای خود در این سه ماهه از حدود ۱۷۰.۵ میلیون سهم به بیش از ۱۷۷ میلیون سهم افزایش یافته است. با این وجود وی در نظر دارد برنامه افزایش تولید خودرو در هر سه ماه را همچنان ادامه دهد. آیندهی ایلان ماسک بدون هوش مصنوعی و افزایش توانایی مغز انسان تحقق نمییابد. در حقیقت در حال حاضر بیشترین تمرکز او به سمت سرمایه گذاری بر روز انرژی پاک و بدون کربن و بشردوستانه تغییر کرده است.

  • متولد: ۲۹ ژوئیه ۱۹۲۸
  • شغل رئیس، L’Oreal
  • عضو هیئت مدیره
  • ثروت: ۶۸ میلیارد دلار

ایلان ماسک طرفدارانی دارد که بدون چون و چرا از او اطاعت و مانند ارتشی قوی او را حمایت میکنند. همانطور که میدانید، بیتکوین برای استخراج به منابع بسیار زیادی نیاز دارد و به همین خاطر خیلی جالب توجه قرار نمیگیرد. ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان اعلام کرد که نیمی از توئیتهای خود را در یک مکان بخصوص منتشر میکند. پی پال یک سرویس پرداخت و انتقال پول آنلاین است که به کاربران خود این امکان را داده تا حسابهای مجازی یا الکترونیکی ایجاد کنند و از طریق این حسابها در شبکه ایمن، سریع و با کاربری آسان به نقلوانتقال پول، خریدوفروش تبدیل ارز در شبکه اینترنت بپردازند.