آنچه از کرونای امیکرون میدانیم

این پروتئین اصلیترین هدف در طراحی واکسنها علیه بیماری کرونا بوده است. پلتفرم استفاده شده در ساخت واکسن سیناژن، پروتئین نوترکیب است که امتیاز اصلی آن ایمنی بالا و سابقه طولانی استفاده از آن در ساخت انواع واکسنها از جمله واکسن آنفلوانزا، هپاتیت، HPVو داروهایی چون انسولین است. بنابراین، نگرانی کمتری درباره عوارض جانبی ناشی از واکسن با پلتفرم پروتئین نوترکیب که اسپایکوژن از آن بهره برده، وجود دارد. با پلتفرم پروتئین نوترکیب، عوارض کمتری نسبت به بقیه انواع واکسنها رخ میدهد و عوارض خاصی که با واکسنهای با تکنولوژی جدید مانند mRNA گزارش شده، با واکسن پروتئین نوترکیب مانند واکسن اسپایکوژن تجربه نمیشود.

از هر ۵ نفری که مبتلا به این بیماری میشوند ۱ نفر به طور جدی علائم بیماری را نشان داده و دچار مشکل در تنفس میشود. افراد مسن، افراد دارای بیماری زمینهای مانند مبتلایان به فشار خون بالا، افرادی که مشکل قلبی یا دیابت دارند بیشتر در معرض ابتلای شدید به این بیماری هستند. افرادی که تب، سرفهٔ خشک و مشکل تنفسی دارند نیازمند مداخلات پزشکی خواهند بود. کووید ۱۹ به چه شکل منتقل میشود؟

اسلامی مانع از انجام واکسیناسیون میشوند درحالی که محققین این حوزه بر انجام واکسیناسیون تاکید دارند. برای افراد تامین کند اما نقش خود افراد نیز در تحقق این اهداف مهم است. اگر شرایط نامناسب است ما نیز باید برای اصلاح شرایط تلاش کنیم. رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد اشاره کرد: مهاجرت پزشکان علل متعددی دارد که کاهش تعرفههای پزشکی یکی از این عوامل است. برخی از افراد راهحل رفع این مشکل را افزایش ظرفیت پزشکی میدانند. درصورتی که با جایگزین کردن این مشکل حل نخواهد شد؛ زیرا افزایش ظرفیت پزشکی زمانی اتفاق میافتد که تعداد پزشکان نسبت به تعداد بیماران غیر منطقی باشد.

بدون توجه به انجام پروسیجر خاصی مانند ساکشن و یا انتوباسیون بیمار( توصیه می گردد. · پزشكان و ساير پرسنل بهداشتي درماني كه بدون رعايت نكات حفاظت فردي و اصول پيشگيري درارائه خدمات به بيماران نقش دارند، در معرض اكتساب اين ويروس قرار دارند. ويروس شناسان بر اين اعتقادند كه هر چند انتقال فرد به فرد در كوروناويروس جديد بطور محدودي تا كنون رخ داده است اما امكان تبديل وضعيت فعلي به وضعيت چهانگيري وجود دارد.

در سال ۲۰۱۵، شیوع بیماری مرس در کره جنوبی منجر به ابتلا ۱۸۶ مورد و ۳۶ نفر کشته شد. به گفته منابع معتبر، این شیوع ناشی از ورود مسافرانی از خاورمیانه به این کشور بود. براساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل اروپایی اروپا (ECDPC) ، بیش از ۲۰۰ مورد عفونت حاصل از ویروس مرس در سال ۲۰۱۹ گزارش شده است. این ویروس ژنومی به طول تقریبی ۳۰ کیلوباز با ۲۷ «فریم خواندن باز» (open reading frames) یا (ORF) دارد.

یک سوم کل بیماران، به سبب نیاز به دریافت اکسیژن با جریان یا فشار بیشتر و برطرف شدن کمبود اکسیژن خون در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده اند. سردرد، خلط حاوی خون و اسهال در تعداد بسیار کمی از بیماران ممکن است دیده شود. ممکن است سندروم حاد تنفسی، حضور RNA ویروس در خون، آسیب حاد قلبی یا عفونت ثانویه در طول دوره بیماری به علائم اصلی بیماری افزوده شود. متاسفانه شاید برخی بیماران (آمار فعلی حدود 2 تا ۱۵ درصد) بر اثر نارسایی تنفسی و ذاتالریه شدید جان خود را از دست بدهند. در صورت بروز علائم، به پزشک متخصص داخلی یا متخصص بیماریهای عفونی مراجعه شود. پزشک ممکن است علاوه بر شرح حال و معاینه، آزمایش ترشحات تنفسی و سیتیاسکن قفسهسینه هم درخواست نماید یا دستور بستری در بیمارستان برای فرد بنویسد.

آیا احتمال ابتلای کودکان به نوع Omicron بیشتر است ؟ تحقیقات در مورد قابلیت انتقال Omicron ادامه دارد و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر بهروزرسانی خواهیم کرد . با این حال ، افرادی که از نظر اجتماعی با هم مخلوط می شوند و افرادی که واکسینه نشده اند بیشتر مستعد ابتلا به کووید-19 هستند. چگونه می توانم از خودم و خانواده ام در برابر نوع Omicron محافظت کنم؟ مهمترین کاری که می توانید انجام دهید کاهش خطر قرار گرفتن در معرض ویروس است .

بیمارستانها وپزشکان NSW به خوبی در مراقبت از افراد مبتلا به بیماریهای عفونی، و پیشگیری از انتقال آنان به بیماران دیگر آموزش دیدهاند. از کجا بدانیم کسانی که COVID-19 داشتهاند دیگر عفونی نیستند؟ افرادی که عفونت COVID-19 در آنها تایید شده است تحت مراقبت پزشکان متخصص در قرنطینه میمانند تا عوارض عفونت COVID-19 در آنها تمام شود.

واکسن ها برای کاهش بیماری های شدید و مرگ ، از جمله در برابر نوع غالب در گردش ، دلتا ، حیاتی هستند . واکسن های فعلی در برابر بیماری های شدید و مرگ مؤثر هستند. اثربخشی آزمایش های فعلی : آزمایش های PCR که به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرند ، همچنان برای تشخیص عفونت ، از جمله عفونت با Omicron، همچنان که در مورد انواع دیگر نیز دیدهایم ، ادامه می دهند .

  • سویهی آلفای ویروس کرونا و علائم کرونا انگلیسی چیست؟
  • لختههای خونی و سیستم عصبی
  • از دست دادن حس چشایی و بویایی به صورت ناگهانی
  • دردهای عضلانی یا بدن
  • تماس نزدیک با یک مورد تایید شده COVID-19 داشتهاند
  • دمای بالا (بالاتر از 38 درجه سانتیگراد)
  • سرفه خلط دار
  • زدن ماسک

از این رو، به نظر میرسد تحت شرایط کنونی که در محدودیتهای روشهای تشخیص بیماری کووید-19 مواجه به سر می بریم، انتشار ویروس پیش از بروز علائم اولیه آن اساسی ترین عامل گسترش جهانی بیماری کووید-19 میباشد. دستان خود را بطور مرتب با آب و صابون بشوییم و یا با مواد ضدعفونیکننده الکی تمیز کنیم.