آرشیو مجله اطلاعات هفتگی

چنانچه ادارات امور مالیاتی ذیربط موقع رسیدگی، به موارد تخلفی مانند جعل، تقلب، معاملات غیر واقعی و تبانی و سوء استفاده راجع به صورتحساب و شماره اقتصادی برخورد نمایند، موظفند از طریق اداره کل ذیربط به دادستانی انتظامیمالیاتی گزارش نمایند؛ تا عندالاقتضاء متخلفین تحت پیگرد قضایی قرار گیرند. به گزارش برنا آذربایجان غربی،ناصر عتباتی رییس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: بیش از ۹۸ درصد اوراق قضایی طی سال جاری شامل ابلاغیه، اخطاریه، احکام و احضاریه از طریق حساب کاربری افراد در سامانه ثنا از طریق پیامک انجام شده و نیازی به مراجعه ماموران ابلاغی به منازل یا محل کار افراد نبوده است. بررسی و کارشناسی مجدد بازدیدهای نیمه دوم سال ۹۴ و نگرانی هیئت مدیره در مورد ارسال به موقع گزارش های مرحله ای به شهرداری به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مهندسان و دفاع از حقوق ایشان، موجب شد تا موضوع الکترونیکی شدن گزارش های مرحله ای به عنوان اولویت جدی در دستورکار هیئت مدیره دوره هفتم در همان ابتدای کار با هدف تکریم مهندسان ناظر و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه قرار گیرد.

از سویی هم تورم در سال های اخیر باعث شده تا قدرت خرید اکثر مردم جامعه به شدت کاهش پیدا کرده است و چنانچه دستمزد ها افزایش نیابد کارگران با مشکل جدی در گذران زندگی خود مواجه خواهند شد .حتی برخی گروه های کارگری اعتقاد دارند همین افزایش حقوق برای 1400 نیز کفاف هزینه های کارگران را نمی دهد . آیت اسدی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: امشب بعد از سه جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1400 در دویست و نود و هفتمین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت و حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از بحثهای فراوان در نهایت به این نتیجه رسیدند و تصویب کردند که حداقل حقوق کارگران برای سال آینده با 39 درصد افزایش به 26 میلیون و 554 هزار و 935 ریال افزایش یابد.

هنگام نقلقول از تحقیقات انجام شده به زبانهایی غیر از انگلیسی، از این احتمال آگاه باشید که همهی اشخاص دخیل در فرآیند داوری به زبان مقالهی نقلشده صحبت نمیکنند و ممکن است مفید باشید که در صورت امکان ترجمهای بیابید.

ضمن اینکه این جریان را زنده و آن تفکر را فعال میدانم، طرح این مسائل را هم برای تبیین افکار عمومی و هم روشنشدن ذهن کسانی که تردید دارند مفید میدانم. سامان گوران در این ایام که همه زائر کربلا و بین الحرمین هستند، نجف اشرف و حرم حضرت علی (ع) را برای زیارت انتخاب کرده است. رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: فرد مبتلا در تهران شناسایی شده و حال عمومی او خوب است و همه مراقبتهای لازم از بیمار به عمل آمده است. استاد بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه شدت علائم و تنگی نفس در نوع امیکرون به مراتب از دلتا کرونا و سایر موارد کووید کمتر است، ابراز داشت: به عبارتی شدت بیماری و عوارض کمتری دارد، اما به لحاظ مسری بودن و ابتلای وسیع نگران کننده است.

»، بیان داشت: بیشتر نگرانی ما به این خاطر این است که امیکرون شدیدا مسری است و روند و سرعت تکثیر فوق العاده بالا داشته و به مراتب خیلی از دلتا بالاتر است. از جمله نکاتی که در این گزارش غیر واقعی وجود داشت، ربط دادن سفر معاون وزیر خارجه کره جنوبی به تهران با مذاکرات هسته ای در وین بود که این رسانه ها ادعا کردند، سفر وزیر خارجه کره جنوبی با هدف آزاد شدن پولهای بلوکه شده ایران (۷ میلیارد دلار) با توافق و اشاره امریکا و با هدف نشان دادن حسن نیت در مذاکرات وین انجام شده است. فروشگاه تله فیلم سابقه 10 ساله در تهیه و انتشار آثار سینمایی و هنری ایران را داراست .

وی افزود: بعد از دریافت نمونههای مشکوک، کار توالی یابی را انجام شد که امروز (یکشنبه) صبح اولین مورد واریانت اُمیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید قرار گرفت. حیدری با بیان اینکه فرد شناسایی شده مبتلا به اُمیکرون ایرانی و میانسال بوده که از امارات وارد کشور شده و ساکن تهران است، توضیح داد: اقدامات لازم برای قرنطینه این شخص و اطرافیان وی انجام شده است. برای درک ویژگیهای شدت و تأثیر واکسیناسیون و مصونیتِ از قبل بر شدت این ویروس، به دادههای بیشتری نیاز است. همچنان دادههای محدودی در دسترس است و هیچ شواهد بررسی شدهای در مورد اثربخشی یا کارایی واکسن بر اُمیکرون تا به امروز وجود ندارد.

من مسئول سطح بالایی را نمی شناسم که خارج از سند واکسیناسیون واکسن زده باشد. در مرحله بعد، برای پیوند یک صفحه گسترده اکسل به سند تازه ایجاد شده Word، از منوی کشویی Tools در Word روی Mail Merge Manager کلیک کنید.

گزارش گیری در اکسل از نوع پیشرفته به همین راحتی است. تاریخ و زمان گزارش گیری اهمیت زیادی در گزارش گیری اکسل دارد. بالاخره بعد از چند هفته از پیدا شدن سویه جدید ویروس کرونا با نام امیکرون در کشور آفریقای جنوبی و به دنبال آن شیوع در بیش از ۸۰ کشور جهان، سرو کله این ویروس در ایران نیز پدیدار شد. معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه افرادی که دز دوم واکسن را دریافت کردهاند، ایمنی بهتری دارند، به ضرورت تزریق دز سوم تاکید کرد و گفت: از آن جایی که ایمنی بدن بعد از چهارماه که از دریافت دز دوم واکسن گذشته باشد کاهش مییابد افراد حتما برای دریافت دز سوم اقدام کنند تا در برابر این ویروس ایمنی داشته باشند.

وی تأکید کرد:بهترین اقدام دریافت دز سوم و خودمراقبتی است؛ افراد به خصوص آنهایی که بیماری زمینهای دارند از حضور در تجمعات جلوگیری کنند. وی با تاکید بر اینکه به محض اینکه یکی از افراد خانواده دچار اُمیکرون شود همه اعضای خانواده صد در صد مبتلا خواهند شد، یادآور شد:این سویه علائم اختصاصی ندارد که آن را تفکیک کنیم. درج قیمت واقعی تولیدکننده روی محصولات، بر مبنای قانونی است که از سال ۹۲ به همه تولیدکنندگان ابلاغ شده است.

استاد بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه اُمیکرون همه افراد و سنین مختلف را درگیر میکند، اظهار داشت:تعداد افراد واکسینه شده نیز در معرض خطر قرار دارند و باید پروتکلهای بهداشتی در کشور اجرا شود. مسعود یادگاری نیا، استاد بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره اینکه «اُمیکرون چه ویژگی و علائمی دارد؟ محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با تایید مشاهده سویه جدید کرونا در کشور، اظهار داشت: سویه امیکرون سنین پایینتر را بیشتر گرفتار میکند و جوانان بیشتر درگیر این بیماری میشوند؛ لذا باید بیش از پیش مراقب این بیماری باشیم.

وی افزود: مناقصه انتخاب شرکت بیمهگر بیمه تکمیلی درمان ایثارگران یکی از بزرگترین مناقصههای بیمهای در کشور است و حضور تمام شرکتهای بیمهگر در این مناقصه آزاد و بدون مانع است. وی اضافه کرد: تا اکنون که تجربه داریم در اکثر مبتلایان درگیری ریوی شدید نبوده و علائم شبیه دلتا کروناست و از بین رفتن بویایی و چشایی در آن کمتر دیده میشود. همان ویروسی که به اصطلاح سویه جدید کروناست و مانند آبا و اجداد خود دارای برخی ویژگیهای مشترک است. کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری نشست اضطراری ستاد مقابله با کرونای وزارت بهداشت از شناسایی سویه امیکرون در کشور خبر داد و گفت: تا روز گذشته ۸۵ کشور شیوع این ویروس را که از آفریقای جنوبی آغاز شده است در کشور خود اعلام کردهاند، امروز هم آزمایشگاه مرجع ما شناسایی اُمیکرون در کشور را تایید کرد.

این نهاد بینالمللی همچنین هشدار داد: میزان بستری در بریتانیا و آفریقای جنوبی همچنان در حال افزایش است و این احتمال وجود دارد که این افزایش سریع موارد ابتلا، بسیاری از سیستمهای مراقبتهای بهداشتی را بزودی تحت فشار قرار دهد». وی با اشاره به اینکه سرعت انتشار سویه جدید نسبت به دلتا که در پیک پنجم شاهد آن بودیم، چهار برابر است، گفت: متاسفانه اُمیکرون سرعت سرایت بسیار بالایی دارد؛ به طوری که در برخی از کشورهای اروپایی ۱۵۵ مورد مثبت را در ۲۴ ساعت به طور قطعی ثبت کردهاند و تا ۱۵۰۰درصد نسبت به قبل افزایش داشته است. وی ادامه داد: برهمین اساس جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا به ریاست عین اللهی در وزارت بهداشت برگزار شد تا با توجه به سرایت بسیار بالای این سویه تدابیری ویژه برای مقابله با آن اندیشیده شود تا مردم کمترین آسیب را متحمل شوند.

برای برخی رشتهها این کار ضروری است، اما توجه داشته باشید که آیا این کار مقالهتان را تقویت میکند یا تضعیف. چطور میشود که یک آدمی برای استادش، برای ولی فقیه خودش چنین لفظی به کار ببرد و چنین بیادب باشد؟ وی گفت: به جز یک موردی که نتیجه آزمایش او بامداد یکشنبه مثبت بود، چند مورد مشکوک نیز وجود دارد که در حال بررسی آنها هستیم و به محض اینکه تشخیص آزمایش آنها تأیید شد، اطلاع رسانی خواهد شد. وی افزود: از مجموع پروژههای گازرسانی انجامشده در سال ۹۹، گازرسانی به تعداد ۲۰ روستا به مرحله بهرهبرداری رسیده و پروژههای گازرسانی در ۳۵ روستا در حال اجراست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی بیان کرد: با تکمیل این طرحها در طول ۴ سال موفق شدهایم سرانه ورزشی استان را ۱۵ سانتی متر افزایش بدهیم. وزیر اطلاعات در سفر به استان سیستان و بلوچستان با حضور در گلزار شهدای زاهدان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

بعد اگر شما با جنایت مشکل داری، مگر کاری که جریان سیدمهدی در افغانستان کرد و شیعیان را به جان هم انداخت جنایت نبود؟ مجبور شدم به همسرم زنگ بزنم وقضیه را با او در جریان بگذارم. وعده خرداد ۱۴۰۰ عملی نشد این پل بعد از دو سال بهره برداری، در جریان وقوع سیلاب تخریب شد که همین امر موجب ورود دستگاه قضائی به این مسئله و دستگیری تعدادی از عوامل سازنده آن شد. محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بعد از نشست با مدیران بورسی در جمع خبرنگاران بیان کرد: نتیجه جلسه این بود که همراهی تمام نهادهای مالی برای تقویت و توسعه و رونق بازار لازم است.