آمریکا به ایران: فورا طاهباز، نمازیها، عماد شرقی و شهروندان انگلیسی آزاد کنید

من با پوتین کنار آمدم، اما با او سرسخت بودم. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تله تریدر، دونالد ترامپ، رئیسجمهور سابق آمریکا در واکنش به برگزاری کنفرانس ویدئویی بین جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که به نظر او این کنفرانس در زمانی برنامهریزی شده که واشنگتن وضعیت مناسبی ندارد. به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود خود نوشت: گفت: تازه چه خبر؟ به گزارش گروه دیگر رسانههای خبرگزاری فارس، روزنامه کیهان در «گفتوشنود» شنبه ۱۱ دی نوشت: گفت: اشرف غنی، رئیسجمهور سابق افغانستان گفته است؛ علت سقوط دولت افغانستان اعتماد ما به آمریکا بود! به گزارش گروه دیگر رسانههای خبرگزاری فارس، روزنامه کیهان در بخش «گفتوشنود» شنبه ۲۵ دی نوشت: گفت: پنتاگون به ویدئوی انیمیشن منتشر شده در ایران که در آن انتقام از ترامپ و پمپئو به تصویر کشیده شده، اعتراض کرده است! شف و پلوسی هرگز فکرش را هم نمیکردند که من متن تماس تلفنی آن روز را منتشر کنم. در همین حال پایگاه آکسیوس گزارش داد، دونالد ترامپ به جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که ریک پری، وزیر انرژی آمریکا او را متقاعد کرد تا تماس تلفنی جنجالی با زلنسکی را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا شنبه در آغاز تور چهار روزه “تاریخ” با بیل اورایلی، روزنامهنگار آمریکایی درباره باراک اوباما، رهبر اسبق کاخ سفید گفت: از او خوشم میآمد، او را دوست داشتم؛ باهوش و تیزبین بود. یکی از نزدیک ترین کشورها به ایران چه از لحاظ فرهنگی و چه از لحاظ اقتصادی ترکیه است. گفتم: ترامپ به بایدن اعتراض کرده و گفته است بایدن با عملکرد خود آمریکا را به سقوط نزدیک کرده است. در این فروشگاه می توانید عکس پوتین سربازی زیپ دار و عکس پوتین نظامی را به همراه لیست قیمت پوتین نظامی را مشاهده نموده و با هم مقایسه نمایید. ولی کاری که وی در افغانستان کرد باعث شد آمریکا امنیت کمتری داشته باشد و در سیاست خارجی، اشتباههای مداومی دارد که نمیتوانیم تا انتخابات بعدی صبر کنیم که این روند سوسیالیستی در سیاست داخلی کشورمان متوقف شود تا شانس بیاوریم و کسی را در فرماندهی نیروهای نظامی خود داشته باشیم که این کشور را ایمن نگهدارد. ایشان در یمن بیماری کرونا میگیرد و متاسفانه به دلیل کم کاری عربستان و عوارض شیمیایی جنگ، این عزیز ما به لقاء الله میپیوندد. پرتاب موفقیتآمیز ماهواهبر سیمرغ توسط ایران، با واکنش مقامهای آمریکا را به دنبال داشت.

گفت: مایک پمپئو، وزیر خارجه ترامپ که به دشمنی با ایران شهرت داشت با یک رژیم غذایی ۱۷ کیلو از وزن خود را کاهش داده و به طور محسوسی لاغر شده است! به گزارش شریان نیوز،روزنامه ایران با دکتر امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه به طور تفصیلی گفتگویی انجام داده که آن را در ادامه خواهید خواند:دولت جدید در تبیین رویکرد خود در عرصه سیاست خارجی بر پیگیری یک سیاست متوازن در مناسبات منطقهای و بینالمللی تأکید ویژهای داشته است. الیزابت گوتیرز با پدر و مادر مکزیکی اش در کشور آمریکا در شهر لس انجلس به دنیا امد .او ۶ خواهر و یک برادر دارد و خودش کوچکترین فرزند خانواده است. به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه آکسیوس به نقل از منابع مطلع گزارش داد که با رسیدن مذاکرات وین به مراحل حساس خود کاخ سفید قصد دارد طی هفته های آینده پیام هایش را روی حمله به دونالد ترامپ بخاطر خارج شدن از برجام متمرکز نماید. دموکراتها هفته گذشته یک تحقیقات استیضاح بر پایه شکایت یک افشاگر از جامعه اطلاعاتی آمریکا تنظیم کردند که در آن، ترامپ به “سوء استفاده از قدرت برای مجبور ساختن یک کشور خارجی به مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا” متهم است.

گفتم: مگر اشرف غنی ندیده بود چند ماه قبل از سقوط دولتش که برای ملاقات با بایدن به آمریکا رفته بود با تحقیر آمریکا روبهرو شده بود تا آنجا که برای انتقالش از فرودگاه هیچکس نیامده و سفارت افغانستان مجبور شده بود برایش آژانس بفرستد! از نظر اقتصادي، دولت اول خاتمي با تنگناهایی روبهرو بود. سخنگوی کاخ سفید با اشاره به تماس تلفنی رئیسجمهوری آمریکا و همتای روس وی گفت که بایدن در این تماس به صراحت تأکید کرد که «اگر روسیه اوکراین را هدف تجاوز جدید قرار دهد، با واکنش قاطعانه آمریکا و همپیمانان آن روبهرو خواهد شد». رئیسجمهوری آمریکا نوشت: پس هیلاری کلینتون حقهباز میتواند ۳۳ هزار ایمیل را پس از دریافت احضاریه از کنگره ایالات متحده پاک کرده و نابود کند اما من نمیتوانم یک تماس تلفنی مناسب با رئیسجمهوری اوکراین داشته باشم؟ به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیسجمهوری آمریکا شنبه در پیامی توییتری نوشت: نه تنها دموکراتهای بیکاره در انتخابات ۲۰۲۰ دخالت میکنند بلکه همچنان در انتخابات ۲۰۱۶ هم دخالت دارند.